Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Özel Servis Periyodik Bakımı GARANTİYİ BOZMUYOR Videosu

Taylan AYDIN karacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Özel Servis Periyodik Bakımı GARANTİYİ BOZMUYOR Videosu

otomobilin mesut abisi bu konuyu dile getiriyor. ilk kez duyuyorum öğrendiğime memnun oldum

özellikle 5. dk'da başlayan uyarıyı dikkate almalıyız....

yayılırsa yetkili servislerin fiyatlarında rekabetten kaynaklı indirim görürüz

uygulamada şöyle bir durumlada karşılaşılabilinir: yetkili servis aslen periyodik bakımla ilgisi olmayan ve garantiye giren farklı arızada, özel serviste yaptırmışsın deyip işi yokuşa sürme eğilimine girebilirler. tüketiciler zamanla bilinçlenince yetkili servislerin dirençleri kırılır çünkü periyodik bakım ayrı şey, arıza ayrı konudur

(videonun linkini paylaştım. şayet forum kurallarına aykırıysa yönetici arkadaşlardan ricam linki kaldırabilirsiniz)

Konu karacan tarafından (21.Aralık.2017 Saat 14:59 ) değiştirilmiştir.

........FLUENCE.......

Coşkun
    coskun34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Video yu izledim haklarımızı bilmediğimiz için düştüğümüz durumlara gülelim mi aglayalım mı bilemedim . Konunun en can alıcı noktası yetkiyi almış özel servis olması buna çok dikkat edilmesi gerekiyor

er.tansel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Dün ben de izledim. Güzel açıklama olmuş ama dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta var gidilecek özel servisinde ilgili tse belgesine sahip olması gerekiyor. Yanı bahsi geçen özel servis kapsamı Bosch Car gibi özel yetkili servisler.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Teşekkür alpikom Mesaja Teşekkür Etti.
    alpikom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    evet bosh car servisler için bu geçerli,garanti bozulmuyor kesinlikle.

Teşekkür / Beğen
    bosch car ve otopratik muhtemel belgeye sahiptir diye düşünüyorum. bildiğiniz başka var mı?

........FLUENCE.......

Teşekkür / Beğen
    demek ki bosch car..sanayi gibi arabaları bozmuyo...

acaba "özel renault yetkili servisleri"nasıl çalışıyo..

bi kere orjinal parçayı satıyo onlara yetkili servis...nasıl olsa yamuk takacaklarını biliyo..
    ondan satıyo

trigeri değiştirsek çok gerdirip motoru dağıttırır mı ...ama ortak çalışıyorlar bence dağıtırlar...

demek ki bosch cara güvenle gidebilirsiniz

Teşekkür / Beğen
    Alıntı meganne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    demek ki bosch car..sanayi gibi arabaları bozmuyo...

acaba "özel renault yetkili servisleri"nasıl çalışıyo..

bi kere orjinal parçayı satıyo onlara yetkili servis...nasıl olsa yamuk takacaklarını biliyo..
    ondan satıyo

trigeri değiştirsek çok gerdirip motoru dağıttırır mı ...ama ortak çalışıyorlar bence dağıtırlar...

demek ki bosch cara güvenle gidebilirsiniz
    yetkili servise gitsen: fiyat yüksek, parçaların orjinal olduğu kesin, çıkacak iş başarılı olma olasılığı yüksek lakin binde birde olsa aksilik yaşanabiliyor

dışarıdaki yere gitsen: şayet kötü niyetli ustaya düşersen parça muamma (orjinal parçayı masaya koyar, arkanı döndün mü bildiğini okuyabilir, vicdanına bağlı), işçilik ya başarılı yada meçhul. yani şanssızlık yakana yapıştıysa nereye gitsen beyhude

dürüst, iyi niyetli, iş ahlakı, vicdanı olan esnaflar da var, iyi ki varlar. Allah bunlara yolumuzu düşürsün

kısaca nereye gidersen git başarılı iş çıkması yüzde yüz değil, usta iyi niyetli olsa da aksilik yaşanabiliyor

adınıza üzüldüm çok geçmiş olsun. dünya kadar paranız heba olmuş, mağdur olmuşsun

konuyu açma nedenim: kanun hakkında bilgilenmek, tüketicinin garanti süresince yetkili servis dışında periyodik bakım yaptırma yeri hakkında alternatifi olduğu bilgisini paylaşmak

........FLUENCE.......

Teşekkür / Beğen
    Alıntı karacan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yetkili servise gitsen: fiyat yüksek, parçaların orjinal olduğu kesin, çıkacak iş başarılı olma olasılığı yüksek lakin binde birde olsa aksilik yaşanabiliyor

dışarıdaki yere gitsen: şayet kötü niyetli ustaya düşersen parça muamma (orjinal parçayı masaya koyar, arkanı döndün mü bildiğini okuyabilir, vicdanına bağlı), işçilik ya başarılı yada meçhul. yani şanssızlık yakana yapıştıysa nereye gitsen beyhude

dürüst, iyi niyetli, iş ahlakı, vicdanı olan esnaflar da var, iyi ki varlar. Allah bunlara yolumuzu düşürsün

kısaca nereye gidersen git başarılı iş çıkması yüzde yüz değil, usta iyi niyetli olsa da aksilik yaşanabiliyor

adınıza üzüldüm çok geçmiş olsun. dünya kadar paranız heba olmuş, mağdur olmuşsun

konuyu açma nedenim: kanun hakkında bilgilenmek, tüketicinin garanti süresince yetkili servis dışında periyodik bakım yaptırma yeri hakkında alternatifi olduğu bilgisini paylaşmak
    şimdi abicim...
    yetkili servis trigere 3 bin dedi..
    bosch 2 bin dedi...bana garanti verdi mi...benim şikayet edebileceğim bi yer var mı...
    önemli olan bu...

periyodik bakımlarını sanayide yapıyo zaten..
    önemli olan ağır bakımları....

er.tansel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı meganne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi abicim...
    yetkili servis trigere 3 bin dedi..
    bosch 2 bin dedi...bana garanti verdi mi...benim şikayet edebileceğim bi yer var mı...
    önemli olan bu...

periyodik bakımlarını sanayide yapıyo zaten..
    önemli olan ağır bakımları....
    Bosch Car servislerin yetkili servis nezdinde yükümlülükleri var. Yanı siz siz genel müdürlüğe şikayette bulunup hakkınız ispatlanırsa lisans iptaline kadar gider. Sanayideki dükkanlarla karıştırmayın. En az yetkili servis kadar kurumsaldir bu noktalar. Bi sempatizanlığı yok Bosch Car servislerine karşı fakat zamanında uzunca bir süre mal sattığım icin işleyişlerini iyi biliyorum.

Teşekkür / Beğen

Alıntı er.tansel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bosch Car servislerin yetkili servis nezdinde yükümlülükleri var. Yanı siz siz genel müdürlüğe şikayette bulunup hakkınız ispatlanırsa lisans iptaline kadar gider. Sanayideki dükkanlarla karıştırmayın. En az yetkili servis kadar kurumsaldir bu noktalar. Bi sempatizanlığı yok Bosch Car servislerine karşı fakat zamanında uzunca bir süre mal sattığım icin işleyişlerini iyi biliyorum.

bosch car serviste zaten yabancı...
    ne varsa gavur dedikleri adamlarda var

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)