Sonuç: Sizce Hangisini Alayım?

Katılımcı sayısı
30. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Renault Megane 4 1.6 JOY SEDAN 68.450₺

20 66,67%
  • Hyundai Elantra 1.6 D-CVVT STYLE 69.900₺

3 10,00%
  • Toyota Corolla 1.33 life 62.950₺

2 6,67%
  • Opel Astra 1.6 Edition Plus 64.550₺

2 6,67%
  • Ford Focus 1.6L Tİ-VCT Trend x 68.705₺

3 10,00%
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şimdilik Aranızdan Ayrılıyorum Arkadaşlar

Kill_them_all - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

ütü konusu Şimdilik Aranızdan Ayrılıyorum Arkadaşlar

Arkadaşlar 2 senedir severek kullandığım Fluence edc bussines aracımı dün sattım. 2 sene içinde en ufak bir sorun sıkıntı yaşatmadı çok şükür.
    Sıfır araç almak istiyorum ama bu konuda sizinde tavsiyeleriniz istiyorum.
    Benzinli ile dizel arasındaki uçurum fiyat farkından ötürü alacağım araç benzinli olacak sanırım.
    Şimdilik 2. almayı düşünmüyorum ama kısmet ne olur bilinmez. Belki tavsiyelere göre 2. el icon donanım Fluence de alabilirim ama öncelik sıfır araç almakta.

Max 70 civarı bütçe ile aşağıdaki araçlardan hangisini tavsiye edersiniz. Fiyatlar baz İnternet sitesindeki baz fiyatlardır ve Sedan araçlardır.

Renault Megane 4 1.6 JOY SEDAN 68.450₺
    Hyundai Elantra 1.6 D-CVVT STYLE 69.900₺
    Toyota Corolla 1.33 life 62.950₺
    Opel Astra 1.6 Edition Plus 64.550₺
    Ford Focus 1.6L Tİ-VCT Trend x 68.705₺
    ____ŞİMDİLİK YAYA____

Halil YEŞİLYAPRAK
    Mechanical Engineer
    *Renault9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Hayırlısı olsun hakkınızda. Burası biliyorsunuz ki renault forumu. Herkesin ortak görüşü %90 megane 4 olacaktır. Kolay görmeniz için anket ekliyorum konuya.

3. Teşekkür Kill_them_all Mesaja Teşekkür Etti.
    Beğeni *USTA liked this post
    Mustafa USTA
    T.C Vatandaşı

*USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Megane 4 diyorum...

5. Beğeni *Renault9 liked this post
    er.tansel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı Kill_them_all Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2 senedir severek kullandığım Fluence edc bussines aracımı dün sattım. 2 sene içinde en ufak bir sorun sıkıntı yaşatmadı çok şükür.
    Sıfır araç almak istiyorum ama bu konuda sizinde tavsiyeleriniz istiyorum.
    Benzinli ile dizel arasındaki uçurum fiyat farkından ötürü alacağım araç benzinli olacak sanırım.
    Şimdilik 2. almayı düşünmüyorum ama kısmet ne olur bilinmez. Belki tavsiyelere göre 2. el icon donanım Fluence de alabilirim ama öncelik sıfır araç almakta.

Max 70 civarı bütçe ile aşağıdaki araçlardan hangisini tavsiye edersiniz. Fiyatlar baz İnternet sitesindeki baz fiyatlardır ve Sedan araçlardır.

Renault Megane 4 1.6 JOY SEDAN 68.450₺
    Hyundai Elantra 1.6 D-CVVT STYLE 69.900₺
    Toyota Corolla 1.33 life 62.950₺
    Opel Astra 1.6 Edition Plus 64.550₺
    Ford Focus 1.6L Tİ-VCT Trend x 68.705₺
    Opel ve ford ben buradayım diyor tabiki ama donanım doluluguna baktiginizda renault kesinlikle. Megane kesinlikle yabana atılacak bir araç değil son makyajlı hali esiyor zaten.

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür / Beğen
    Şimdi internetten arabaların özelliklerini falan inceledim, içlerinden en dolusu megane duruyor. Açıkcası gönlüm megane dan yana,
    Tüm bu araçlar için tek korkum yakıtta üzerler mi? ortalama 8 lt civarı benzine razıyım alır almaz tüp taktırmak istemiyorum?

