Gosterge panelinde uzunlar yaniyor gorunuyor yardim

Ibrahimsaka61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arac calistiginda uzunlar hep yaniyor gorunuyor bazen seklektor yapiyor bazen yapmiyor bugun araci calistirdim ve sellektor yapti uzunlaa cektigimde gostergede yanan mavi isik daha net yamaya basliyor kapattiginda yine normal seviyede mavi isik yaniyor bunun icin ne yapa bilirim bi kac sorunumda biri bu ayriyetten arka iki kapinin camida calismiyor onlara henus girmedim bile diye bilirim bir suru sorunum var

yusuf29

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. Aracınız çok büyük ihtimalle kurcalanmış. Kurcalandı diyorum ; çünkü scenic 2 orijinal bir araçta kesinlikle böyle arızalar olmaz. Araca ta sonradan xenon, bixenon vs takılmaya çalışılmış yada dijital ekran kurcalanmıştır. Bizim araçlar çok piyasa arabası değil. Çoğu usta bilmez bu aracı. Bilmeden rastgele kurcalandığında hiç duyulmamış arızalar ortaya çıkabiliyor. Ama bu tip araçlar araca ait arızalar değil. Sonradan bilinçsizce yapılan montaj, onarımlar. Aracınıza ait sonradan takılan ve orijinal olmayan bir şey takılmış sa öncelikle servis veya servisten ayrılmış ve aracı iyi bilen bir elektrik ustası bulman gerek

Yusuf Gunes

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba aracınıza sonradan gündüz farı modulu takılmış olabilir. Motoru çalıştırdıktan sonra farlar kapalı konumda olmasına ragmen sadece uzunlar yanıyor mu ?