Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kapı altı aydınlatma ışığı sorunu

Teşekkür / Beğen

Kapı altı aydınlatma ışığı sorunu

Merhabalar arkadaşlar aranızda yeniyim 2 hafta önce bir s2 otomatik aldım, ancak kapı altı lambaları yakamadım başka sorunları hallettim bu konuda caresiz kaldım sigorta ve ampulleri kontrol ettim iç aydınlatmalar yanıyor açık kapılar görünüyor ama kapı altı aydınlatmalar yanmıyor...

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

coskun34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Hoşgeldiniz keyifli aktif forumlar europa nız vardı galiba onu satıp scenic 2 aldınız değilmi ? Sorunuza gelince ampulleri kontrol ettiniz mi kapı açılınca tesisat da elektrik varmı kontrol edilmeli

Teşekkür / Beğen
    Evet r19 u satıp aldım, tesisatta elektrik yoktu ampulleri saglamdı, ilginc olan 4 ü de çalışmıyor, benim sormak istedigim aceba sadece gece olunca mı yanıyor bu ampuller yoksa iç aydınlatmalarla aynı

yusuf29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Kardeşim aracın hayırlı olsun. Scenic 2 kapı altı aydınlatma lambaları tavan lambaları ile beraber yanıp ,söner. Aracın gece veya gündüzde olması farketmez. Kapı açıldığı , kontak kapandıktan itibaren iç aydınlatma belli süre yanar. Hatta nadir doluluktaki bazı Scenic 2 ayak altı göz kapakları tam oturmayınca altındaki sensör devreyi tamamlamadığı iç aydınlatmalar açık kalır. Arızaya gelince : önce otomatik park fren altındaki sigorta panelinden atık sigorta kontrol edilir. düşük ihtimalde olsa 4 kapının aydınlatma ampulleri patlamış olabilir. Lambayı sökmek için dikkatli davranın çabuk kurulabiliyor. ince bir bıçak yardımıyla uç kısmından kaldırılır. Eğer ampuller sağlam ise soket sökülüp takılır. Soket te elektrik gelip gelmediği kontrol edilir. Scenicte böyle bir ariza kronik değildir. Basit çözüleceğini tahmin ediyorum.

Teşekkür / Beğen

Alıntı yusuf29 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim aracın hayırlı olsun. Scenic 2 kapı altı aydınlatma lambaları tavan lambaları ile beraber yanıp ,söner. Aracın gece veya gündüzde olması farketmez. Kapı açıldığı , kontak kapandıktan itibaren iç aydınlatma belli süre yanar. Hatta nadir doluluktaki bazı Scenic 2 ayak altı göz kapakları tam oturmayınca altındaki sensör devreyi tamamlamadığı iç aydınlatmalar açık kalır. Arızaya gelince : önce otomatik park fren altındaki sigorta panelinden atık sigorta kontrol edilir. düşük ihtimalde olsa 4 kapının aydınlatma ampulleri patlamış olabilir. Lambayı sökmek için dikkatli davranın çabuk kurulabiliyor. ince bir bıçak yardımıyla uç kısmından kaldırılır. Eğer ampuller sağlam ise soket sökülüp takılır. Soket te elektrik gelip gelmediği kontrol edilir. Scenicte böyle bir ariza kronik değildir. Basit çözüleceğini tahmin ediyorum.
    Abicim sağolasın aynı dediklerini yaptım ancak 4 ampülde sağlam ve sigortalarda sağlam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)