İnşallah cumartesi megane ve elantaraya canlı canlı bakmaya gideceğim ona göre net bir karar vereceğim .
    ____ŞİMDİLİK YAYA____

Teşekkür / Beğen
    Alıntı Kill_them_all Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi internetten arabaların özelliklerini falan inceledim, içlerinden en dolusu megane duruyor. Açıkcası gönlüm megane dan yana,
    Tüm bu araçlar için tek korkum yakıtta üzerler mi? ortalama 8 lt civarı benzine razıyım alır almaz tüp taktırmak istemiyorum?

İnşallah cumartesi megane ve elantaraya canlı canlı bakmaya gideceğim ona göre net bir karar vereceğim .
    Yeni nesil araçların neredeyse tamamı dizeler yakın ortalamalarda. Saymis oldugunuz araclarda 8-9 litre ortalama da

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür / Beğen
    Atmosferik motorlu bu araçlar için yakıt konusunda tereddütlerim var, sağdan soldan da duyduklarım iyice aklımı bulandırdı. Aracı alır almaz tüp de taktırmak istemediğim için, 2. el dizel fluence ye yöneldim şuan.

2014 yada 2015 model az km (max 45 50 bin) manuel vites icon donanım boya değişen olmayan fluenceler temizliğine göre malum sitede 60 bin civarında bulunabiliyor. Fiyat olarak bu seviye normal midir? 60 bin civarında temiz bir araç alırsam çok vermiş sayılır mıyım? yada bu araca max ne kadar vermek gerekir?
    ____ŞİMDİLİK YAYA____

nigne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Arkadaşım aldi megan4 joy benzinli kullandim aracı 5 vites oldugu için cok bağırıyor araç ve pişman kendisi bence satttiginiz fluence dizelse benzinliye gecersenis ve lpg takilirsa hayal kirikligi yasarsiniz.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Ben konuya konfor/ergonomiden bakiyorum. Boyum 1,97 civari. Yeni megane ciktiginda gittim baktim ve icon donanim 1,6 dci 130'luk almayi dusunuyordum. Aracta ilk baktigim sey benim surus pozisyonumda arkama biri oturabilir miydi... fluence'te cok rahat olmasa da oturulabiliyor. Araci daraltmislar. Malzeme kalitesi, tasarim ve bazi detaylar oldukca iyi ancak icon icin 120 bin kusur tl kotu bir fiyat politikasi. Yine de bahsi gecen araclarla karsilastirdiginda megane 4 alinir diye dusunuyorum.

Teşekkür / Beğen

Alıntı tozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben konuya konfor/ergonomiden bakiyorum. Boyum 1,97 civari. Yeni megane ciktiginda gittim baktim ve icon donanim 1,6 dci 130'luk almayi dusunuyordum. Aracta ilk baktigim sey benim surus pozisyonumda arkama biri oturabilir miydi... fluence'te cok rahat olmasa da oturulabiliyor. Araci daraltmislar. Malzeme kalitesi, tasarim ve bazi detaylar oldukca iyi ancak icon icin 120 bin kusur tl kotu bir fiyat politikasi. Yine de bahsi gecen araclarla karsilastirdiginda megane 4 alinir diye dusunuyorum.
    Yeni megane rakiplerine göre en çok doluluk ve donanım olarak öne çıkıyor. Yani aynı dolulukta golf aynı tayta satılsa emin olun kimse megane almaz. Ama megane son atağı ile gerek kalite ( bir golf kadar olmasa da ) gerek tasarım ve asıl önemlisi tasarım olarak her marka araçtan ayrışıyor. Golf yeni makyajlanadi ama elle tutulur bi görsel fark olmadı genel olarak araç hatları aynı farlar tampon gösterge gibi değişiklikler var. Ama megane baştan sona yenilendi ve ciddi satışları var. Fluence kullanıyorum ve bütçe denk gelirse benzinli otomatik megane almayı düşünüyorum. Kendimi bildim bileli dizel araç kullanıyorum ve artık kısmet olursa alacagim yeni araçta motor sesi duymak istemiyorum. Aracı aldıktan sonra yapacağım muhtemelen tek değişiklik ses sistemini elden geçirmek olacak

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)