2004 model kangoo immobilizer ışığı sonmuyor

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamun aleykum. Beyler 2004 model kango aracim immobilizer ışığı. Sonmuyor. Arac merkeze 80 km yerde. Anahtari aldim merkeze geldim. Anahtarcilar bakti anahtar saglam dedi. Anahtar bozuk olsa hizli hizli yanar soner dedi immoisigi. Arac calismayinca cipi cikarip taktigimda gercekten hizli yanip söndü. Ama bundan once de birkac defa yapti. Onlarda anahtari kontaga takip isiklar yaninca 10 saniyr tusa basili tutunca çalışıyordu. Bunda ne yaptiysam olmadi. Usta ilk araba gelecek dedi. Sonra beyni söküp. Getirsem olurmu deyince sokrbiliyorsa sök. Getir dedi. Tamam dedim ciktim 200 lira yapilirsa masrafin olur dedi. Yoksa cikmabeyin almamiz lazim dedi. 400 500 gider dedi. Basina gelenvarmi. Boyle bi durum. Yardimci olun lutfen. 2 anahtarcida anahtara saglam dedi

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güncel

Servet Aydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kutup başını sök, 5 dakika bekle geri tak. Her arıza için beyin bozuk denmesi beni benden alıyor zaten. Kumanda pilleri ne alemde ona bak, birde kumandayı araca tanıtma var. İnternet veya forumda aratıp bak, tanıtım icap edebilir.

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kutup başını sök, 5 dakika bekle geri tak. Her arıza için beyin bozuk denmesi beni benden alıyor zaten. Kumanda pilleri ne alemde ona bak, birde kumandayı araca tanıtma var. İnternet veya forumda aratıp bak, tanıtım icap edebilir.
Arabanin yanina simdi geldim. Dediklerini deniycm. Anahtari anahtarcilar piline felan saglam dedi. Ah bi yedek anahtar olsaydı anahtardami. Arabadami belli olurdu. Beyinden demem silecek fasilasi da çalışmıyor. Kafasina gore bazen calisip. Bazen çalışmıyor. Herhalde ayni beyinde oldugu icin supheleniyoruz.

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araba yanina gelip drnemeyi yaptim calismadi kutup basini söktum. Marsa bastim. Sonra kutup basini takip anahtari tanittim ışık nihayet söndü. Bu gun tamirci gittim. Tamirciye gitmeden 5 tanr anahtarci gezdim hepsi de anahtarin saglam dedi. Sonra bryinciye gittim adam pc ye bagladi. Beyini söktuk. Lehimler yenilendi islemci yenilendi. Ins tekrar yanmaz dedi. Yanarsa yeni beyin sart dedi. Oda 550 600 liraymis. Tamirciden ciktiktan si ra yine yandi. Bakalim ins bizi yolda koymaz. Tamirci 150 lira aldi. Acaba sizce yapilirmi baska beyinciye gitsemmi ? Yoksa hic ugrasma eski beyinle deyip sifirimi alsam?

Mendrop61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim 2004 model kangoo da da benzer bir arıza olmuştu. Immobilizer ışığı sönmüyor araba hiç marş basmıyordu. Elektrikçiye falan baktırmıştık bir arıza bulamamıştı. Sonra benim renault servisinde çalışmış amcaoğluna söyledim. Geldi bilgisayar ile bağlandı, arabada başka bir problemden dolayı bir arıza kodu oluşmuş. Böyle durumlarda araba kendini korumaya alıyor sanırım veya öyle birşey. Arıza kodunu sildi ve araba çalıştı. Sonra bir daha problem yaşamadım. Beyin arızası falan bana hikaye gibi geliyor. Beyin arızası öyle basit birşey değil arabanın dağılması demek. Lehimlerin yenilenmesi işlemci değişimi falan fazladan yapılmış olabilir.

Kolay gele..

Mendrop61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bak daha önce de oluyordu demişsin yukarda. Bende de benzerdi durum, giderken araba arada stop ediyordu kendi kendine sonra yeniden çalıştırıyordum. Sonra evin oraya park ettim, stop o stop bir daha çalışmamıştı. Sopnra yukarıda anlattığım olayı yaptık, tıkır tıkır çalışmaya başladı. Ama o bahsettiğim başka bir arıza nedeniyle kendini kapatıyor. Sizin o asıl arızayı tespit edip onartmanız lazım bence. Arabayı yakın zamanda bakım falan yaptırdınız mı? triger falan değiştimi mesela? Bende arabayı bakım yaptırmış trtigeri değiştirtmiştim. Motoru toplayan adam işini doğru yapamamış, motorun yanında dönen aksam motora verilen yakıtı okuyan yakıt okuyucusuna temas ederek zarar vermişti. Tabi o sırada yakıtı okuyamayınca sistem arabayı stopa çekiyordu. (bana anlatılan buydu) Sonra o yakıt okuyucusu yenilendi motor düzgünce toplandı. Arıza kodu da bilgisayarla silinince iyileşti.

Bence dediğim gibi başka bir arızası var ve onu yaptırman ve arıza kodunu temizletmen lazım.

Tabi burada yazdıklarım benim yaşadıklarımdan hatırımda kalanlar, baya zaman geçti üzerinden. Arabayı halen sorunsuz kullanıyorum.

Kolay gele..

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yakın zamanda bakım yaptırmadım. arabayı sürekli gözlemliyorum. ama yolda giderken stop etme gibi bir durumu yok. mesela araba kapının önünde iniyorum bi bakıyorum ışık yanık kalıyor. bi bakıyorum hiç sıkıntı yok. korkum şimdi yeni beyin aldıktan sonra da aynı sıkıntıları tekrarlaması ya beyinden değilse :(

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorunu çözdün mü kardeş

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ne yazıkki reis ya :S arabada halen bi geç tanıma sorunu var. hani tanımamazlık etmiyor ama o ışığın yanık kalmasınıda istemiyorum.tuşa basmama da gerek yok. diyelim immobilizer ışığı sönmedi ya. anahtar 10 saniye öyle açık kalsın kapatıp açınca sönüyor. elektronikçi arıza kaydına bakarken bende takip ettim şase felanda yazıyordu. geçen gün bir elektronikçi daha aradım. beyindende yapabilir dedi. motorun orda akünün arkasındaki sigortalardan da yapabilir dedi. tuttum ordaki sigortaları teker teker çekip denedim. hepsinde de immo ışığı söndü. orayla alakası olduğunu sanmıyorum. sonra motorun ordaki beyine 3 adet soket takılı teker teker çıkarıp baktım kontağı açtığımda immo ışığı sönmedi. artık sorunum o beyinde mi immo beyninde mi yoksa kablolardamı belli değil. en son aradığım elektronikçiye gidince sonçları yazıcam. hiç bi konu tamamlanmamış bu sorunla ilgili. inş çözülünce yazıcam