Motor yağı tavsiyesi

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar Bakım zamanım geliyor yavaş yavaş parçaları topluyorum Bugün 4 adet Mais filtreyi (hava polen yakıt ve yağ) 230 liraya temin ettim.
Şimdi sıra yağda. Eskiden bu yana Mobil yağ kullanıyorum. Her ne kadar Renault ELF önerse de ben yine mobil yağ kullanmaya devam edeceğim aracımda. Bunun için de bi araştırma yaptığımda mobil kendi sitesinde
Mobil Super 3000 Formula R 5W-30 yağı öneriyor. Şehrimdeki başka bir bayiyi aradım ve ellerinde bu yağın olup olmadığını sordum. O da bana "Arada R harfinin Renault a özel olduğunu belirttikleri için" yazıldığını söyledi. Kendileri Fluencelere Mobil 1 ESP Formula 5W-30 yağını kullandıklarını söyledi. Yeşil kapaklı ve full sentetik olduğunu ve bunu önerdiğini söyledi. Açıkçası 2 si arasında kaldım. Aralarında fiyat farkı yok ancak neyi tercih edeceğimi bilemedim. Tavsiyesi olan var mıdır?

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
230 cok degilmi..n11 de 110tlye bu saydiginiz set..ustelik orj renault diyor..

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
230 cok degilmi..n11 de 110tlye bu saydiginiz set..ustelik orj renault diyor..

Hocam ben de çok araştırdım. ve sürekli internet üzerinden alışverişlerimi yaparım ancak: Bu tip malzmelerde n11 de vs gibi elden satış yapan yerlerde çok fazla orijinal parça diye yan sanayi parça satarlar ve bunu hiç bir şekilde anlayamazsınız. Bunun yanı sıra Renault bu tip filtrelerde çok farklı tipli malzemeler kullanır. Biri birine zaman zaman uymayabilir. İnternetten aldıktan sonra bakım aşamasına geldiğimizde içerikteki 1 filtre uymasa set olacağı için hepsini iade etmek gerekir. Bu aşamada derhal bir yerden filtreleri temin edip arabayı sanayiden çıkartmam gerekecek. Dolayısıyla yanı başımda aldığım dükkanda hemen değişim sağlayabileceğimiz için fiyat ne olursa olsun bana daha cazip geliyor.

Keje46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet muhatap bulabilmek cok onemli haklisiniz..en iyisi aslinda gorerek ne aldigini bilerek almak..Forum olarak anlasmali bir yedek parcaci var mi bilmiyorum..Adminler aslinda sponsor firmalar bulsa biz de yedek parcalarimizi uyguna ve kaliteli alsak cok iyi olur..

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki araç icin yağ tavsiyesi var midir acaba?

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar Bakım zamanım geliyor yavaş yavaş parçaları topluyorum Bugün 4 adet Mais filtreyi (hava polen yakıt ve yağ) 230 liraya temin ettim.
Şimdi sıra yağda. Eskiden bu yana Mobil yağ kullanıyorum. Her ne kadar Renault ELF önerse de ben yine mobil yağ kullanmaya devam edeceğim aracımda. Bunun için de bi araştırma yaptığımda mobil kendi sitesinde
Mobil Super 3000 Formula R 5W-30 yağı öneriyor. Şehrimdeki başka bir bayiyi aradım ve ellerinde bu yağın olup olmadığını sordum. O da bana "Arada R harfinin Renault a özel olduğunu belirttikleri için" yazıldığını söyledi. Kendileri Fluencelere Mobil 1 ESP Formula 5W-30 yağını kullandıklarını söyledi. Yeşil kapaklı ve full sentetik olduğunu ve bunu önerdiğini söyledi. Açıkçası 2 si arasında kaldım. Aralarında fiyat farkı yok ancak neyi tercih edeceğimi bilemedim. Tavsiyesi olan var mıdır?
Mobil 1 ESP formula 5w30 dpf li araçlar içindir Renault onayı maalesef yoktur fakat kaliteli parlama noktası yüksek yağdır sahtesi çoktur.
Renault onayı olmadağı için mobil yağ seçici mobil süper 3000 i öneriyor

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mobil 1 ESP formula 5w30 dpf li araçlar içindir Renault onayı maalesef yoktur fakat kaliteli parlama noktası yüksek yağdır sahtesi çoktur.
Renault onayı olmadağı için mobil yağ seçici mobil süper 3000 i öneriyor

Renault onayı olayını yeni duydum hocam peki nedemektir bu onay olayı.?

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş