Megane 1 - Gitmeme Sorunu

Zengenli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bende megane 1 98 model 2.0 rxt 150 beygir araç var. Aracımda iki haftadır şu şekilde sorunla karşılaştım.

Aracım la normal bir şekilde giderken, bir anda yağmur yağmaya başladı. ve aradan yarım saat geçtikten sonra arabam hiç bir vitesde gitmemeye başladı. arabanın devir göstergesi yükseliyor. ama kilometre göstergesi 50 den yukarıya gitmiyor. araba boğulup kalıyor sanki. 1 yada 2 saat sonra kendiliğinden düzeliyor. nedense bu sorun yağmurlu havalarda ortaya çıkıyor. normal havalarda hiç bir sıkıntı yok.

Sizce sorun nedir? Sakarya/Akyazıda ustaya götürdüm. çözümü bulamadılar.:polis

Aracın şanjımanı debriyaj setini yeni değiştim.3 hafta oldu.

Moderatörün son düzenlenenleri:

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bobinlere...bobin soketlerine bak hacı...kırık çatlak var mı

weyselaysel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ateşleme bobininemi bakacağım.

Ateşleme bobinine bujilere ve buji kablolarına bakılması gerekir ayrıca map sensör hortumunu kontrol edin çıkmış yırtılmış veya deforme olmuş olabilir.

En basit yöntem akü + kutbunu söküp 15 dakika bekleyip tekrar taın ve deneyin bakalım düzelme olacak mı?

Zengenli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bujileri ve kablolarını değiştirdim. geriye ateşleme bobini ve mab sensörleri ne bakamk kaldı.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ateşleme bobinine bujilere ve buji kablolarına bakılması gerekir ayrıca map sensör hortumunu kontrol edin çıkmış yırtılmış veya deforme olmuş olabilir.

En basit yöntem akü + kutbunu söküp 15 dakika bekleyip tekrar taın ve deneyin bakalım düzelme olacak mı?

beyni resetleyinci nolcak kine

Son düzenleme:

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bujileri ve kablolarını değiştirdim. geriye ateşleme bobini ve mab sensörleri ne bakamk kaldı.

hepsini kontrol et işte hacı...bobin soketi, boğaz kelebeği soketi, map sensörü soketi...bu 3 ü aynı şeyleri yapabilir

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ön kapıyı aç...gaz, debriyaj freni pedalının olduğu yerde..gaz pedal sensörüne bak hepsine işte hacı..çıkık bi soket ara

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rxtler 2.0 8v 115 hp 168 tork bılgınıze:)
megane 1 4 kapı 16v 2.0 cc aracı yok
sadece f7r ve f5r olarak 2 tane coupesınde var

weyselaysel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
beyni resetleyinci nolcak kine

Kardeş araç sapıttığında bazen yapıyprum ben. araç düzeliyor. Artık beyin hatalardan sıkıntımı yaratıyor ne yapıyor bilmiyorum ama ben çok faydasını görüyorum.