Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2017 clio 4 icon kalorifer problemi

Teşekkür / Beğen

Question 2017 clio 4 icon kalorifer problemi

İyi akşamlar arkadaşlar, yeni aldığım aracımda kafama takılan bir şeyi sizlerle paylaşmak istedim. Bildiğiniz gibi icon modellerinde dereceli otomatik klima var. Ben derece ayarını 24-25 derecelere getirmeme rağmen istediğim sıcaklığı alamıyorum ılık hava üflüyor adeta, ne zaman son seviye olan kırmızı noktaya getirirsem o zaman çok sıcak yapıyor. Daha önceki arabalarımda kışları genellikle 24 derece seviyelerinde kullanırdım bana yeterli olurdu. Merak ettiğim clio'ların çalışma prensibi böyle mi yoksa bir problem mi var?

Merak ettiğim diğer bir konu ise aracı her çalıştırdığımda klimayı otomatik açık başlatıyor her defasında elle kapatmak zorunda kalıyorum. Klimayı komple kapatmanın yolu yok mudur?( Havalandırma yönlerini her türlü şekilde denedim yinede klimayı açıyor her aracı çalıştırdığımda)

Teşekkür / Beğen
    merhabalar,

clio 4 0.9 tce kullanıyorum ben de.. klima söylediğin gibi diğer araçlara göre biraz zayıf gibi geliyor bana da.. 28-30 derecelere getirmek gerekiyor ilk açtığında sonra 24-26 yeterli oluyor. ayrıca ilk açtığında üfleme hızını da yükseltmek lazım..

aracı çalıştırdığıında klima nın açılmasından kasıt kırmızı ışığın yanması mı yoksa üflemeye geçmesi mi.. ben aracı aldığımda kırmızı ışığı görünce açık gibi düşünüyordum halbuki kırmızı ışık kapalı olduğunu gösteriyormuş

Teşekkür / Beğen
    Alıntı kamer kmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar,

clio 4 0.9 tce kullanıyorum ben de.. klima söylediğin gibi diğer araçlara göre biraz zayıf gibi geliyor bana da.. 28-30 derecelere getirmek gerekiyor ilk açtığında sonra 24-26 yeterli oluyor. ayrıca ilk açtığında üfleme hızını da yükseltmek lazım..

aracı çalıştırdığıında klima nın açılmasından kasıt kırmızı ışığın yanması mı yoksa üflemeye geçmesi mi.. ben aracı aldığımda kırmızı ışığı görünce açık gibi düşünüyordum halbuki kırmızı ışık kapalı olduğunu gösteriyormuş
    Aracı klima kapalı şekilde stop etsem bile tekrar çalıştırdığımda klima otomatik açık olarak hava üflüyor(kırmızı ışık yanmıyor yani). Aracı her çalıştırdığımda mecburen elle kapatıyorum klimayı, sadece normal üflemeyi çalıştırıyorum. Bunu söylemek istemiştim hocam.

Ersen Tapan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Ac lambası yanıyorsa devre dışı anlamına geliyor.

Teşekkür / Beğen
    Alıntı Ersen Tapan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Makyajlı kasa joy var bende, ac butonuna bastığımda üzerindeki ışık yanıyor ve dolayısıyla klima devreye giriyor, yanlış anlamıyorum değil mi?

Berkay G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı gkhnclk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Makyajlı kasa joy var bende, ac butonuna bastığımda üzerindeki ışık yanıyor ve dolayısıyla klima devreye giriyor, yanlış anlamıyorum değil mi?
    Icon'larda dijital klima olduğu için bu durumun tam tersi, ışık yanınca kapalı oluyor. Düğmede de AC OFF yazar.
    Clio 0.9 TCe Icon S&S, Noir Étoile

7. Beğeni Ersen Tapan liked this post

Teşekkür / Beğen

Alıntı Ersen Tapan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bunu biliyorum dediğim gibi aracı her çalıştırdığımda klima otomatik açık oluyor her defasında o tuşa basıp klimayı kapatmak zorunda kalıyorum(yani kırmızı ışığın yanmasını sağlıyorum).

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)