Yeni katıldım, birkaç sorunum var (?)

mesutxf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Latitude Ailesi...

Aranıza yeni katıldım arkadaşlar.

2013 makyajlı cam tavanlı tekno paket1.5 privilege modeli ile...

Öncelikle araca daha önce hiç binmemiş, yanlızca internetten araştırıp bulup pazarlığa gitmiş olmakla beraber. Beklentilerimin üzerinde bir araçla karşılaştığımı söyleyebilirim. Benim sormak istediğim ve yardımcı olmanızı dilediğim birkaç sorum olacak.

1. Araç privilege olduğu için bose ve geri görüş kamerası mevcut değil. Ön konsolda ve arka panzotta hoparlör kapakları var. Bağlantılarını yapmak için kapakların altında ve bagajda tesisatları varmıdır. Servis dışında kamera ve hoparlör bağlantılarını, parçaları kendim alarak yaptırabilirmiyim.?

2.sağ cam açma düğmesi indirme fonksiyonu çalışmıyor. Sol kapıdan kumandasından açılıp kapanıyor ama sağdan açmıyor, sadece kapatıyor ve rölesinden çıt sesi de duyuluyor. Yani mantıken motor ve düğme sağlam. Kontrol etmem gereken bir ayar yada elektronik basit bir onarım yaptırmak mümkünmüdür. ?

3. Aracın boyası inci beyazı ve bazı yerlerinde uzaktan belli olmasa da taş ve sürtünme çizikleri bulunmakta. Rütuş yapmak için uygun boyayı servis dışında bulup uygulama yapabilirmiyiz yada başka bir yöntem bulabilirmiyiz ?

4. Harita güncelleme nasıl yapılır. R-link olayında benim katkıda bulunabileceğim bilmediğimiz eklentiler varmıdır. (Açılış ekranı, ekolayzır, yeni özellikler vs.) (Yazılım yükleme konusunda tecrübem vardır.)

5. Anahtarsız kilitleme esnasında araçtan uzaklaşırken korna çalmakta. Bu sesi azaltma yada devre dışı bırakmak için bir opsiyon varmıdır ?

Bu sorunları çözüme kavuşturabilirsek, gönül rahatlığıyla yoluma devam edebilirim. Teşekkürler.

Son düzenleme:

mmestan

Mahmut MESTANOĞLU, Captur ICON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende yeni aldım executive benimki, bose için bağajda bir amfi var bağaj lambasının solunda, ama eko ayarlı olmadığı için tam verimli değil. Bas istiyorsanız set gerekli, ben eski aracımdan kalan seti takacağım bose artı olarak. tesisat olduğunu düşünmüyorum bu arada. kamera olayını bende merak ediyorum takılırsa bende yapmak isterim.
düğmeyi sökün temizleyin tekrar takın, büyük ihtimalle yağmur suyu toz vs almıştır.
Sedefli boya rötüşü yok dediler sadece en yakın rengi bilgisayardan ayarlar veiririz dediler. bende bir boyacı ile anlaştım yarın pasta cila boya koruma taş izleri ne varsa temizleyecek 3 gün arabaya el koydu. Arkadaşımız olur kendileri.
Harita bende yok sd kartı da yok ben sil baştan başlamam lazım biraz araştırıyorum ama sanırım zor bir süreç. takipteyim.
Korna sesi dediğiniz çoğu insanın merak ettiği hatta istediği selamlama deniyor. sanki yol bilgisayarı ekranında böyle bir ayar görmüştüm. bir bakın derim. Hayırlı olsun şimdiden. Allah kaza bela vermesin.

mesutxf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende yeni aldım executive benimki, bose için bağajda bir amfi var bağaj lambasının solunda, ama eko ayarlı olmadığı için tam verimli değil. Bas istiyorsanız set gerekli, ben eski aracımdan kalan seti takacağım bose artı olarak. tesisat olduğunu düşünmüyorum bu arada. kamera olayını bende merak ediyorum takılırsa bende yapmak isterim.
düğmeyi sökün temizleyin tekrar takın, büyük ihtimalle yağmur suyu toz vs almıştır.
Sedefli boya rötüşü yok dediler sadece en yakın rengi bilgisayardan ayarlar veiririz dediler. bende bir boyacı ile anlaştım yarın pasta cila boya koruma taş izleri ne varsa temizleyecek 3 gün arabaya el koydu. Arkadaşımız olur kendileri.
Harita bende yok sd kartı da yok ben sil baştan başlamam lazım biraz araştırıyorum ama sanırım zor bir süreç. takipteyim.
Korna sesi dediğiniz çoğu insanın merak ettiği hatta istediği selamlama deniyor. sanki yol bilgisayarı ekranında böyle bir ayar görmüştüm. bir bakın derim. Hayırlı olsun şimdiden. Allah kaza bela vermesin.

