17 " kış lastiği alacak var mı?

Pathfinder1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Latitude için 17" sac jant nereden bulabilirim? O kadar araştırdım ama maalesef bir sonuç alamadım. Kışlık lastikler için kullanacağım.

07captur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gelelim fasülyenin faydalarına; 205 55 17 kış lastiği olarak alternatifin az olduğu bir ortamda, fiyatlarda uçmuşken petlas ve türevleri (starmaxx, milestone vb) çok iyi alternatif oluşturdu :)

lassa, Bridgestone vb 500-750 bandında gezerken milestone 235 tl den bulunabiliyor.. Milestone lastiğin ıslak zeminde frenleme kodu 'C', kumho denen kore malı 450_500 liralık lastiğinkide 'C'.
[emoji848]

Türkiye kazansın a dostlar... Milestone 205/55 R17 91V MaxxGrip Kış Lastiği Üretim 2017 4 tane aldım. Toplam 960 lira...
İnşallah memnun kalırım, petlas kullananlar çok memnun gerçi ama yan ürünlerinden fazla bir yorum bulamadım[emoji849]

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Milestone 205/55 R17 91V MaxxGrip Kış Lastiği Üretim 2017 4 tane aldım.
Hayırlı olsun güle güle kullanın...

ricardo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sac jant ve kapak alırsan çok tutmaz(Tanesi sıfırı 100Tl gibi oluyor) ,yada jant değiştiren 16" captur jantları veya replikalarda olabilir.

Arkadaşlar konuya biraz geriden dahil olucam ama benim de şöyle bir sorum olacak bu konuyla ilgili olarak, aslında soruya ait konu başlığı da açtım dün ama cevap veren olmadı. benim capturda orijinal jantları 17" ve kış lastiği için elimde olan 16"janta göre bir kış lastiği takıcam. Ancak bu 16 lık jantlarda lastik basınç sensörleri yok. Sensörsüz kullanırsam bi zararı olur mu?

tagotr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gelelim fasülyenin faydalarına; 205 55 17 kış lastiği olarak alternatifin az olduğu bir ortamda, fiyatlarda uçmuşken petlas ve türevleri (starmaxx, milestone vb) çok iyi alternatif oluşturdu :)

lassa, Bridgestone vb 500-750 bandında gezerken milestone 235 tl den bulunabiliyor.. Milestone lastiğin ıslak zeminde frenleme kodu 'C', kumho denen kore malı 450_500 liralık lastiğinkide 'C'.
[emoji848]

Türkiye kazansın a dostlar... Milestone 205/55 R17 91V MaxxGrip Kış Lastiği Üretim 2017 4 tane aldım. Toplam 960 lira...
İnşallah memnun kalırım, petlas kullananlar çok memnun gerçi ama yan ürünlerinden fazla bir yorum bulamadım[emoji849]

Öncelikle lastikleriniz hayırlı olsun. Ben de bahsettiğiniz lastiklerden almayı düşünüyorum, tavsiye eder misiniz? yakıt tüketimi ve yol tutuş performansı hakkında paylaşımda bulunursanız çok sevinirim.

07captur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle lastikleriniz hayırlı olsun. Ben de bahsettiğiniz lastiklerden almayı düşünüyorum, tavsiye eder misiniz? yakıt tüketimi ve yol tutuş performansı hakkında paylaşımda bulunursanız çok sevinirim.
Aracı aldığımda üzerinde kumho solus 4 mevsim (s+m) lastik vardı. 4.5 ayda 4500 km yapmışım, yol bilgisayarı 5.0 iken (hiç sıfırlamadım) 2 hafta önce bu milestone lastikleri taktırdım. Üzerine 1000 km yaptım, aslında havalarda hep ıscaktı ama yakıt 4.9 a düştü[emoji848] çekiş ve frenleme makul. Bu hafta kar gelecek diyorlar İstanbula. Bakacaz bakalım [emoji849]. Bence şimdilik bir sıkıntı yok, Allah ta ben gibi kimseye sıkıntı çektirmesin

07captur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar konuya biraz geriden dahil olucam ama benim de şöyle bir sorum olacak bu konuyla ilgili olarak, aslında soruya ait konu başlığı da açtım dün ama cevap veren olmadı. benim capturda orijinal jantları 17" ve kış lastiği için elimde olan 16"janta göre bir kış lastiği takıcam. Ancak bu 16 lık jantlarda lastik basınç sensörleri yok. Sensörsüz kullanırsam bi zararı olur mu?

Ben lastikçide sordum, sensörün araç beyninde olduğunu, lastikte, jantta veya sibopta olmadığını söyledi. Bende iyi dedim (yalan yok güvenmemiştim) [emoji23] lastik değiştirdikten sonra gidip basıncı resetledim, hiç alarm vermeden gidiyorum şu an.
(not:ben jant değiştirmedim, ama jantın içinde de hiç elektronik sensör vs görmedim, bildiğin çelik)

athırsızı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
205/55/16 taktım gectim babamın dacciadan söktüm jantlarıyla beraber araba bildigin cöktü km sayacı 100 km hızda 8 km fazla gösteriyor