Kadjar edc vites geçişlerinde ses yapıyor

Emre5757

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba temmuz 2017 de kadjar sahibi oldum. Ekim ayı gibi ikinci vitesten birinci vitese geçerken sürtme sesi duymaya başladım. Geçen hafta yetkili serviste aracı götürdüm. Ve aracın iki gün boyunca serviste kalması gerektiğini önce yazılım atılacagını sesin devam etmesi durumunda şanzıman değişebileceği söylendi. Benim gibi bu sorunu yaşayan Arkadaşlar varmıdır.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba temmuz 2017 de kadjar sahibi oldum. Ekim ayı gibi ikinci vitesten birinci vitese geçerken sürtme sesi duymaya başladım. Geçen hafta yetkili serviste aracı götürdüm. Ve aracın iki gün boyunca serviste kalması gerektiğini önce yazılım atılacagını sesin devam etmesi durumunda şanzıman değişebileceği söylendi. Benim gibi bu sorunu yaşayan Arkadaşlar varmıdır.

Edc nin kronik problemleri yeni nesilde de cozulememis demekli. Yasilimla duzelmeyeck buyuk ihtimalle sanziman degisimi yapilacak size ve bir sure sonra degisen sanziman da ayni sorunu yapacak.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

met52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba bendede otomatik 1.5 dci kadjar var aracım trafikte istop edicekmiş hissi veriyor ben bunu video çektim servise götürdüm bir problem yok diye geri gönderdiler nasıl bir yol izlemem gerek teşekkürler!

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hafif dur kalk trafikte yada hafif rampa cikarken az gaz verdiginizde 1 2 arasında kararsızlık yasiyor bendede var manuele aliyorum o zaman.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Emre5757

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba ,Benim yaşadığım sorun vites geçişlerindeki kararsızlıkla ilgili değil .daha çok 1.vites 2. Vites e geçişlerde gelen ses ile ilgili. Dün aracı servise bıraktım. Yazılım güncellemesi yapılıp bana teslim edeceklerini söylediler. Düzelecek mi çok merak ediyorum

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba ,Benim yaşadığım sorun vites geçişlerindeki kararsızlıkla ilgili değil .daha çok 1.vites 2. Vites e geçişlerde gelen ses ile ilgili. Dün aracı servise bıraktım. Yazılım güncellemesi yapılıp bana teslim edeceklerini söylediler. Düzelecek mi çok merak ediyorum

Üstat o ses zaten kararsızlıktan kaynaklanıyor. İlerleyen donemde sadece sesle kalmayıp kasayı da sallamaya başlayacak. Yazılımla bi kaç gün duzene giriyor ama sonra yine ayni sorun tekrar ediyor. Servisi çok yakından tanıdığımdan her sıkıntıda gidiyorum ve aracın garantisi bitmiş olmasına rağmen belki 10 kere yazılım yüklettim ama en ufak bir düzelme olmadı. Ama söyle bi olay var daha dusuk model aracı kullandığımda bunu yapmıyor. Yanı bazı seri üretim danışmanlarda üretim hatası olabilir. Tabi Renault bunu kabul eder mi bence etmez.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilemiyorum benden dişli sesi geliyor bi sizin ses nasıl çözemedim.

filzof_alican

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilemiyorum benden dişli sesi geliyor bi sizin ses nasıl çözemedim.

seri hızda 5 den 4 e düşerken dişli sesi benim megane da vardı. servis sıkıntı yok yola devam dedi. bu sözün üzerine 60bin km yaptım hala sorun yok. :)

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 1 2 arasında yapiyor ama edc dir yapar dedim sormadim servise. Tabi ilk aldigim zamanlar ses yoktu yeni yeni başladı. Elimizde patlamasa iyi :)

xtreme59

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şu başlığı bi hortlatalım..

benim 2017 kadjar edc de de bu ses belirgin.. her zaman değil ama, 2den 1e, sonra tekrar 2ye geçişlerde, yokuş yukarıysa veya gaza sert basarsam bu sesi alıyorum.. saniyelik mekanik sürtme sesi.. cırtlama gibi..

yazılım atıldı, bir süre gelmedi.. şimdi yine var..

sesten kurtulabilen var mı?