Araçta su eksiltme sorunu?

sanko86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 2 2004 1.6 16v araba lpg li atiker marka gaz bakımı yeni yapıldı.Enjektörler, ecu, filtre vs. gaz ayarı ve kaçak kontrolü yapıldı.Sorun şu az az su eksiltme var.Öyle ağım şahım su eksiltmiyor.1 haftayı geçti bir bardağın yarısı kadar su eksilmiş.

1-Hararet yapma sorunum yok.
2-Çekiş ile ilgili sıkıntım yok.
3-Sıcaklık orta seviyede iken genleşme kabında kaynama ve baloncuk veya suda bozulma veya yağlanma yok.
4-Beyaz duman atma veya su atma sorunu yok.
5-Radyatörü çok iyi göremiyorum ama öyle su damlama falan görmedim.
6-araç şehir içinde 39 kuruş yakıyor.Benden önceki sahibi 10/40 yağ koydurmuş ama filtre, buji değiştirmi mi bilmiyorum.

Kaygım ise şu conta yakma gibi bir sorunmudur bu yoksa başka nedeni mi vardır? Yakıtla su eksiltmenin alakası varmı?

Şimdiden cevap veren forumdaşlara teşekkürler.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Kelepçeler den kaçırıyordur, endişelenmeye gerek yok .Eski aracımda yapıyordu aynı şeyi metal parçaya geçen boru dibinden kaçırdığını fark ettim tahminim bu yönde

34VR1415

irfan baba

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genelde en fazla borulardan, kelepçe lerden kaçırır. Aracı sıcak bir havada kullandıktan sonra altına karton vb. Bişey koy ve 1 saat sonra bak eğer birşey görürsen biraz daha işin kolay olur. Ayrıca radyatör ve motor arasında kalan hortumlari kontrol etmekte fayda var. Kalorifer peteği ve antifriz kutusu diğer aklıma gelenler. İyi sürüşler.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Direk lpg regulator dirseklerine bakin genelde ordan kaçıyor

sanko86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar yeni bir megancı olarak bu hızda cevap verdiğiniz için çok mutlu oldum tek tek teşekkürler.

1-lpg regulator dirseklerine bakacağım sanırım buraya bağlı 2 siyah hortum var. Onların kelepçe ve kenarlarını kontrol edeceğim.
2-kalorifer peteği ve diğer hortumlarada bakacağım ama arabanın altına su inmez sanırım.Çünkü altında siyah plastik koruma var .

Yeterki conta olmasın diğerleri bir şekilde çözülür.