Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Elektrikli Araç ZOE Kullanan ?

Teşekkür / Beğen

Yaya güvenlik sistemi

Alıntı faruk gökgöz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2014 model kullanıyorum. Araçtan menunum.
    Tek sorun, bölgemizdeki Çorlu Renault Buhari servisi şarj istasyonunu kullandırtmıyor.
    Acil durumlarda şarj yapamıyorum.
    Merhaba , araçla alakalı meral ettiğim bir konu var . Kullandığınız araçta yaya güvenlik uyarı sistemi var mıdır? Araç düşük hızlarla hareket halindeyken ses çıkartıyor mu?

mstdrms - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Peki ya batarya verimi %70 lere düşünce, değişmesi gerekince??
    Alıntı Flashock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 1 haftadır elektrikli araçlar hakkında her türlü araştırmayı yapan biriyim ki düne kadar BMW i3 alacaktım ta ki bugüne kadar. Bugün gittim Renault Zoe kullandım gerçek yaşamda minimum 240KM menzilinin bulunması ve Trifaze elektrikten 22KW ile 2,5 saate şarj olması beni kendine aşık etti.

Biraz kendi durumumdan ve neden Zoe alacağımdan bahsetmek isterim şartlar sunarak şu an elektrikli araç alınmaz diyenlere de umarım farkındalık yaratırım.

1- Bu araç şu an %3 ÖTV ile devlet teşviği ile satılıyor ve düne kadar MTV'si yoktu ve MTV geldi senelik 300TL. Siz zannediyor musunuz ki güzel devletimiz bu aracın ÖTV'sini %3'te bırakacak 2 seneye kalmaz devlet elektrikli aracın da ÖTV'sini %40 yaparsa herkes el sallar.

2- Aparmanınızda trifaze elektrik varsa NRGKick denen kablo alıp 2,5 saate doldurabiliyorsunuz minimum 240KM emrinize amade.

3- Bakım YOK. 40.000'de gidip balata değişiyor 180TL.

4- 100km'de tüketiminz 4TL.

Bu araçlar eğer ki işiniz İstanbul'da ve 250KM'yi geçmiyorsa kullanımınız biçilmiş kaftan.
    MX5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)