Megane 4 amortisör sorunu

soner megane4hb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçen hafta 2016 hb icon aracımın ön amartisörmeri değiştiler serviste.çok vuruyordu.şimdi iyi bakalım.

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi servisten geldim arkadaşlar arka amortisör ler şubat başında tamamen yenisi gelecekmiş gelince değiştirecem

burty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaklaşık 2 ay önce megane 4 hb aracımı 1yıldır olan be arkadan geldiğini düşündüğüm gıcırtı sesi nedenli servise götürdüm ve ustanın kaputu sallamasıyla gelen sesi duyması ile 2 amortisörün de değişmesi gerektiğine karar vermesi sonrası aracım garanti kapsamında olduğundan değişim yapışmasını kabul ettim ancak sonra gelen bilgilerle bana amortisörlerin 3 yıllık garantiye girmediğini öğrendim (hareketli parça olduğu için olmuyormuş) böyle birşey ilk defa duydum.Sonrasında merkezle yapılan mailleşme sonrası yollardır Renault kullanıcısı olmam ve yetkili servise gitmem nedenli iyi niyet olarak 2 ön amprtisör be işçilik ücretini almadılar.Demem o ki bu tarz gıcırtı sesi geldiğinde beklemeden koşa süre içerisinde servise gitmekte fayda olacaktır.

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben arka amortisör ler değiştirmiştim bu gelecek olanlar farklıymış garanti kapsamında dediler gelince yeniden değiştireceğim

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün serviteydi aracım. Fransadan güncel amortisör siparişi verildi. Noel dolayısıyla biraz ertelemeli olarak montaj için tekrar çağırılacağım.

EDC yazılım güncellemesi gelmiş onu yaptılar.

soner megane4hb

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim 2016 hb icon aracımdada gıcırtı sesi vardı.geçen hafta servise gittim.ön amörtüsörleri takozlar gitmiş diyerek değiştiler.ama halen gıcırtı sesi devam ediyor.nerden geldiğini kestiremedim.arka amortüsörlermi o zaman.

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O gıcırtı kış ayında olmuştu bende ön amortisör keçelerini kaldırıp yağlıyorlar sorun kalmıyor yağlama yapmadılar ise ses ondan devam eder. Birde arka 2 teker arasını tutan tablalara plastik kelepçe taktılar bende

eskael

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim 09.2016 çıkışlı megane hb aracımın ön 2 amortisöründen vıyk vıyk sesler geliyordu Renault servisine gösterdim ve ön 2 amörtisörün değişmesi gerektiğini söylediler ve iyi niyet olarak ana merkezden ücretsiz değişim talep ettiler. Fakat ana merkez parçaların Renault tarafından karşılanmasına işçilik ücretini bizim ödememiz gerektiğini bildirmiş işçilik bedeli 600 TL ymiş sizce yaptırmalı mıyım ?

burty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana da aynı durum olmuştu.Ancak görüşmeler ile işçilik ücreti de almadılar.Zorlayın derim gerekirse kendiniz görüşün merkezle

Michael Owen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim amortisör değişiminde işçilik 230 TL yazıyor ben ücret ödemedim garantiden yapılıyor 600tl işçilik fazla başka servise gösterin bence garantiden ücret alınmaz