ROLANTİ VALFİ (Sensöru)

cerkesli018

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar rolantimde çok hafif dalgalanma var. Özellikle. Seyir halinde gidiyorum kasislerde yavaşlayip debriyaja bastigimda motor stop edecekmis gibi olup toparliyor. Aracin çekişinde düşüş var. Tamda rolanti sensorunde boyle tuhaf bir ses geliyor. Aracım megan 1 2003 model expression . Parça değişimi işçilik ne kadar tutar. Şimdiden teşekkürler.

erdoğaner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi günler benimde aracın devirinde dalgalanma oluyor, özellikle benzinde cihaza bağladılar benzin püskürtme oranı yüksek çıkıyor bundan dediler, ne yapabilirim

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
o ne demekmiş...

lpg de de yapıyo mu peki

erdoğaner

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayır lpg de yapmıyor, sadece benzinde çalışırken yapıyor.ne demek olduğunu bilmiyorum, ilk önce cihaza bağladılar arkadaki gaz oksijen sensörü arızası gösterdi değiştiler, tekrar cihaza bağladılar benzin püskürtme oranı 3-4 arası olması gerekirken bend 5-6 arası oluyomuş biraz benzinde bin dediler ama değişen bir şey olmadı

fatih06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rolanti motorunu kendin degiştir çok kolay rolanti motoru 60tl magretmaralli marka iyisi

Zengenli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de aynısı olmuştu. Devir ibresi inip çıkıyordu. Usta rolanti motorun arızalı demişti. Ben aldım Kendim değiştirdim. Zaten bunlar otomatik kendi kendine ayarlıyor.

Bendeki sorun düzeldi. Eskisinden bile sessiz çalışıyor.