Sol ortadirek ses

sol taraftan ses

• direk ten olabilirmi

Oy: 2 40.0%
  • denge demirlerinden olabilirmi ?

Oy: 3 60.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

banagelensanagelsin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cok ilginc bi sekilde benim 2015 model aracta da basladi. Simdoye kadar hic ses yoktu dun giderken 20 yasindaki arac gibi takir tukur sesler duymaua basladim, sesler yolda giderken direksiyonu cevirince ve cukurdan vs gecince geliyor ve inanilmaz rahatsiz edici. Araci ormanlik yolda bi sure kullanmistim kapi girisler her yer cok kirliydi. Arabadan inip soldaki iki kapinin birlestigi yeri ittirdim bosluk vrmi diye sonra girdim arabaya ses tamamen kesildi. Gittim yikadim kapilari vs. daha sonra silikon sprey siktim ses daha gelmedi ama gecici olabilir. Bu tarz sesleri hic cekemiyorum ki gunde 100 km civari yapiyorum. Benzinli Lancer alacaktim cok yakar diye Reno aldim ama pisman oluyorum yavastan

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cok ilginc bi sekilde benim 2015 model aracta da basladi. Simdoye kadar hic ses yoktu dun giderken 20 yasindaki arac gibi takir tukur sesler duymaua basladim, sesler yolda giderken direksiyonu cevirince ve cukurdan vs gecince geliyor ve inanilmaz rahatsiz edici. Araci ormanlik yolda bi sure kullanmistim kapi girisler her yer cok kirliydi. Arabadan inip soldaki iki kapinin birlestigi yeri ittirdim bosluk vrmi diye sonra girdim arabaya ses tamamen kesildi. Gittim yikadim kapilari vs. daha sonra silikon sprey siktim ses daha gelmedi ama gecici olabilir. Bu tarz sesleri hic cekemiyorum ki gunde 100 km civari yapiyorum. Benzinli Lancer alacaktim cok yakar diye Reno aldim ama pisman oluyorum yavastan

Trim sesi malesef ki kaçınılmaz. Kıyaslamakta ne kadar dogru bilemiyorum tabi şöyle bir olay geldi basıma geçenlerde; arkadaşın 2015 model focus’u var. Bu aracın her iki cami açık iken kapilari kapattiginizda ne zirilti ne tikirti hiç bir ses yok. Ozellikle cam acikken diyorum. İnanmadim hatta bir kaç kere de sert carptim ve kapi kapanma sesi dışında ses cikmadi. Şimdi benim aracım fluence tabi ki saç kalinliklari vs farkli olabilir fakat ben kendi aracimda cam kapaliyken dahi o kadar sessiz kapandigini görmedim. Kendi aracimin cami acikken kapinin kapandiginda cikan ciliz ve ziriltili sesi hepiniz tahmin edersiniz oraya girmiyorum bile ki benim aracın tum kapilarinda çift kat yalitim malzemesi var buna ragmen o ses hala mevcut. Ayrica cam yarım acikken ozellikle on kapi camlarindan da bozuk yollarda tikirti yapmaya başladı. Bende sizin gibi bu seslere takik durumdayim fakat ilk araç olması sebebi ile detayli arastirma yapmadan almış oldum. Fakat trim sesleri dışında en ufak bir sikayetim olmadı bugune kadar aracimdan. Ben fluence alirken üzerine 5-7.000 arası ekleyerek yeni kasa corolla alabiliyordum. O aracın bana göre tek eksisi berbat bir otomatik sanzimani olması fakat trim sesi konusunda corolla da oldukca sessiz. Yine arkadasimin otomatik corollasini kullandiktan sonra manuel den farkli bir durum goremedim o kdar kötü bir otomatik. Gel gelelim sonuca. Her guzelde oldugu gibi renaultunda artık kroniklesen klasiklesen ve alicisini yer yer cildirtan bu trim seslerinden kendisini bir an önce kurtarmasi gerekir. Yeni megane ile golf rakibi oluyorsun donanim olarak daha dolusun daha iyisin ama gel gelelim denizi gecip derede boguluyorsun. İnsan 130.000 lira odedikten sonra komse kusura bakmasin cliodan bile trim sesi duymak istemez diye düşünüyorum.

Hızlı yanıt alabilmek icin alıntı yaparak cevaplayın

iMessage : tanseler@me.com

onyxmustafa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Sol ortadireği baştan aşağı söktüm. Doşemeyi hava yastıklarının olduğu yerden ayırdım fakat orada müdahale edecek birşey yok. Ortadiregin üst tarafindan başlayarak alt tarafa kadar mum spreyi uyguladim. Emniyet kemeri sargisinin oraya yumuşak parçalarla işlem yaptım. Sol arka kapı döşemesini soktum işlem yapılacak bir yer bulamadım. Ses kesilmedi. İşlemde başarılı olanlar varsa bilgi verebilirse sevinirim. İyi akşamlar.

nahita51

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba abi 20 kaportacıya gittim sol direk tavan kısmından kasisli yollarda ses yapıyordu .exper boya var demişti sol kapı daha önce darbe almış çektirmişler uzun lafın kısası tavan döşemeyi söktürdüm arızayı buldular punto atmış yaptırdım şuan ses yok.İSTANBULDA İSENİZ tavsiye edecegim yer başakşehir de otto zenith mükemmel bir yer işçilik on mumara

onyxmustafa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler hocam. Malesef Ankara'dayım. Güzel bir yer bulup en kısa sürede bir baktiracagim. Kasisli yollarda gıcık ediyor insanı gercekten.

muhsin_cepelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba abi 20 kaportacıya gittim sol direk tavan kısmından kasisli yollarda ses yapıyordu .exper boya var demişti sol kapı daha önce darbe almış çektirmişler uzun lafın kısası tavan döşemeyi söktürdüm arızayı buldular punto atmış yaptırdım şuan ses yok.İSTANBULDA İSENİZ tavsiye edecegim yer başakşehir de otto zenith mükemmel bir yer işçilik on mumara

Bu işlemlerin yaklaşık maliyeti ne tuttu hocam merak ettim

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnternette dolaşırken şöyle bir video buldum. Bizim sorun bu olabilir mi acaba. Yarın deneyip sonucu bildireceğim.
https://youtu.be/Bq60FTAcmSE

İlginc bir olay gerçekten de. Fakat söz konusu araç Renault olunca hiç şaşırmadım. Benim araçta anahtarsiz giriş yok ama oradaki plastiklerden kapılarda var ve dokununca arkadaşın bahsettiği gibi çıtır çıtır ses yapıyor. Yarın aracın kapı döşemeleri ve göğüs kısmını komple söküp izole geçecektim bunu da deneyeyim bakalım ne olacak. Ben arkadaşın bahsettiği gibi japon sürmem o kısma fakat çift tarafli bant gibi bir şeyle doldurmaya çalışırım.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

onyxmustafa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kapıların üzerindeki algılayıcı kapaklarını kontrol ettim. Bir tek sol arka kapıdaki çok gevşekti. Sıcak silikonla yerine sabitledim. Bu sabah kısa mesafe kullanma şansım oldu. Tıkırtı sesini duymadım. Tam olarak emin değilim biraz yol yapmam lazım. Sonucu tekrar bildireceğim.

onyxmustafa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba. Tıkırtı sesi hala geliyor. Kesin olarak direkten sanırım. Direk kaplamalarını ve tavan döşemesini söküp kontrol etmek gerekli. Boş vakit bulursam kontrol edip tekrar sonucu bildiririm. Arkadaş daha öncede yazdığı gibi punto atmış büyük ihtimal bizimkide aynı sorun.