Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Park ampulu sorunu

Aykut_25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Park ampulu sorunu

Merhaba,
    yeni scenic 3 aldım. Fakat park ampullerim çalışmıyor. Tesisata baktiğımızda kabloda bulamadım. Sizlerin yanıyormu acaba ? 2014 scenic modelim.
    AG

zacman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    bildiğim kadarı ile ön tarafta park ampülü yok. onun yerine gündüz farları 12 watt güçten parkları açınca 5 watt güce düşüp kısık yanıyor. arkalarda olması lazım.

Teşekkür / Beğen
    Alıntı zacman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarı ile ön tarafta park ampülü yok. onun yerine gündüz farları 12 watt güçten parkları açınca 5 watt güce düşüp kısık yanıyor. arkalarda olması lazım.
    Park ampulu var farın içinde ama yanmıyor. Tesisatıda göremedim.aynı yerli megane 3 gündüz farları gibi ��
    AG

Teşekkür / Beğen
    o zaman ön konsoldaki araç ayarlarından gündüz farlarını kapatınca yanabilir belki. ilginçmiş hiç yanarken resmi var mı acaba?

sharkemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı Aykut_25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Park ampulu var farın içinde ama yanmıyor. Tesisatıda göremedim.aynı yerli megane 3 gündüz farları gibi ��
    yerli megane 3 derken hangisi son makyajlılardan mı bahsediyorusunuz ? onlarda park lambası var ancak gündüzlerle beraber yanıyorlar gündüzler kısılıyor

Teşekkür / Beğen
    ilginç valla bugün denedim, gündüz farlarını kapattım parkları açtım gündüz farları kısık yandı ama mercekli farın yanındaki park ampulü olduğunu düşündüğüm minik ampulü yakmayı başaramadım. birde aslında ulaşabilsek o farların üzerindeki beyaz fleksten ağ gibi duran iç desenein iki başından power led tarzı iki ampül yaksak gece ortalığı yıkar geçerdi. neyse bu park ampulü olayını çözen olursa buradan yazarsa seviniriz.

Teşekkür / Beğen
    Alıntı zacman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilginç valla bugün denedim, gündüz farlarını kapattım parkları açtım gündüz farları kısık yandı ama mercekli farın yanındaki park ampulü olduğunu düşündüğüm minik ampulü yakmayı başaramadım. birde aslında ulaşabilsek o farların üzerindeki beyaz fleksten ağ gibi duran iç desenein iki başından power led tarzı iki ampül yaksak gece ortalığı yıkar geçerdi. neyse bu park ampulü olayını çözen olursa buradan yazarsa seviniriz.
    Sizdede böyleyse bu bir tesadüf değil. Çünkü ben tesisatı bulamadım.2. El aldigim icin acaba benden önce birsey yapildimi diye şüpheye düştüm.bu arabanin park ampulu ledler kısıldığından yanmiyor.ama renault saçmalığı işte o zaman neden ampulu koyarsın.
    AG

Teşekkür / Beğen
    evet arkadaşlar bugün serviste çalışan bir arkadaşımla konuşurken bu hususu sordum ve aldığım cevap park ampullerinin olduğu ancak ledlerden dolayı aktif olmadığını söyledi. ayrıca sonradan sistemsel olarak aktif edilemediğini renautun bunu far üretiminde standartlık nedeniyle yaptığını söyledi. ancak benim anlamadığım bizim farlar başka Renault araca uyuyor mu dedim. net bir cevap veremedi ama eski scenic 3 lere olursa onlarda led olmaması nedeniyle olabilir dedi.bilginize.

3harfli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Yeni makyajlı cliodada park lambası Yok. Gündüz ledi şiddeti kısılıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)