Bakimdan önce yağ değişimi

cihan38

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
MERHABA ARKADAŞLAR ARACIM 2013 1.5 DCİ CLİO 4 GEÇEN SENE YAĞ BAKIMI YAPILDI 90 BİN KM DE diğer bakıma kağıda 111 bin yazmışlar şuan araç 104 binde araçta sıkıntı yok ama motor yağını değiştirsem mi diye düşünüyorum bu konuda sizlerinde ffikirlerini alamk isterim

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
MERHABA ARKADAŞLAR ARACIM 2013 1.5 DCİ CLİO 4 GEÇEN SENE YAĞ BAKIMI YAPILDI 90 BİN KM DE diğer bakıma kağıda 111 bin yazmışlar şuan araç 104 binde araçta sıkıntı yok ama motor yağını değiştirsem mi diye düşünüyorum bu konuda sizlerinde ffikirlerini alamk isterim
14.000km olmuş imkan varsa değiştirilmesi faydalı olacaktır

myaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Hocam, normal şartlar altında 1 yıl veya 12 bin km'dir yağ değişim süreçleri. Hangisi önce gelirse o zaman değişim yaptırılmalıdır. Şu an görünen km bilgisine göre değişim zamanınız gelmiş. Fazla bekletmeden değişim yapmanızda fayda var. Kağıtta yazan 111 bin km bilgisi neden o şekilde yazılmış anlamadım. 21 bin km toplam süreç belirtilmesi biraz saçma geldi bana. Muhtemelen şu an yağınız siyahlaşmıştır çubuğu çekip baktığınızda. Değişimi yapın içiniz rahat etsin. Ben geçen hafta değişim yaptım. Yağı internetten aldım ve bir benzinciye gidip yağ değişimi yapan kişiye yaptırdım. 10 TL veriyorsunuz yapıyorlar. Şu an 100 TL civarında Elf yağlar 5 lt olanları.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Renaultlarda periyodik bakim 20.000 km veya yilda bir hangisi once dolarsa. Tabi arac yasina gore km araligi 10.000 veya 15.000 olabilir ama renaultun yeni araclardaki bakim sureci yilda bir veya 20.000 km hangisi once dolarsa. Servise danisip siz araciniz hangi km de yag degisecek yani yag bakim araligi nedir onu ogrenin. Yil dolmadiysa km ye gore hareket edin. Yil dolduysa km den bagimsiz yag degisimi gerekiyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cihan38

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler arkadaşlar en kısa sürede yağ değişimini yapacağım tavsiye ettiğiniz yağ var mı hangi yağı kullanmalıyım

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler arkadaşlar en kısa sürede yağ değişimini yapacağım tavsiye ettiğiniz yağ var mı hangi yağı kullanmalıyım

Aracin fabrikasyon yagi elf&total ama ayni spectleri karsilayan muadil markalarda kullanabilir. Renault onayi RN ile baslayan bi koddu sanirim. Alacaginiz yagin arkasinda markalarin onay numaralari vardir. Bilinen markalarda tabi. Siz aracinizin yag onay numarasini ogrenin servisten o onayi karsilayan herhangi bir markayi kullanabilirsiniz ama tavsiyem bugune kadar hangi marka kullanildiysa onunla devam etmeniz. Aracta kullanilan yagin degisimi gerekirse yag asil performansini 3-4 degisimden sonra ortaya koyabiliyor. Dolayisiyla o surec uzun surer.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

myaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Hocam, Elf Evolution Full Tech 5w30 yağını öneriyor Renault dizel araçları için. RN0720 Renault araçlar için olan yağ kodu. Bu kodu karşılayan yağlar kullanılabilir. Geçen hafta başta yazdığım yağı kullandım ben 2014 aracıma.

cihan38

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende bu yağdan alayım o zaman teşekkür ettim eyvallah bilgiler için