Sayfa 8 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci ... 5678
Toplam 80 adet sonuctan sayfa basi 71 ile 80 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Clio 4 - Partikül Filtresi

Teşekkür / Beğen

Alıntı coskun34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hep kısa mesafe ve düşük devirde kullanıyorsunuz galiba .
    Genelde şehir içerisinde kullanıyorum fakat son 1,5 aylık süreçte haftada sadece 1 veya 2 kez kullandım.

Coşkun
    coskun34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı Van Gogh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genelde şehir içerisinde kullanıyorum fakat son 1,5 aylık süreçte haftada sadece 1 veya 2 kez kullandım.
    DPF içindeki kurumu yakıp kendini temizleyebilmesi için ısıya ihtiyaç duyar . İlk fırsatta aracınızla uzun yolculuğa çıkın aracı 3000 devir üzeri kullanın .

edc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı bsahin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyüp yeşilpınar tarafında harika bi usta var hakkı neyse onu yapan her ustaya gitme kardeşim olur olmadık şeylerden paranı alırlar
    Yeşilpinardaki ustanın adres ve ismini alabilir miyim lazim olduğunda gideriz. Dükkân ve usta ismi.

Teşekkür / Beğen
    Aracımı bugün servise aldırabildim. Servisin bilgilendirmesine göre yanlış yağ kullanımı sonucu yağ ve partikül filtreleri ile birlikte karbüratörün tıkanması sonucu araç bu uyarıları veriyor. Öncelikle işlem olarak yağın ve yağ filtresinin değişimi sağlanacak daha sonra bir ilaçla filtre temizlenecek ve bir makina yardımıyla yüksek devirde araç çalıştırılarak jenerasyon yapması sağlanacak. Bu işlemlerin maliyeti yaklaşık 700 TL. Şayet bu işlemlerle sorun çözülemezse ve karbüratördeki katılaşma yanamazsa bunun maliyeti de yaklaşık 6000 TL. İlk işlemlere birazdan başlanacak. Umarım halledebiliriz.

Güven GÖK
    Zozing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Aracımı bugün servise aldırabildim. Servisin bilgilendirmesine göre yanlış yağ kullanımı sonucu yağ ve partikül filtreleri ile birlikte karbüratörün tıkanması sonucu araç bu uyarıları veriyor. Öncelikle işlem olarak yağın ve yağ filtresinin değişimi sağlanacak daha sonra bir ilaçla filtre temizlenecek ve bir makina yardımıyla yüksek devirde araç çalıştırılarak jenerasyon yapması sağlanacak. Bu işlemlerin maliyeti yaklaşık 700 TL. Şayet bu işlemlerle sorun çözülemezse ve karbüratördeki katılaşma yanamazsa bunun maliyeti de yaklaşık 6000 TL. İlk işlemlere birazdan başlanacak. Umarım halledebiliriz.
    geçmiş olsun umarım en pratik en ucuz yollu şekilde sorunu çözebilirsiniz
    Kendine yapılmasını istemediğin birşeyi başkasına asla yapma !
    1.5 90 bg icon

6. Teşekkür Van Gogh Mesaja Teşekkür Etti.

Teşekkür / Beğen
    Şükürler olsunki 660 TL ile atlatabildik. Yağ ve filtresinin değişimi, ilaçla DPF'in temizlenmesi ve jenerasyonla kurumların yakılmasıyla temizleyebildik. Özellikle karbüratörün temizlenebilmesi yaklaşık 6000 TL'lik maliyetten kurtardı.

Mr.Clio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Şükürler olsunki 660 TL ile atlatabildik. Yağ ve filtresinin değişimi, ilaçla DPF'in temizlenmesi ve jenerasyonla kurumların yakılmasıyla temizleyebildik. Özellikle karbüratörün temizlenebilmesi yaklaşık 6000 TL'lik maliyetten kurtardı.

geçmiş olsun hocam

1.5dci motordaki karbüratör dediğiniz parça nedir? belliki yanlış bir terim söz konusu ama açıkcası benzetecek bir kelimede bulamayınca tam olarak neyden söz ediliyor anlamadım

Coşkun
    Teşekkür / Beğen
    DPF li araçlarda DPF ye özel yağlardan kullanılması gerekir . Araç kullanım tarzınız arızanın tekrarlanmasını tetikleyebilir kısa mesafe ve düşük devirde kullanım kuruma neden olur

Teşekkür / Beğen
    Alıntı Mr.Clio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun hocam
    1.5dci motordaki karbüratör dediğiniz parça nedir? belliki yanlış bir terim söz konusu ama açıkcası benzetecek bir kelimede bulamayınca tam olarak neyden söz ediliyor anlamadım
    Teşekkür ederim. Açıkçası terim aklımda değil, karbüratör yazarken emin değildim. Fakat bu ilk işlemlerle temizlenmezse komple bir şeyin değişmesi gerektiğini söylemişlerdi, muhtemelen siz daha iyi bilirsiniz.

Coşkun
    Teşekkür / Beğen

Alıntı Mr.Clio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun hocam

Katalizör olabilir

12. Beğeni Van Gogh liked this post

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 8 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (1 kayıtlı ve 7 misafir)

1. Van Gogh