Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Captur 1.2 edc yakıt sorunu

Teşekkür / Beğen

Captur 1.2 edc yakıt sorunu

Arkadaslar merhaba, ben yeni bir fan club üyesiyim ve aracımı alalı 1.5 ay kadar oldu. Aracim 1.2 otomatik benzinli 120 hp captur. Sürekli yakıtı full ledim eco moddada normal moddada yakıtım 11 lt den asagi düşmüyor. Ortalama km biraz düşük 15 km yi geçmiyor. Yaptigim mesafe her gun 5 km gidiş 5 km geliş. Arac aksama kadar yatiyor. Acaba mesafe kisa oldugundan mi yakit cok yuksek. Forumda biraz inceledim herkes ortalama 6 lt civari diyor. Ben 8 olsa öpüp basima koyucam. Teşekkürler simdiden ...

Coşkun
    coskun34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı oktayerguler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba, ben yeni bir fan club üyesiyim ve aracımı alalı 1.5 ay kadar oldu. Aracim 1.2 otomatik benzinli 120 hp captur. Sürekli yakıtı full ledim eco moddada normal moddada yakıtım 11 lt den asagi düşmüyor. Ortalama km biraz düşük 15 km yi geçmiyor. Yaptigim mesafe her gun 5 km gidiş 5 km geliş. Arac aksama kadar yatiyor. Acaba mesafe kisa oldugundan mi yakit cok yuksek. Forumda biraz inceledim herkes ortalama 6 lt civari diyor. Ben 8 olsa öpüp basima koyucam. Teşekkürler simdiden ...
    Merhaba forumumuza hoşgeldiniz. Kısa mesafe kullanım larda motor verimli çalışma sıcaklığı na gelmediği için yakıt tüketimi fazla olur . Bu kullanım ile tüketim normal.

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC
    thetuzla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Ailemize hoş geldiniz.Aracınız hayırlı olsun. Birde aracı sıfır ı yoksa ikinci el mi aldınız ? Kaç km de araç ?

Captur Outdoor 1.5 Dci EDC 117 Hp

Teşekkür / Beğen
    Kısa mesafelerde her araç fazla yakar bu değer son derece normal.kışın bu değer havalar iyice soğuduğunda 1-2 lt.dahada artacaktır malesef.
    ECO mod sürekli devrede olsun,hiç kapatmayın.
    ayrıca kısa mesafeli sürüşler aracınızın motorunuda zarar verebilir, bilginiz olsun..

Teşekkür / Beğen
    Çok teşekkürler. 2. el 2014 model 76000 km oldu daha yeni hocam.

Teşekkür / Beğen
    oktay bey,
    aracın ilk bakımı ve son bakımı nezaman ve nerde yapılmış. (hangi serviste,yada sanayide )
    ve bakım masrafları ne kadar tutmuş,sizin için bir mahsuru yoksa paylaşırmısınız..

Teşekkür / Beğen
    Kısa mesafede olsa bu km'deki bir araç için belirttiğiniz tüketim bence çok fazla. Çoktan normal seviyelere düşmüş olması gerekir.

Mustafa USTA
    T.C Vatandaşı

*USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Kısa mesafe bile olsa 8.5 litreyi geçmemesi lazım...

er.tansel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    5 km lik mesafede birde trafige giriliyorsa eger aslinda degerler normal. Siz sorun olup olmadigini anlamak icin aracinizla 50-60 km civari bir yol yapin. Yola cikmadan once de yol bilgisayarini sifirlayin. Akabinde mumkunse trafik olmayan bir yerde hatta 20-30 km kullanimda bile dusmesi yani standart verilere gelmesi gerekir. He bu durumda yine 11 litreleri goruyorsa mutlaka servise gosterin.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ahmetyılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Alıntı AYDINN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısa mesafede olsa bu km'deki bir araç için belirttiğiniz tüketim bence çok fazla. Çoktan normal seviyelere düşmüş olması gerekir.
    Bence de biraz fazla gibi. Benim araç da 1.2 Tce EDC 120 HP. Tüketim şehiriçi kısa mesafe de olsa 7-7.5 litreyi geçmez. Uzun yol / şehiriçi ortalamam 6.5 litre.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler