Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Uzun marş süresi

Soneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Uzun marş süresi

Merhaba, Aracım 3 gündür marşı uzun basıyor ve çalışınca rolanti 2 saniye kadar dalgalanıyor.
    Araç ilk çalışırken normal, aradan 1 saat geçince bu sorun oluyor.
    Aklıma gelen gaz kaçağı oldu ve gaz bitince deneme yaptım yine aynı sorun.
    Benzin pompasından yapabilir diye benzin aldım (hani benzin çok olursa pompa basıncı düzelir diye) yine aynı
    Denememi tavsiye edeceğiniz başka metotlar varsa lütfen esirgemeyin
    Araç 2006 1.6 16v megane 2 171000km en son 1 aralıkta triger, açı kaydırıcı ve V kayışı değişti.

Karaoqlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı Soneroz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Aracım 3 gündür marşı uzun basıyor ve çalışınca rolanti 2 saniye kadar dalgalanıyor.
    Araç ilk çalışırken normal, aradan 1 saat geçince bu sorun oluyor.
    Aklıma gelen gaz kaçağı oldu ve gaz bitince deneme yaptım yine aynı sorun.
    Benzin pompasından yapabilir diye benzin aldım (hani benzin çok olursa pompa basıncı düzelir diye) yine aynı
    Denememi tavsiye edeceğiniz başka metotlar varsa lütfen esirgemeyin
    Araç 2006 1.6 16v megane 2 171000km en son 1 aralıkta triger, açı kaydırıcı ve V kayışı değişti.
    Marş süresi uzun olsada araç herzaman tek marşta çalışıyorsa benzin pompası sorunludur. Aracı çalıştırıp sağ arka koltuğa kulağınızı dayayın. Sesi dinleyin. Yüksek sayılabilecek uğultu sesi vs. var mı gözlemleyin

Teşekkür / Beğen
    Evet marş süresi uzun ama illaki çalışıyor. Dediğiniz gibi benzin pompası olabilir ama ses olayını denemedim çünkü yarı depo benzin aldıktan sonra 1 sefer uzun marş çevirdi sonrasında hiçbir sorun çıkmadı.

Karaoqlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Öyle büyük bir problem görünmüyor. bi süre gözlemleyin kafaya takılacak birşey yok gibi zaten. benzin kaynaklıda olabilir

Tozby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Benim eski Megane 2'de de başıma gelmişti. Önceleri çok seyrek yapıyordu, sonraları gittikçe sıklaştı. İyi bir elektrikçi ustam vardı onun tespiti marş motoruydu, motoru söküp temizleyip yağladı, sonrasında bir daha yapmadı. İşlem sonrası çalışma sırasında ilk hareketi veren marş motorundan gelen sesin de iyi yönde değiştiğini hatırlıyorum.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2017 Kadjar Icon 1.5 DCI EDC Sedefli Beyaz (Panorama Pk.+19" Jant+Stepne)

Teşekkür / Beğen
    Aynı sorunu marş motoruna bakım yaptırıp çözdüm bende.

Teşekkür / Beğen
    Marş motoru biraz ilginç geldi bana çünki yeterli hızda çevirebiliyor ama siz öyle diyorsanız tecrübenize saygı duyarım. Karaoqlan ın dediği gibi gözlemleyip duruma göre müdahale ederim.

Teşekkür / Beğen
    Son bir deneme daha yaptım olmazsa boşverecektim, nasılsa o sorun ilerleyip kendini iyice belli edecekti.
    Lpg tankından vanayı kapattım ve 2 gün kadar hiç bir sorun çıkmadı. Demekki gaz bitsede manifoldu dolduracak kadar gaz oluyormuş. Sorunlu parça ya regülatör yada gaz kesici, ben içim rahat olsun diye zaten eskimiş olan bu parçaların hepsini değiştirmek istiyorum. (Forumda link paylaşımı yasakmıydı bilmiyorum) şu ürünleri ve birde gaz kesciyi toplam 244 tl ye sipari ettim https://www.lpgyedekparca.com/atiker...regulator-seti. Hafta sonu montajını yapacağım.

Teşekkür / Beğen
    Benim bildiğim kadarıyla araç ilk çalışmasını benzinle yapıp ısınınca lpg ye geçiyor bu yüzden benim tahminin lpg ile alakalı bi durum olmadığı bide rölantide sallanma var diyorsunuz bunlar kam mili sensörünün arızası gibi geliyor bana sensör kirlenince geç marş ve rölantide sallantı yapıyor diye biliyorum youtubeden videolara bakabilirsin.kolay gelsin...

Teşekkür / Beğen

Alıntı eryaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim kadarıyla araç ilk çalışmasını benzinle yapıp ısınınca lpg ye geçiyor bu yüzden benim tahminin lpg ile alakalı bi durum olmadığı bide rölantide sallanma var diyorsunuz bunlar kam mili sensörünün arızası gibi geliyor bana sensör kirlenince geç marş ve rölantide sallantı yapıyor diye biliyorum youtubeden videolara bakabilirsin.kolay gelsin...
    Araç ilk çalışmasını benzinle yapıyor bu doğru, yanıldığınız nokta şu, araç bir süre beklerken gaz sızıntısı yüzünden manifoldda gaz birikiyor ve marşa basıldığında iki yakıt birden motoru boğuyor. Tank üzerindeki vanayı kapatınca, hem ilk çalışma hemde rolantideki sallantı düzelmiş oldu.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler