Renaultun Talismana sağladığı ayrıcalıklar

Oknlksy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şaka yapmıyorsunuz değil mi :) İnşallah çok ciddi bir sıkıntı yoktur arabada... Biraz acabilirmisiniz konuyu. Hangi şehir servis, garantide devam eden ve sıkıntılı bir konu varda omdan mı bu kadar geçikme....
Talismanın sağladığı ayrıcalıklar 11 gündür serviste yatan aracımda bütün ayrıcalıklarını yaşadım.

hergünün sonunda müşteri temsilcisi hanımefendi neler yapıldığını neler yapılacağını anlattı davet etti cay ikram etti

ikame araç hemen verildi. talisman vereceğiz ancak özel istediğiniz araç var mı diye soruldu,

megane sedan istedimhep merak etmişimdir hemde çevremde almaya niyetli olanlar görsün baksın diye
1.6 joy paket verildi 1300km de benim düz vites zor oluyor dememden sonra
(benzinli megane sedan fiyat performans bakımından çok beyendim herkes beyendi 1 arkadaşım siparişi verdi.)

megane sedan icon 1.5 dci cam tavan 18 jant deri döşeme dolu dolu 300 km de verildi.
(icon paket'in keyfi ayrı olduğunu söylemem gerekir)

aracı yarım depo ile bırakmıştım deneme ve video amaçlı 100 km yapıldığından full depo olarak teslim edildi.

bu talisman olayında şaşırtı renault beni :)

cenkank.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şaka yapmıyorsunuz değil mi :) İnşallah çok ciddi bir sıkıntı yoktur arabada... Biraz acabilirmisiniz konuyu. Hangi şehir servis, garantide devam eden ve sıkıntılı bir konu varda omdan mı bu kadar geçikme....

ankarada havaalanı yolundan dönerken harfiyat kamyonundan taş düşmüş bende görmedim.. göremedim biz hızımda yüksekti ön lastik yarıldı.. neyse lastiği ben aldım ses gelmeye başladı. bu olayları renault'a söylemeden sadece çukura düştüm ses gelmeye başladı diyerek verdim.. sağ ön porya bilyası değişti ancak prosedür uzun sürdü ilk defa böyle bir sorunla karşılaştıklarından işi çok ciddiye aldılar bursadan uzmanlar geldi videolar çekildi fransaya gitti vs vs vs.. garanti ve 1300 km olunca araba kronik sorun mu diye ciddiye aldılar ancak kronik olmadığı porya bilyasının mıkron seviyesinde hatalı olduğu kararı verildi hata benden dolayı ancak onlar bilyada hata buldu :) dünya çapında bu konuda kayıt ve tamir süreci benim aracım ile yapılmış oldu.

yoksa bursadab gelenlerin şanzımana kadar gideceğiz.. bulunamaz ise yeni araç ile değişir bu araç fransaya gider olmuştu.
ankara renault mais şubesi

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
ankarada havaalanı yolundan dönerken harfiyat kamyonundan taş düşmüş bende görmedim.. göremedim biz hızımda yüksekti ön lastik yarıldı.. neyse lastiği ben aldım ses gelmeye başladı. bu olayları renault'a söylemeden sadece çukura düştüm ses gelmeye başladı diyerek verdim.. sağ ön porya bilyası değişti ancak prosedür uzun sürdü ilk defa böyle bir sorunla karşılaştıklarından işi çok ciddiye aldılar bursadan uzmanlar geldi videolar çekildi fransaya gitti vs vs vs.. garanti ve 1300 km olunca araba kronik sorun mu diye ciddiye aldılar ancak kronik olmadığı porya bilyasının mıkron seviyesinde hatalı olduğu kararı verildi hata benden dolayı ancak onlar bilyada hata buldu :) dünya çapında bu konuda kayıt ve tamir süreci benim aracım ile yapılmış oldu.

yoksa bursadab gelenlerin şanzımana kadar gideceğiz.. bulunamaz ise yeni araç ile değişir bu araç fransaya gider olmuştu.
ankara renault mais şubesi

Geçmiş olsun.

Oknlksy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadşlar bir konuyu bilmiyorum. Talismanda 1.5 edc dci icon alan veya kullanan var mı acaba?

