Yakıt tüketimi

koboy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Megane 4 touch edc dizel araba aldım 50.000 km de bir haftadır kullanıyorum ilk aldığımda 6 litre gösteriyordu yarım depo mazot vardı tam bir hafta oldu depo bitmek üzere 250 km yol yaptı ortalama yakıt tüketimi 9 litre gösteriyor arabam 17 “inç kış lastikleri takılı yakıt çok fazla geldi lastikçi 205 yerine 225 taktı çok etkiler mi yakıtı bu kadar ortama hızım 20 km

english03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayırlı olsun. benim de aynı arabadan var. 30000 kmde. şehir içinde 6 lt yakıyor. ortalama değerleri de bu şekilde olmalı. sizinkinin motoru daha da performanslı hale gelmiştir. daha ekonomik olmalı. 9 lt olmamalı. ama bir haftada birşey anlaşılmaz. biraz daha kullanın. net belli olur. ben de ufak tefek sorunlar yaşadım ama kıyaslandığında gerçekten diğerlerinden iyi araba. memnun kalırsınız siz de umarım.

koboy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizede hayırlı olsun arabadan memnunum Coupe gt line araçım vardı yakıt gayet iyiydi bu arabada bu şekilde olması beni endişelendirdi.lastik ebatı 225 olması çok etkiler mi ? eksper vites yağının kötü olduğunu söyledi bakımı yapılmıştı 40.000 yağdan olabilir mi ?

midsummer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Düz vites dizel 1.5 dci 110 bg arabam şehir içi 5.5 lt. Lastikler hala yazlık ve 17" orjinal lastikleri ile birlikte. Kışın, yaz mevsimine göre yakıt artar.

koboy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu kadar fark eder mi ? 9.5 şuanda

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Kış şartları ve kalorifer kullanımı + geniş tabanlı kış lastiği yakıt artar fakat genede fazla kısa mesafe kullanıyorsanız kabul edilebilir

koboy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler servisle görüşücem lastiklerden derse orijinal ebat taktırıcam mesafem kısa 10 km filan günlük ev iş arası

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler servisle görüşücem lastiklerden derse orijinal ebat taktırıcam mesafem kısa 10 km filan günlük ev iş arası
Bu mesafede trafik dur kalk varsa tüketim normal gibi , dizel motor geç ısındığı için tüketim yüksek oluyor

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizede hayırlı olsun arabadan memnunum Coupe gt line araçım vardı yakıt gayet iyiydi bu arabada bu şekilde olması beni endişelendirdi.lastik ebatı 225 olması çok etkiler mi ? eksper vites yağının kötü olduğunu söyledi bakımı yapılmıştı 40.000 yağdan olabilir mi ?

Şanzıman yagi baski balata degisiminde yapiliyormus birkac servise ve şanzımanciya sordum hepsi ayni cvp verdiler.
Bende 2012 Fluence var 110 hp 1,5 dci edc kislik lastiklerle 5.6 civarı sehir ici tüketim var 163000 km de

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

koboy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servisle görüştüm hep gittiğim için artık arkadaş gibi olduk oradaki arkadaşlarla imkansız yakması dedi hava soguklu etkiler ama bu kadar etkilemez lastiklerim ebatı çok etkilemez ama sanziman yağ etkiler yağlama yapmadıkça yakıtı arttırır bırakın inceleyelim bilgisini verdiler