HDC kullanımı hakkında

emrepinarbasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli forum üyeleri; 2011 model Dynamic bir Koleos'um var ancak şu HDC kullanımı ile ilgili ayrıntılı bir bilgiye tam detaylı anlatımlı bir videoya denk gelemedim. Bilip kullanan varsa açıklayıcı bir şekilde bize anlatabilir mi acaba?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli forum üyeleri; 2011 model Dynamic bir Koleos'um var ancak şu HDC kullanımı ile ilgili ayrıntılı bir bilgiye tam detaylı anlatımlı bir videoya denk gelemedim. Bilip kullanan varsa açıklayıcı bir şekilde bize anlatabilir mi acaba?

Hdc nedir hiç anlamam ama başlığı görünce acaba edc yazacaktı da yanlış mi yazdı diye düşünmedim değil [emoji23][emoji23] sanırım arazi kullanımı ile alakalı

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

emrepinarbasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet "Hill Down Control"

Capturp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
HDC dediğiniz Hill Dow Control olayı mı? Hill Descent Control olarak da geçiyor bazen. Bildiğim kadarıyla frene basmadan yokuş iniş desteği veriyor.

emrepinarbasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
HDC dediğiniz Hill Dow Control olayı mı? Hill Descent Control olarak da geçiyor bazen. Bildiğim kadarıyla frene basmadan yokuş iniş desteği veriyor.

Evet sistem bu, nasıl çalıştığını çözemedim hala. Bu konuda bilgisi olan var ve bilgisini paylaşabilirse çok sevinirim.

Capturp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet sistem bu, nasıl çalıştığını çözemedim hala. Bu konuda bilgisi olan var ve bilgisini paylaşabilirse çok sevinirim.

Bir ara YouTube’da bu sistemle ilgili linkteki videoyu bulmuştum. AutoMate’in biraz tekniğe kaçan açıklamalı bir videosu. Şu ana kadar Türkçe anlatımlı olanına rastlamadım. Belki işinize yarar:
https://youtu.be/b1ja4Z9k5L0

brahm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir ara YouTube’da bu sistemle ilgili linkteki videoyu bulmuştum. AutoMate’in biraz tekniğe kaçan açıklamalı bir videosu. Şu ana kadar Türkçe anlatımlı olanına rastlamadım. Belki işinize yarar:
https://youtu.be/b1ja4Z9k5L0
Hill Decent Control ya da Yokuş İniş Desteği...
Aktive olması için, daha doğrusu devreye girmesi için yokuşun başında ayağınız frende iken tam 4 çeker moda geçin. HDC düğmesine basın. Ayağınızı frenden çekin. Araba kendisi önce biraz hızlanacak daha sonra HDCnin devreye girerek ABSye benzer sesler çıkararak aracı yavaşlattığını ve tut-bırak tut-bırak yaparak yokuşu indrdiğini göreceksiniz.
Kısacası devreye girmesi için Tam 4 çeker modda olması ve HDC tuşunun basılı olması gerekiyor. Panelde HDC devrede uyarısı çıkıyor.
Ben bir çok kez kullandım. En çok dik ve taşlı yokuşlardan inereken işe yarıyor.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kurçenli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler ayrıntılı anlatımınız için.
Bende bir kaç kez denedim. Çıkan sesler beni ürküttü ama sistem tam olarak işe yarıyor.