Gosterge tablosu / kadran temizligi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar uzun zamandir kadranin caminin altindaki tozlari temizlemek istiyordum fakat cesaret edemiyordum. Servise sordugumda ici acilmiyor kadran tek parca demislerdi ama uzun ugraslar sonucu youtube uzerinde buldugum videonun da yardimiyla ve bugun ses sistemcime ugrayip siperlikten gelen sesi kesmek icin ugrasirken bi an gaza gelip kadrani soktum. Siperlik ciktiktan sonra bir tane ortada vida tutuyor. O vidayi da sokunce vidanin altindaki plastik kiskaclarida elimizle aliyoruz ve kadrani kendimize dogru ustten cekince atiyor. Sert cekmeyin kadrana gelen soket kisa kopmasin. Daha sonra soketi kadrandan ayiriyoruz ve kadranin ust cam korumasini kenardaki tirnaklardan kurtararak cikartiyoruz. Ust cam koruma tirnak gevmeli vida yok. Akabinde kadranin icini acmis oluyoruz. Ben temizlemek icin alkol ve gozluk bezi kullandim ve gozumu rahatsiz eden toz zerrelerinden kendimi kurtardim. Toplarkende yine ayni sekilde once soketi takip kadrani yerine oturtuyoruz ve once sari vida oyugu olan klipsi sonra siyah sabitleme plastiginide oturtup vidayi takiyoruz. Bu kadar. Kadran siperligi yine tamamen klipsi trim tool plastikleri ile rahatlikla sokulmekte. Resim malesef ekleyemedim. İstenmesi durumunda youtube daki sokup takma videosunu paylasabilirim.

Bi kac resim cekebildim faydasi olur umarim.

6476770063692fbcea9fa744e7fd7cca.jpg

Siperlik sokuldukten sonra karaimiza bu manzara cikiyor. Once ortadaki isaretledigim vidayi ardindan altindaki siyah parcayi ( vida sokulunce bosa cikiyor zaten ) daha sonra vida yuvasinda duran sari yumusak plastik klipsi sokuyoruz.

712e30cd9e048844d865e6fac6438cdc.jpg

Sonra okla isaretledigim yerlerdenelinizle kadrani kendinize dogru hafifce cekin eger ilk etapta gelmezse tornavida veya plastik trim toolile kastirarak alin ama cok uzaga cekmeyin kadrana gelen soket var bu kopmaz ama zarar gormesin. Kadrani yuvadan cikartinca soketini arkadan ayirip gerekli temizlik icin on koruma caminintirnaklarini kadrandan ayirip temizleyebilirsiniz.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ibreleri cikarabildinmi

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ibreleri cikarabildinmi

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İbreleri sokmeye gerek duymadim. Zaten on cami acinca hepsi karsinizda duruyor. Temizlenebiliyor. Ama ille de isterseniz oda tirnakli yukari dogru cekince ibre de cikiyor. Bende dijital gosterge oldugundan ibre sadece devirde var analoglarda ibreleri yukari dogru cekince cikiyor.

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Siperlikten gelen sesi nasil kestiniz..Citir cutir beni de rahatsiz ediyor..

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ellerine sağlık güzel bir bilgilendirme olmuş Hocam

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Siperlikten gelen sesi nasil kestiniz..Citir cutir beni de rahatsiz ediyor..

Hocam o ses icin canimiz cikti desem yeridir. Siperlikteki ses biz tirnaklardan geliyor sandik ama asil sesi yapan kisim siperligin ust tarafi ile icteki kadranin uzerine inen kisimin birlesme noktasindan kaynaklaniyor. Burayi ayiramiyor plastigi plastige icerden puntalamislar. Bu araya ben bez bant sikistirdim ustten ve alttan esnetince cok az da olsa bi aciklik olusuyor o acikliga tornavida ile zorla bez banti sokabildim sonrasinda ses kesildi. Biz ilkin tirnaklardan geliyor sandim ama test turuna cikinca ve yine ses gelince epey ugrastik bulduk sonunda araca binince ilgili yerin resmini cekip atarim.

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam o ses icin canimiz cikti desem yeridir. Siperlikteki ses biz tirnaklardan geliyor sandik ama asil sesi yapan kisim siperligin ust tarafi ile icteki kadranin uzerine inen kisimin birlesme noktasindan kaynaklaniyor. Burayi ayiramiyor plastigi plastige icerden puntalamislar. Bu araya ben bez bant sikistirdim ustten ve alttan esnetince cok az da olsa bi aciklik olusuyor o acikliga tornavida ile zorla bez banti sokabildim sonrasinda ses kesildi. Biz ilkin tirnaklardan geliyor sandim ama test turuna cikinca ve yine ses gelince epey ugrastik bulduk sonunda araca binince ilgili yerin resmini cekip atarim.

Zahmet olmazsa resmini atarsaniz islem yaptiginiz yerin memnun olurum..bir de malzeme olarak bez bant kullandim demissiniz ama tam anlayamadim..yalitim banti mi , kopuk bantmi ne kullandiniz?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zahmet olmazsa resmini atarsaniz islem yaptiginiz yerin memnun olurum..bir de malzeme olarak bez bant kullandim demissiniz ama tam anlayamadim..yalitim banti mi , kopuk bantmi ne kullandiniz?

Resim cekemedim ama siperligin resmini buldum. İsaretli olan kisim icinde kalan ust ve alt plastigin birlesim noktasi. Asil sesi yapan kisim orasi. O bolgeyi elinizle biraz kastirip araya bez bant veya kumas bant sikistirabilirainiz. Fazla kastirmamaya dikkat edin plastik punto yapilmis kirilirsa birlestirme sansiniz yok tekrar.

7fc352354dee17fe5fcce04aaf0697f4.jpg

2011FLUENCE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elinize sağlık güzel çalışma ve paylaşım olmus

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elinize sağlık güzel çalışma ve paylaşım olmus

Teşekkürler