Mahalle Araç Park Yeri Sorunu

Aytskal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkeze Selam
Bu Büyük Kentlerde yaşayanların ortak bir problemi Araç Park Yeri Sorunu.2015 Ocaktan Beri 2007 Symbol sahibiyim araçta hemen hemen herşey iyi gidiyor tek bir sorun dışında aracı parkedecek Güvenli Bir Yer bulamıyorum.Aslında eski bir motosiklet 4 senelikte otomobil kullanıcısı olarak bu hiç aklıma gelmeyen bir durumdu.
İzmirde Hatay Üçyolda ikamet ediyorum yani şehrin merkez noktalarından birinde.Bundan önce eski Bir Hyundai kullanıyordum ve aslında çokda önemsemiyordum.Symbolü alınca ilk olarak Mahalleye parketmeye başladım.Burada araç parkedecek yeri zar zor bulabiliyoruz onuda geçtim Çocuk Problemi ortaya çıktı can sıkıcı biçimde.Mahellede yakılan Bahar ateşleri , Arabaya Bisiklet dayamalar , araç üzerine oturmalar , üzerinde yiyecek tüketimleri , en kötüsüde Sert Futbol topları.Komşuların aracının silecekleri aynaları kırıldı boyalar çizildi hatta üzerine taş gelenler bile oldu.Bende aynı durumu yaşamamak adına Aracımı işyerine parketmeye orada bırakmaya başladım bir süredir.Geçen gün birkaç arkadaşın adam benzin parası vermemek için Arabayı İşyerine kapatıyor yorumu kulağıma gelince çok üzüldüm ve arabayı işyerinden alıp evden 2 mahalle öteye bırakmaya başladım.İnanın bunun Benzin yada otogaz maliyeti ile ilgisi yok sadece güven hissi.Arabayı uzağa bırakıncada Bu defada aklım araçta kalmaya başladı üzerinde telefon numarası var ancak arama gelirse Gündüz çekebilecek kimse yok.Büyük bir korkumda aracı çekemediğim yada geç çektiğim için birilerinin bundan olumsuz etkilenebilecek olması iş yerim 26 km ötede ve ben orayı terkedemem , Hatayda araç parketmek büyük bir sorun.
Şimdi Aylık Otopark aboneliği düşünüyorum yakında varmı araştıracağım daha güçlü ihtimal Çaresizlikten aracımı satmayı düşünmeyede başladım başka bir alternatifte aklıma gelmiyor açıkçası benimle aynı durumda olan arkadaşım varsa çözümlerini merak ediyorum.

Son düzenleme:

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Büyük şehirlerin ortak sıkıntısı bu maalesef, tek çaresi küçük bir şehire taşınmak...

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Bu bence bir problem değil, tek sorun insanların birbirlerinin mallarına saygı göstermemesinden kaynaklanıyor.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üstat güvenlisini geçtim artık park yeri bulsam kafi. İnsanlar o kadar saygısız ki dikey alana yatay park mi dersin üç arabalık yer isgali mi dersin... bunlardan daha da önemlisi esnasın kendi dükkanının onu kapanmasın diye kaldırım üzerini geçip doğrudan yola sise damacana duba çiçek gibi malzemeler koymasi. Özellikle esnaf hakkında Twitter uzerinden belediye ve beyaz masaya sık sık resimli gönderiler yapıyorum ve ertesi gün toparlıyorlar. Ama adamlar yılmıyor arkadaş hergun yeni bi icatla karşılaşır oldum artık. Bu arada düzenli olarak rutin kavgamızı da ediyoruz esnaf ile. Yani kim haklı kim haksız bilemiyorum onların tarafından da bakınca koca araçlarla dükkan önünün kapanması is kaybı ama binek araç neticede bizimki kaldı ki evimin önünde yer bulamıyorum. 20 dakika turladigim zamanları bilirim. Bu ise en iyi çözüm ya otoparkı kendi bünyesinde olan site tarzı bir yere taşınmak ya da büyük şehirden uzaklaşmak

"Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayınız"

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bahcelievler ucyol sikintili bir mevki.birakin park etmeyi aracla oralardan gecmemeye ozen gosteriyorum.kebapcilarin orayi bilirsiniz hepsi parsellemis dukkanin 50 m onunu.park edince hemen geliyor abi musteri gelecek cok kalacakmi arac yalanini atiyor.ulan sabah 9 da kim kebap yemeye gelcek mal.sozde park yasagi var tabi bazi trafikler oglen bir kebaba satin alinmislar ses cikarmiyorlar.betonyol desen oyle.ugur mumcu parkinin arkasinda migrosun arkasinda parali otopark var size yakinmi bilmiyorum.insanlar umursamaz ve cocugunun hareketlerini hic kontrol etmiyor.mal kiyneti bilmek yok.kendilerine dokunsa kiyamet koparirlar.
Bir de sonradan gorme tipler var kullanmadigi halde her evde 2-3 arac.4 dairelik binada 8 10 arac var.garaj 4 araclik kalani sokaga.birde illa buraya ben koyacam derler ellerinden gelse arabasini evin salonuna koyacak, karsi sira bombosken oraya koymaz da milletin giris cikisina engel park ederler.aracin dibine kadar girerler.boyle mal gibi park edenleri mecburen cok tampon boya masrafina sokmusumdur.ozetle "Götü kaşinan keçi gelip çobanin sopasina surtünurmuş."

