Sayfa 4 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 54 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cam filmi hakkinda.

Taylan AYDIN karacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

ben aracı değil, araç beni taşır...

ister yasak olsun isterse tartışmalı bi konu olsun hiç bulaşmam. keyfimi kaçıracak, cebimi boşaltacak, ekip önünden geçerken rahatsızlık verecek gibi duyguları yaşamak benim aracı taşımamdır

cam filmi, abart egzos .... vs hiç gerek yok

konu cam filmi hakkında düşüncemizi paylaşmamız için açılmış. düşüncem yukarıdaki gibidir, beni bağlar. başkalarının işine karışmam

........FLUENCE.......

Tekin06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Resmen insanlarla dalga geçiyorlar. Perde yaptırsak gören polis film sanarak arkamızdan gelen posta ile araç sürüşü felan engelleme diye para cezası gelecek. 2 sene önce film yüzünden araç görüşünü engelleyici kullanmak şekilde bir ceza gelmişti.

Winston75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Avrupa'da da yasak. Güvenlik olarak riskler içerdiği gibi avantajları da var.
    Kaza durumunda camlar küçük parçalara ayrılacak şekilde üretilmiş durumda bu sayede kesik olmadan camdan çıkmak mümkün.
    Trafikte önümüzdeki aracın önündeki aracı fark etmemizi engellemiyor.
    Diğer taraftan:
    Önceki aracımın kliması iyi sogutmuyordu. Cam filmi inanılmaz rahatlattı.
    Ufak çocuğum güneşten rahatsız olup kaçacak yer arar. Uyuyamaz. Film bu sorunu da halletti.
    Benim de gözlerim güneşe karşı hassastır. Aniden gelen ışık durumunda güneş gözlüğü uygun değilse zor durumda kaldığım olmuştur. En azından yandan gelen ışığa karşı çok işime yaradı.

Yasak dengeli olmalıydı. 1 numara serbest 2 numara UV ışınlarına dayanıklı vs.
    3 numara doktor izniyle gibi. Güneş alerjisi olan arkadaşım "ben şimdi ne yapacağım"diyor. Raporu var ama resmiyette bu konuda bir çözüm yok.

Tapatalk işkencesi ile yazıldı.

4. Beğeni ercan_kocak liked this post

Teşekkür / Beğen
    [QUOTE=Winston75;1041895]Avrupa'da da yasak. Güvenlik olarak riskler içerdiği gibi avantajları da var.
    Kaza durumunda camlar küçük parçalara ayrılacak şekilde üretilmiş durumda bu sayede kesik olmadan camdan çıkmak mümkün.
    Trafikte önümüzdeki aracın önündeki aracı fark etmemizi engellemiyor.
    Diğer taraftan:
    Önceki aracımın kliması iyi sogutmuyordu. Cam filmi inanılmaz rahatlattı.
    Ufak çocuğum güneşten rahatsız olup kaçacak yer arar. Uyuyamaz. Film bu sorunu da halletti.
    Benim de gözlerim güneşe karşı hassastır. Aniden gelen ışık durumunda güneş gözlüğü uygun değilse zor durumda kaldığım olmuştur. En azından yandan gelen ışığa karşı çok işime yaradı.

Yasak dengeli olmalıydı. 1 numara serbest 2 numara UV ışınlarına dayanıklı vs.
    3 numara doktor izniyle gibi. Güneş alerjisi olan arkadaşım "ben şimdi ne yapacağım"diyor. Raporu var ama resmiyette bu konuda bir çözüm yok.

kamil bodur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Arkadaşlar maalesef gene her konuda olduğu gibi kafasına göre yorum yapanları okuyorum ve burası dahil birçok otomobil sitesinde de Elimden geldiği kadar bu konunun teknik kısımlarını açıklamaya çalışıyorum. Çünkü herkesin elinde akıllı cihazlar, internet var ama okumuyoruz.
    1.-Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin ilgili maddesi "Taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması YASAKTIR " hükmünü içeriyor. Kanun çok açık ve net. Yani bize diyorki: Aracın içi dışarıdan rahatlıkla görülüyorsa film de yaptırabilirsin renkli cam da taktırabilirsin. Ama peze... gibi 6 camı birden simsiyah yaparsan seni öperim. Ayrıca bu kanun 1 yıl öncede aynı idi şimdi de aynı.

7. Beğeni Htmakina liked this post
    Coşkun
    coskun34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı kamil bodur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar maalesef gene her konuda olduğu gibi kafasına göre yorum yapanları okuyorum ve burası dahil birçok otomobil sitesinde de Elimden geldiği kadar bu konunun teknik kısımlarını açıklamaya çalışıyorum. Çünkü herkesin elinde akıllı cihazlar, internet var ama okumuyoruz.
    1.-Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin ilgili maddesi "Taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması YASAKTIR " hükmünü içeriyor. Kanun çok açık ve net. Yani bize diyorki: Aracın içi dışarıdan rahatlıkla görülüyorsa film de yaptırabilirsin renkli cam da taktırabilirsin. Ama peze... gibi 6 camı birden simsiyah yaparsan seni öperim. Ayrıca bu kanun 1 yıl öncede aynı idi şimdi de aynı.
    Yanlış anladıysam lütfen düzeltiniz "veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması YASAKTIR " kısmında resmen film yapıştırmak yasaktır diyor ,ben mi yanlış anlıyorum.

Teşekkür / Beğen
    "Taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede " ibaresini unutmuşsun

Teşekkür / Beğen
    "Taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede " ibaresi i unutmuşsun

Coşkun
    coskun34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Orada iki ibare kullanılmış biri "Taşıtların camlarının görüntüyü değiştirerek seviyede" kısmı ikincide "veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması YASAKTIR" kısmı . Veya dan sonrası kanuna eklenmese iyiydi

karacamelih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Kamil bey kanun acik net demissinizde film tabakasi yapıştırmk yasaktır diyor belli bi orani yok yani isterse seffaf olsun yasaktir diyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Kadjar 1.5 dci Edc Icon Cosmo Mavi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)