Megane 2 triger+periyodik bakım orjinal parça ve el işçiliği tutarları (bilgi verme a

Karaoqlan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım megane 2 1.6 bugün triger, v kayışı ve periyodik bakımını yaptırdım.Bilgi verme amaçlı maliyetini yazmak istiyorum.

Triger seti 180tl
Eksantrik silindir tapaları 25tl
V kayışı 5 kanal 35tl
Buji 40tl
Yağ filtresi 15tl
Benzin filtresi 30tl
Hava filtresi 15tl
Petrol ofisi coolant (5yıl ömürlü) kırmızı antifriz 40tl
Mobil 1 esp formula 5w30 (4+1)litre 140
Komple El emeği 100tl

Toplamda 620tl'ye mâl oldu

Motor Yağı ve antifriz dışındaki tüm parçalar yetkili servis malı yani orjinal mais ürünüdür.
Ustam 2,5 saat uğraştı, Ben demediğim halde boğaz kelebeğinide temizledi verdiğim para helal olsun . Durumlar bu şekil.

Soneroz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, sırf yazdığınız fiyatlar için üye oldum hadi bana hayırlı olsun.
Kasım ayı içerisinde birkaç ustadan fiyat sordum, malzeme içinde 550-650₺ gibi fiyat verdiler ( sadece triger), servise sordum v kayışıyla beraber 800 dediler bende servise götürdüm ekstradan açı kaydırıcıyı değiştirsek iyi olurmuş onuda değiştirdim toplam 1100₺ ödedim. Ayrıca abartısız sabahtan akşama kadar bekledim.
Bence siz bu aralar o ustaya 1 kilo baklava götürün halini hatrını sorun, böyle insaflı ustayı bulmak zor kaybetmeyin.

Karaoqlan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizede merhabalar. Doğrudur ustam insaflı ve iyidir . Yetkili servisten ayrılma bir usta olduğu için de gönül rahatlığı ile aracımı teslim edebiliyorum. Bu arada ben parçalarımı Renaulttoptancısı.com'dan alıyorum. 4 defadır alışveriş yaptım. Ürünler orjinal mais ve iyi paketlenmiş olarak geliyor. Ben artık mecbur kalmadıkça serviste veya özel serviste parça taktırmamaya dikkat ediyorum. Yoksa çok güzel kazıklıyorlar 2-3 katı fiyatlarla..

Soneroz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben henüz aracımı, gönül rahatlığıyla teslim edebileceğim usta bulamadım, o yüzden önemli olduğuna inandığım değişimler için servise gidiyorum. Site tavsiyesi için teşekkürler yakın zamanda bakım malzemelerine ihtiyacım olacak

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım megane 2 1.6 bugün triger, v kayışı ve periyodik bakımını yaptırdım.Bilgi verme amaçlı maliyetini yazmak istiyorum.

Ben demediğim halde boğaz kelebeğinide temizledi verdiğim para helal olsun . Durumlar bu şekil.

araban orjinal mi bilmiyorum da..şu boğaz kelebeğine elletmeyin adamlara..
milimetrik ayarı vardır...
vidalarının torku vardır...

adam iyilik yapıyor sanarsın...arabanı yavaş yavaş bozar...

ben den demesi..

ben senin yerinde olsam...arabamın motoru kurcalanmadıysa daha öndeden..
götürürüm yetkili servise tekrar taktırır garantimi alırım...

senin bileceğin iş...

vatandaş uyansın...
uyuyanları uyandıralım

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Boğaz kelebeği sadece sprey ile temizlendiyse sorun yok fakat fırça gibi malzeme ile temizlendiyse ileride kurum tutar daha çok sıkıntı olur.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Karaoqlan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araban orjinal mi bilmiyorum da..şu boğaz kelebeğine elletmeyin adamlara..
milimetrik ayarı vardır...
vidalarının torku vardır...

adam iyilik yapıyor sanarsın...arabanı yavaş yavaş bozar...

ben den demesi..

ben senin yerinde olsam...arabamın motoru kurcalanmadıysa daha öndeden..
götürürüm yetkili servise tekrar taktırır garantimi alırım...

senin bileceğin iş...

vatandaş uyansın...
uyuyanları uyandıralım

Siz geç uyanmışsınız sanırım. Belli ki canın yanmış lakin tarafımca yanlış yapıldığını düşündüğüm birşey yok.Boğaz kelebeğini her bakımda temizlerim veya temizletirim zift gibi oluyor zaten,sprey varsa spreyle yoksa kelebeği açar silip geçerim,ustamda öyle yapar,megane 2'ler adaptasyon istemez zaten önemli olan bilinçli yapmak, çok kurcalamadan silinip geçilecek o kadar. Gidipte aracımı belli belirsiz ustalarada teslim etmem. Gittiğim ustam renault yetkili servisinde çalışırkende yanına giderdim, şimdi kendine mekan açtı oraya gidiyorum. Herzaman her bakımda orjinal mais servis ürünlerini temin edip gider ustama taktırırım. 2 yıl garanti için gidipte servise binlerce lira para bayılamam. orjinal trigeri dışardan alır takarım 60bin veya 4 yıl sonra yenilerim önemli olanda bu .Sigortasıymış,puluymuş,yakıtıymış bunlar zaten maliyetli. bir de gidip servise para bayılmam lakin aracıma zamanında ve orjinal parçalarla gerekli bakımı aksatmadan yaparım.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun diyelim o zaman ))

Karaoqlan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben henüz aracımı, gönül rahatlığıyla teslim edebileceğim usta bulamadım, o yüzden önemli olduğuna inandığım değişimler için servise gidiyorum. Site tavsiyesi için teşekkürler yakın zamanda bakım malzemelerine ihtiyacım olacak
Açı kaydırıcıyı da değiştirmekle gayet iyi yapmışsınız. Bir de devirdaim su pompası değişseymiş çok daha iyi olurmuş.

Bakım malzemesi dediniz aklıma geldi,yeni üye olduğunuz için görmemiş olabilirsiniz geçenlerde arkadaşlar faydalansın diye aldığım filtreyi paylaşmıştım. Hiç yan sanayiye 20 lira vermeyin bunu alabilirsiniz ben taktım kullanıyorum.orjinal mais paketinde geliyor n11'den aldım sizde faydalanın.6b7324ce357f4fcf706991e6bb70b776.jpg

Son düzenleme:

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

servisten şaşma...kimseye de güvenme....
biz yandık sen yanma...

hani ararlar seni..
10 bi tl ver , 50 bin tl al telefon dolandırıcıları olur böyle..
size bedava kredi veriyoz gibi..
aynı öyle bunlarda..

ucuz diye atlama, pişman olursun..
yetklii servis...özel servisi ondan çalıştırıyo zaten...