sentimental

Ali UÇAR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biz İstanbuldan kaçıp dibindeki 200.000 nüfuslu merkezi olan ,sahil şehrine taşındıkta ne oldu.Millet ana caddede çift sıra park ediyor.Bir gidiş bir geliş yolda park ediyor.Trafik sıkışıyor, biri geçiyor diğeri bekliyor sırayla geçiyorsun,adam içinde oturuyor oralı değil.İnsanın insana saygısı yok.Adamlar tarla sürerken ,yaşanılan yer şehirleşince adapte olamıyorlar.Ortaya çıkan sonuç ise , altlarındakinin araba olduğuna alışamayıp hala tarlada traktör sürdüklerini sanıyorlar.Haliylede tarlanın ortasına traktörü park edince nasıl problem olmuyorsa, sıkışık trafikte de aynı şekilde park edebileceklerini sanıyorlar.Sağolsun trafik zabıtası da trafik polisi de yanlarından mal mal geçiyor.Aslında haklarını da yememek lazım.Bu arkadaşlar öyle mal ki ,otobus geçmeyen yolda trafiği aksatmayacak şekilde kenara park ettiğinizde de otobus durağına park diye ceza kesebiliyorlar.Fakat devlet hastanesinin önünde ambulanslara engel olan park etmiş araçlara, dönüp baktıkları bile yok.

Son düzenleme:

kemo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabanıza kasko yaptırın. İlk yıl pahalı olur. Kaza yapmazsanız ikinci yıl yüzde 30, üçüncü yıl yüzde 40, dördüncü yıl yüzde 50 indirimle kasko yapmaya devam edersiniz. Kaskonuz varsa çocuklar, serseriler arabanızın üstünde kebap yapsa bile size madden zarar veremezler. Siz de arabanızı istediğiniz yere park edip gidersiniz. Hatta 'ulan şunu bir çalsa, yaksa da yenilesem' dersiniz. Kaza yapmayan iyi bir sürücü Clio Symbol 2007 model bir arabaya ilk yıl 900 lira kasko yapıyor. Hasarsızlığınız devam ederse dördüncü yılda senelik priminiz 500 lira civarında olur. Yani aylık maliyeti 40 lira civarına iner. Otoparka para verip boşa harcayacağınıza kasko ile özgürlüğü ve güven hissini satın alırsınız.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabanıza kasko yaptırın. İlk yıl pahalı olur. Kaza yapmazsanız ikinci yıl yüzde 30, üçüncü yıl yüzde 40, dördüncü yıl yüzde 50 indirimle kasko yapmaya devam edersiniz. Kaskonuz varsa çocuklar, serseriler arabanızın üstünde kebap yapsa bile size madden zarar veremezler. Siz de arabanızı istediğiniz yere park edip gidersiniz. Hatta 'ulan şunu bir çalsa, yaksa da yenilesem' dersiniz. Kaza yapmayan iyi bir sürücü Clio Symbol 2007 model bir arabaya ilk yıl 900 lira kasko yapıyor. Hasarsızlığınız devam ederse dördüncü yılda senelik priminiz 500 lira civarında olur. Yani aylık maliyeti 40 lira civarına iner. Otoparka para verip boşa harcayacağınıza kasko ile özgürlüğü ve güven hissini satın alırsınız.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu arada kaskoyu en dolu halı ile yaptırmakta fayda var. Memleket felaket alanı gibi ne zaman ne olacağı hiç belli olmuyor. Ne teroru bitiyor ne ansızın bastıran yağmurda seli eksik kalıyor ki hiç sel olmayacak yerde bile deniz gibi manzaralar. Zaten kişisel fikrim İstanbul'da özellikle kesinlikle kaskosuz dolaşılmamalı.

"Hızlı yanıt alabilmek için alıntı yaparak cevaplayınız"

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Düşünüyorum düşünüyorum akıllıca ne önersem diye yok arkadaş bulamıyorumki.Ankaradayken çok yaşamıştım bu sorunu arabayı geçtim motorum bile sıkıntı olmuştu bir ara millete ya delirip racon kesilecek :)) yada Usta nın dediği gibi bizim gibi sakinn sessiz yerlere göç eyleyip ohh bee denilecek...ne diyeyim:)

Aytskal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araçta Kasko vardı 2015 1000 kusur başlamıştım 2016 devam ettirdim 2017 Ocağa kadar 630 tl yaptırmıştım ancak halttettik bir araba denk geldi alacağız deyip kaskoyu devam ettirmedim sonra arabayıda almadık kaldı öyle.2007 Model Symbol ve henüz 72 bin km de ve km orjinal hem şase hem plaka sorgusunda hasar kaydı yok.Aracı kaskodan yaptırsak hasar kaydı oluşacak.

Migrosun yanındaki otoparkçı ile yarın görüşeceğim 1-2 yerden 200-220 tl fiyat aldım bakacağız artık.

Son düzenleme: