Kapı altı aydınlatma ışığı sorunu

halook06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arkadaşlar aranızda yeniyim 2 hafta önce bir s2 otomatik aldım, ancak kapı altı lambaları yakamadım başka sorunları hallettim bu konuda caresiz kaldım sigorta ve ampulleri kontrol ettim iç aydınlatmalar yanıyor açık kapılar görünüyor ama kapı altı aydınlatmalar yanmıyor...

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Hoşgeldiniz keyifli aktif forumlar europa nız vardı galiba onu satıp scenic 2 aldınız değilmi ? Sorunuza gelince ampulleri kontrol ettiniz mi kapı açılınca tesisat da elektrik varmı kontrol edilmeli

halook06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet r19 u satıp aldım, tesisatta elektrik yoktu ampulleri saglamdı, ilginc olan 4 ü de çalışmıyor, benim sormak istedigim aceba sadece gece olunca mı yanıyor bu ampuller yoksa iç aydınlatmalarla aynı

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim aracın hayırlı olsun. Scenic 2 kapı altı aydınlatma lambaları tavan lambaları ile beraber yanıp ,söner. Aracın gece veya gündüzde olması farketmez. Kapı açıldığı , kontak kapandıktan itibaren iç aydınlatma belli süre yanar. Hatta nadir doluluktaki bazı Scenic 2 ayak altı göz kapakları tam oturmayınca altındaki sensör devreyi tamamlamadığı iç aydınlatmalar açık kalır. Arızaya gelince : önce otomatik park fren altındaki sigorta panelinden atık sigorta kontrol edilir. düşük ihtimalde olsa 4 kapının aydınlatma ampulleri patlamış olabilir. Lambayı sökmek için dikkatli davranın çabuk kurulabiliyor. ince bir bıçak yardımıyla uç kısmından kaldırılır. Eğer ampuller sağlam ise soket sökülüp takılır. Soket te elektrik gelip gelmediği kontrol edilir. Scenicte böyle bir ariza kronik değildir. Basit çözüleceğini tahmin ediyorum.

halook06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim aracın hayırlı olsun. Scenic 2 kapı altı aydınlatma lambaları tavan lambaları ile beraber yanıp ,söner. Aracın gece veya gündüzde olması farketmez. Kapı açıldığı , kontak kapandıktan itibaren iç aydınlatma belli süre yanar. Hatta nadir doluluktaki bazı Scenic 2 ayak altı göz kapakları tam oturmayınca altındaki sensör devreyi tamamlamadığı iç aydınlatmalar açık kalır. Arızaya gelince : önce otomatik park fren altındaki sigorta panelinden atık sigorta kontrol edilir. düşük ihtimalde olsa 4 kapının aydınlatma ampulleri patlamış olabilir. Lambayı sökmek için dikkatli davranın çabuk kurulabiliyor. ince bir bıçak yardımıyla uç kısmından kaldırılır. Eğer ampuller sağlam ise soket sökülüp takılır. Soket te elektrik gelip gelmediği kontrol edilir. Scenicte böyle bir ariza kronik değildir. Basit çözüleceğini tahmin ediyorum.
Abicim sağolasın aynı dediklerini yaptım ancak 4 ampülde sağlam ve sigortalarda sağlam

samedturkoglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamınlayküm arkadaşım. Aynı dertten bende müzdaribim. Aracım megane 2 dinamik. Benimde kapılardaki 4 lamba yanmıyor. Ne yaptınız varmı bi çözüm sizde?

samedturkoglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamınaleyküm arkadaşım. Aynı dertten bende müzdaribim. Aracım megane 2 dinamik. Benimde kapılardaki 4 lamba yanmıyor. Ne yaptınız varmı bi çözüm sizde?