-Amfinin çok fark yaratmadığını başka kullanıcılardan da duymuştum. Benim için sesin kalitesi ve araç içindeki akustik önemli, basslar şuan için fazlasıyla tatminkar. Bunun için ön kapılara crossover'lı component hoparlör takımı almaya karar verdim. Birde bagaj panzotunun içinde 5-6 kabloyla gelen boşta olan bir soket var. Acaba amfi içinmi yoksa kamera içinmi bilemedim.

-Cam sorununu hallettim. Düğme içinde silikon var ve 4 tane ayağı var. 2'si açma 2'si kapama devrelerine basıyor. Normalde 2 ayak birden bastığında çalışması gerekiyor. Deneyerek sadece 1 ayağın çalıştırıp diğerinin çalıştırmadığını farkettim ve çalıştırmayan ayağın devreye basmaması için makasla kestim. Problem çözülmüş oldu.

-Daha önce hiç boyacıda işim olmamıştı. Bu taş izlerini nasıl halledecek, kaportada işlem olacak mı yoksa sadece yüzeysel mi çalışacak merak ediyorum. Aracı satarken karşıma çıksın istemem.

-Geri görüş kamerasını da bi şekilde acilen çözmem gerek. Malum her park yerinden çıkan aracın yerine bizim koca oğlanlar sığmıyor. Park sensörü uyarı sesinin son evresi erken devreye giriyor. Yani arada baya mesafe kalıyor. Kamera şart, yoksa tamponları dağıtacağız.

-Bu arada sizin farlarda ekstra karartma mı var acaba?

mmestan

Mahmut MESTANOĞLU, Captur ICON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
-Amfinin çok fark yaratmadığını başka kullanıcılardan da duymuştum. Benim için sesin kalitesi ve araç içindeki akustik önemli, basslar şuan için fazlasıyla tatminkar. Bunun için ön kapılara crossover'lı component hoparlör takımı almaya karar verdim. Birde bagaj panzotunun içinde 5-6 kabloyla gelen boşta olan bir soket var. Acaba amfi içinmi yoksa kamera içinmi bilemedim.

-Cam sorununu hallettim. Düğme içinde silikon var ve 4 tane ayağı var. 2'si açma 2'si kapama devrelerine basıyor. Normalde 2 ayak birden bastığında çalışması gerekiyor. Deneyerek sadece 1 ayağın çalıştırıp diğerinin çalıştırmadığını farkettim ve çalıştırmayan ayağın devreye basmaması için makasla kestim. Problem çözülmüş oldu.

-Daha önce hiç boyacıda işim olmamıştı. Bu taş izlerini nasıl halledecek, kaportada işlem olacak mı yoksa sadece yüzeysel mi çalışacak merak ediyorum. Aracı satarken karşıma çıksın istemem.

-Geri görüş kamerasını da bi şekilde acilen çözmem gerek. Malum her park yerinden çıkan aracın yerine bizim koca oğlanlar sığmıyor. Park sensörü uyarı sesinin son evresi erken devreye giriyor. Yani arada baya mesafe kalıyor. Kamera şart, yoksa tamponları dağıtacağız.

-Bu arada sizin farlarda ekstra karartma mı var acaba?
Farlar karartmalı evet. Orjinal.

SM-C9000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

öz 6134

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 makyajlı kasa executive ile aranıza katıldım.Geri görüş kamerası yok.Taktırabiliyor muyuz. Servis yok dedi.Baştan savdılar gibi geldi.Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

öz 6134

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mazot geri dönüş hortumu uğultusu problemi olan var mı arkadaşlar.Çözdüysek nasıl bir çözüm buldunuz.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mazot geri dönüş hortumu uğultusu problemi olan var mı arkadaşlar.Çözdüysek nasıl bir çözüm buldunuz.

Motor soğukken ilk çalıştırmada oluyor sonra geçiyor