Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Motor sıcakken çalışmıyor

Teşekkür / Beğen

Motor sıcakken çalışmıyor

Arkadaşlar merhaba
    1.5dci 2005 megane2 sahibiyim..Arabadan ciddi sogutan sebeplerim var😡
    Araba motor sicakken(ara sıcaklıklarda) bazen çalışmıyor.marş basmasinda motoru cevirmesinde sıkıntı yok,ateşleme yapmıyor.motor sogukken hiçbir sıkıntı yok.tamirci krank ve ekzantrik sensorlerini değiştirdi..soketleri temizledigini söylüyor.ancak yine aynı.sigorta kutusu açıldı temizlendi.sonuç hüsran..hararet müşürü ihtimali de olabilir mi?Ayrıca arabayı stop ettirirken bazen kontak kapanmasina ragmen motor bir iki saniye daha çalışmaya devam ediyor.Ara sıra çalıştırırken motor kilidi ariza(immo) ile karşılaşıyorum..bunlari da belirttim ki birbiriyle ilintili midir diye.
    Bilgisi önerisi tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi?

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ahmet27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Ilk krank sensöru diyecektimki. Usta zaten değiştirmiş. Orjinal mi takti?

GT-I9070 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Özgür Çetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Yakıt basınç rolesi var .. Tahminim ondan yapıyor değiştiği zaman duzelecektir

Teşekkür / Beğen
    Alıntı ahmet27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ilk krank sensöru diyecektimki. Usta zaten değiştirmiş. Orjinal mi takti?

Bilmiyorum ahmet27 ..belki çıkma bile takmış olabilir..usta çok işin üstüne eğilen biri gibi gelmedi bana..başka bi yere yeniden kontrol ettiricem

Teşekkür / Beğen
    Alıntı Özgür Çetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakıt basınç rolesi var .. Tahminim ondan yapıyor değiştiği zaman duzelecektir
    Değerlendircem Özgür bey teşekkür ederim..Ustaya bi sürü ihtimal sayıyorum ukalalık gibi oluyo sanki ama söylemeden de baktıkları yok malesef. Büyük şehirde olmamam dezavantaj.Izmire götürmeyi düşünüyorum aracı.

ahmet27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı grltsdn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerlendircem Özgür bey teşekkür ederim..Ustaya bi sürü ihtimal sayıyorum ukalalık gibi oluyo sanki ama söylemeden de baktıkları yok malesef. Büyük şehirde olmamam dezavantaj.Izmire götürmeyi düşünüyorum aracı.

Kesinlikli ukalalik olarak degerlendirmemeli. Hatta arabayla ilgili bir sıkıntı oldugunda iyice arastirip tamircidede o konu hakkinda bilginizin oldugunu belirtmek kisacasi adamin gözüne sokmak gerekiyor. Yoksa karsidakini saf bulup sacma sapan yerlere yonlendiriyorlar veya fazladan parça degistiriyorlar. Yapamadiklari birseye ben bilmiyorum demiyorlar, Sorun başka parcada diyerek

7. Teşekkür grltsdn Mesaja Teşekkür Etti.

Teşekkür / Beğen
    Sorun çözüldü gibi görünüyor..değişen kam mili sensörü de arizaliymis..ayrica yarim dis sente kacikligi ve mazot pompasi sente ayari yanlismis..simdilik bir sorun yok..ilgilenen arkadaslara teşekkürler..

Teşekkür / Beğen
    Alıntı grltsdn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba
    1.5dci 2005 megane2 sahibiyim..Arabadan ciddi sogutan sebeplerim var😡
    Araba motor sicakken(ara sıcaklıklarda) bazen çalışmıyor.marş basmasinda motoru cevirmesinde sıkıntı yok,ateşleme yapmıyor.motor sogukken hiçbir sıkıntı yok.tamirci krank ve ekzantrik sensorlerini değiştirdi..soketleri temizledigini söylüyor.ancak yine aynı.sigorta kutusu açıldı temizlendi.sonuç hüsran..hararet müşürü ihtimali de olabilir mi?Ayrıca arabayı stop ettirirken bazen kontak kapanmasina ragmen motor bir iki saniye daha çalışmaya devam ediyor.Ara sıra çalıştırırken motor kilidi ariza(immo) ile karşılaşıyorum..bunlari da belirttim ki birbiriyle ilintili midir diye.
    Bilgisi önerisi tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi?

merhaba
    bahsettiğiniz sorunun aynısı bende vardı. -10 derecede çalışıyodu sıcakta çalışmıyodu krank sensörü değişti düzelmedi
    sağlam bir ustaya götürdüm bilgisayarda incelediler ve kam mili sensörünü değiştirdiler. triger setinin orada bir sensör çoğu tamirci bilmez bunu

Teşekkür / Beğen

Alıntı zero5759 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba
    bahsettiğiniz sorunun aynısı bende vardı. -10 derecede çalışıyodu sıcakta çalışmıyodu krank sensörü değişti düzelmedi
    sağlam bir ustaya götürdüm bilgisayarda incelediler ve kam mili sensörünü değiştirdiler. triger setinin orada bir sensör çoğu tamirci bilmez bunu
    Birebir aynı sorunu yaşamışsiniz..bu basit arizayi bulana kadar usta görünümlü kasaplara (kasaplik meslegine saygım sonsuz,kesip dograyan siyiran anlaminda dedim) boş yere emek,zaman ve para kaçırdım malesef.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)