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla aracımı daha servise götürmediğim için nasıl davranıyorlar bilmiyorum..umarım bakım haricindede servise ihtiyaç duymam..ama aracımdan memnunum..tek şikayetim var oda r-link standard wireless ilede nete girebilmeli ve güncelleme yapabilmeli..

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...on-31.000-km-4-cntrl-hylt-ekr-611004421/detay
bu ilandaki araç fiyatı uygun mudur sizce? talimsan'ın piyasa fiyatından bir standart yok gibi son kur artışlarından sonra

Araç belirtildiği gibiyse expertize sokulup alınabilir. Expertize sokulmasından kastım ciddi bir expertize demek istedim. Son zamanlarda patlak çatlak Peri araçlarında expertizden rahatlıkla geçtiğini görüyoruz. Dikkat edin. Fiyat ve donanım makul görünüyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cako67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sunroof ve cam tavanlı ise almayın derim ses adamı delirtiyor onun dışında mükemmel bir araç. Ama ekspertize sağlam sokun.
Balataları ve diskleri sorunlu özellikle 2016 modeller
Koltuk başlıkları sıkıntılı
Camlar açıkken titreme yapıyor dolayısıyla ses
Bagaj kapağı asimetrik
Koltuk ısıtma sorunlu
Bunlar bende olan değil yaşanılan durumlar alırken iyi bakın

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...on-31.000-km-4-cntrl-hylt-ekr-611004421/detay
bu ilandaki araç fiyatı uygun mudur sizce? talimsan'ın piyasa fiyatından bir standart yok gibi son kur artışlarından sonra

Bu forumda yaşadığı sıkıntıları paylaşım için konu açan arkadaşların paylaşımlarını Renault Talisman Kulübü Sekmesi altında bulabilirsiniz.
Bu forumda 1 kişi balata ve disk ile ilgili sorun yaşadığını paylaştı.Benim aracım 2016 model.Ben ne balata, ne de disk ile ilgili problem yaşamadım.Hatta fren yaparken balata sesi bile olmadı hiç.Bunun genel bir problem olduğunu zannetmiyorum.

Yaşadığım sorunları garantiden yapılanlar ile ilgili bölümde paylaştım.Orada kendi problemlerini paylaşan başka arkadaşlarımız da oldu.

Birkaç arkadaş koltuk başlığı ses problemi ve koltuk masaj motoru/fonksiyonu problemi yaşadı.Ben bunları da yaşamadım.

Camlar evet açıkken kapıyı kapattığınızda titreme ve ses yapıyor.

Trim sesi yaşamadım.Benim aracımda koltuk ısıtmada ,havalandırmada sorunsuz çalışıyor.

Bagaj kapağının asimetrik olduğunu ben bu forumda ilk defa okuyorum.Başka bir platformda ya da burada paylaşıldıysa bilemiyorum.Ancak Ernaz Renault yetkili bayiisinde,sıfır km Talismanda asimetrik ön ve arka kapı boşluğu gördüm.

Bazı Talismanlarda ön kapıların ön taraf sacları,ön kapı çerçevesinin ön taraf iç yuvasına sürtme yapabiliyor.Ancak bunların hepsi hem servis hem de kaportacılar tarafından kolaylıkla ayarlanabilir.

Yine bu forumda 4 control lü bir talisman aracın arka teker aktuatörü garantiden değişti.

Başka bir arkadaşın ambiyans aydınlatma ledleri ya da sürücüleri garantiden değişti.Mesela özellikle motor ilk çalıştığında ambiyans aydınlatmaların parlaklığının kendi kendine azalıp artması olayı birçok talismanda var.

Bülten ile ön salıncak saplama/civataları 2016 modellerde -tam olarak emin değilim 2017 modellerde de değiştirilmiş olabilir-Talismanlarda servis tarafından değiştirildi.Sebebi ön tekerlerin içten aşınması diye hatırlıyorum.Hatta garantiden ön lastikleri bile değiştirdiler.Buna da dikkat edebilirsiniz.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Talismanın sonu Latitude gibi olacağı söyleniyor. Megane ve Talisman arasında kaldım tecrübeli yorumcular konuya açıklık getirebilir misiniz?