Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Akü tavsiyesi istiyorum

adres63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Akü tavsiyesi istiyorum

Herkese Merhaba 2014 110 bg Edc joy paket Fluence aracım için akü tavsiyesi istiyorum.
    Konu adres63 tarafından (04.Haziran.2017 Saat 13:51 ) değiştirilmiştir.
    2010 Mitsubishi Lancer Satıldı.
    2014 Fluence Edc Alındı.

er.tansel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Benim araç 2014 model ve üzerinde hala orjinal akü var. Nissan yazıyordu yanlış olmasın. Servis aksilik olmazsa iki sene daha gider dedi. Mutlu veya inçi gibi markaları da kullanabilirsiniz ama ben orijinalden yanayım. Üzerindeki akü takriben 5 yıl gidecek gibi. Muhtemelen inçi veya mutlu da ayni performansı verir tabi fiyat olarak orijinalden daha uygundur.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Orjinali makbuldur alternatif olarak sahsi tercihim varta, delphi ya da bosch alirdim.

Blue_Dream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Varta / Energizer ikiside kaliteli ürünler . Tecrübeyle sabittir !

ahmet27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    akünün kaliteli olması her ne kadar önemliyse. aracında sağlam olması bir o kadar önemli. akü bakımı yaptırırken araçda kaçak varmı yokmu baktırmak lazım. aküyü yiyip bitiren şeylerden biride kaçaktır. ve kaçağın üzerine biz taki bizi yolda koyana veyahut kapının önünde çalışmadıktan sonra baktırırız

adres63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Teşekkürler bilgi için
    2010 Mitsubishi Lancer Satıldı.
    2014 Fluence Edc Alındı.

Teknisyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Daha önce başka bir başlığa yazmıştım;

1:Akü alırken fabrika değerinden aşağıda amperde sakın almayın.Hatta 5-10 amper üstüne çıkmanın bir mahsuru yok ama aşağıya katiyen inmeyin.Minumum standartınız fabrika çıkışı olmalı.Sanayideki ustada dahil "abi bu akü buna yeter" sözüne aldanmayın.Orjinakl akü yerine koyulurken belirli hesaplamalar yapılarak konuyor.sisteme fazla gelmesi durumu yok yani.

2: Akü alırken sadece amperine de bakmayın. CCA ve CA değeri denilen Cold /Crank Amps denilen bir değer yazar.Bu değer akünün marş basma gücünü gösterir ve size asıl lazım olan budur.Aküler soğuk havada daha az güç üretme eğilimindedirler (bu yüzden CA değeri CCA değerinden yüksektir) ve soğuk havada adam gibi marş basmasını istiyorsanız CCA değerinin yüksek olmasına dikkat edin.

Ssserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Bu sene içinde servise vites kutusunu kontrol ettirin uyarısı için gittiğimde akünüz zayıf değişmesi lazım dedikleri için orijinal akü ile değiştirdim. Sanırım 350 civarı bi para verdim. Dışarıdan daha ucuza temin edebilirdim ama akü sökülürken bi problem olur teyp falan sıfırlanabilir diye serviste değişmesini tercih ettim. 2013 model aracın aküsünün 4 senede bitmesi bana mantıksız geliyor ama aracım bazen bir hafta hiç çalışmadan duruyor belki zayıflamıştır diye düşünüyorum. Çoğunlukla yatıyor aracım ondan olabilir.

melihbello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Ben de 2012 dinamik var orjinal akü Hala sorunsuz

fırtına kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Bu vites kutusunu kontrol ettirin işi size ne dediler paylaşırsanız, bendede aynı yazı çıktı istop edip biraz bekleyip tekrar çalıştırırsan normala dönüyor,çoğu arkadaş alet kendini sıkışınca korumaya alıyor diyorlar bencede mantıklı cevabınızı bekliyorum slm yoksa oto süper...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)