0 Km aracımla ilgili kafama takılanlar

blogger

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar selamlar, adım Berk 21 yaşındayım, İzmir'den katılıyorum aranıza.

Bir kaç ay önce teslim aldığım 2017 model Kangoo Extrem aracım hakkında bazı kafama takılan sorular var. Bunlar hakkında görüşlerinizi almak istiyorum.

1.İlk olarak aracımı aldığımdan beri gözüme takılan şey ön tamponun uç kısımlarında bulunan açıklar... Aracıma her baktığımda gözüme batıyor. Açıkçası diğer Extremlere baktığımda tamponla çamurluğun arasının bu kadar açık olmadığını görünce ister istemez insanın aklına kötü şeyler gelebiliyor.(Bu aralar sıkça yaşanan kazalı-hasarlı 0 km araçların söylenmeden tamir edilip sıfır diye satılması durumu:pislik) Bunu hem aracı aldığım yere hemde başka bir yetkili servise sordum ikisi de bir sorun olmadığını fabrikada üretilen her araçta birebir aynı parça boşluklarının tutmadığını söylediler. Aracı galerici bir abime incelettim hem boya makinesiyle mikron değerlerine hem de parça birleşim kısımlarına baktı ekstra bir işlem olmadığını söyledi. Sizler ne düşünüyorsunuz?

Not: Tamponu aracı aldığımdan beri hiç bir yere dokundurmadım, temas ettirmedim. Tamponun yanları çizik gibi çıkmış ancak çizik değil araç pis olduğundan öyle gözüküyor.

bUvAQN.jpg

CABMkf.jpg

2.Diğer kafama takılan konu ise bu tuhaf lekeler. Torpido gözünde ve diğer eşya gözlerinin içinde aynı böyle ilginç şekilli lekeler var. Sanki böyle su lekesi gibi. Aracımı ilk alacağım zaman teslim almadan önce depoda temizlenmemiş haldeyken görmüştüm. (Henüz tırdan yeni indirilmişti) Bu lekeleri ilk o zaman farkettim. Orta bardaklık ve arka kapı içi gözlerde aynı bu şekilli tuhaf lekeler vardı. Teslimatta araç temizlenince bunlar gitti ama torpido gözündekileri silmeyi unutmuşlar hala duruyor. Bende fotolarını çekmek için silmedim. Sizce bunlar nedir? Araç nakliyattayken içi suyla temas etmiş olabilir mi?

XD02b4.jpg

r7HyBC.jpg

zdANQC.jpg

O gün bu lekeleri sorduğumda bayideki hiç kimse tam bir açıklama yapamadı.

3.Aracımda bu orta kısımları açılan tavan barlarından var. Bu tavan barlarını normal konuma getirmedim çapraz halindeki görüntüsü daha çok hoşuma gidiyor. Bunları yağmurda açık tutmanın bir zararı olur mu mekanizmasına vb. herhangi bir su girebilecek yeri var mı?

Temsili foto :https://mcdn01.gittigidiyor.net/30191/tn30/301911981_tn30_0.jpg

Renault markasına ve Kangoo'ya oldukça yabancıyım, cahilliğimi maruz görün. Şimdiden teşekkür ederim...

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamponun başına siz görmeden bişey gelmiş olabilir.biri aracıyla dokonup kaçmıştır hafifçe iz bırakmadan, Veletler tampona oturup Göy Göy yapmıştır liseliler de çok yaygın hatta bi ayagğ yerde diğer ayağı kaputta yakaladım şerefsizin birini.mal kıymeti bilmeyen hak hukuk bilmeyen biri zarar vermiş olabilir.

blogger

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamponun başına siz görmeden bişey gelmiş olabilir.biri aracıyla dokonup kaçmıştır hafifçe iz bırakmadan, Veletler tampona oturup Göy Göy yapmıştır liseliler de çok yaygın hatta bi ayagğ yerde diğer ayağı kaputta yakaladım şerefsizin birini.mal kıymeti bilmeyen hak hukuk bilmeyen biri zarar vermiş olabilir.

Haklısınız öyle şerefsiz insanlar çok ancak ben aracımı aldığım günden beri böyle tampon. Hatta yukarda bahsettiğim gibi aracımı tırdan indirildiğinde bayinin deposunda da gördüm o zamanda tampon dikkatimi çekti aldığım satış danışmanı arkadaşa sordum normali böyle falan dedi.

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bendede var bu durum...tampondaki bu durum sanırım montajlama hassasiyeti ile alakalı..lekelere gelince bazen araçlar nakliye sırasında nemlenme yapabiliyor nemlenme tozlu bölgelerde olursa bu görüntü çıkıyor ortaya..çünkü üretildiği bölgeden buraya gelene kadar hava şartları çok nemli ülkelerden geçiyor yada gemi ile deniz yoluyla gelirken bu neme maruz kalabiliyor..sıkıntı yapmayın önemli bir durum değil...çünkü ambalajlı bir ürün değil en nihayetinde..