Katalizör dağıtması

spnc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar öncelikle selamun aleyküm dün aracın arka egsozundan ses geliyordu söktürdüğümde egsozdan katalizör taşları çıktı katalizördeki iki odanın birinde taşlar dağılmış ve arka egsoza kadar gelmiş sorum su katalizör pahalı bir parça 600 - 700 civarı su an için değiştiremem kat iptali yapmakda istemiyorum uygun gelmiyor bana şu an için mevcut katalizörü kullanırsam bir sıkıntı yaşarmıyım dağılan taşlar içinden arınmış fikriniz nedir

spnc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kimsenin fikri yok sanırım

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fikir illaki vardır ama para olmayınca tavsiye edilebilecek birşey yok. Orjinali ile üniversallerin arasındaki fiyat farkıda azaldı.

Katalizörün içindeki parçalar her ne hikmetse az bulunan parçalar ve gramları bile dünya para, rodyum, platin,paladyum.

Bu haliyle paranız olana kadar çevreyi kirletmekten başka şansızınız yok gibi görünüyor.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
çevreyi düşünenler katalizörü 600-700 tl fiyat biçmez))

spnc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muayenede sıkıntı yaşarmıyım sizce

spnc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar katalizörün içini boşaltmıltım şimdi muayene zamanı geldi sanayide yaptırmaya gittim fakat 2018 de gelen yeni yönetmeliğe göre bu konuya çok dikkat ediyorlar ve geçirmiyorlar zaten değiştirmeye niyetim vardı bu bahane oldu fiyat araştırması yapıyorum

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar katalizörün içini boşaltmıltım şimdi muayene zamanı geldi sanayide yaptırmaya gittim fakat 2018 de gelen yeni yönetmeliğe göre bu konuya çok dikkat ediyorlar ve geçirmiyorlar zaten değiştirmeye niyetim vardı bu bahane oldu fiyat araştırması yapıyorum

muanede sıkıntı olmaz...
40 senelik araba nasıl geçiyo egzoz muanesinden...
hikaye hepsi...

alev kesici veya küçük bi susturucu taktır..

edit:
adamın teki demişki
orta susturucuyu katalizör yerine takın..
orta susturucu yerinede daha küçük susturucu takın...

Son düzenleme: