Ön Cam Değişimi Ve Otomatik Far Sorunu

Robinson_Crusoe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aracımın ön camını değiştirdim bugün adamlar kurusun diye dikiz aynısını takmadılar yarın bağlayalım dediler, onunla alakası varmı bilmiyorum ama araç bu sefer de otomatik far arızası diyor kontrol edin diyor,

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aracımın ön camını değiştirdim bugün adamlar kurusun diye dikiz aynısını takmadılar yarın bağlayalım dediler, onunla alakası varmı bilmiyorum ama araç bu sefer de otomatik far arızası diyor kontrol edin diyor,

Yanlış olmasın ama far ve silecek sensörü dikiz aynasının cama bakan yüzünde olması lazım. Ayna takılmadıysa bağlantısı yapılmamış ve hatayı da bu yüzden veriyor olabilir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yanlış olmasın ama far ve silecek sensörü dikiz aynasının cama bakan yüzünde olması lazım. Ayna takılmadıysa bağlantısı yapılmamış ve hatayı da bu yüzden veriyor olabilir.

hocam peki araçlardabu yağmur sensörü olayı herkeste saçmalıyor mu?
Sensör açıkken 2. yada 3. kademede duruyor kol. Yağmurlu zamanlarda yeri geliyor cam tamamen su olmasına rağmen basmıyor. Bazı zamanlar ise 2-3 damla da en hızlı kademeye alarak deli gibi silmeye çalışıyor. Genel bi saçmalık mı bu ya da ne önerirsin?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam peki araçlardabu yağmur sensörü olayı herkeste saçmalıyor mu?
Sensör açıkken 2. yada 3. kademede duruyor kol. Yağmurlu zamanlarda yeri geliyor cam tamamen su olmasına rağmen basmıyor. Bazı zamanlar ise 2-3 damla da en hızlı kademeye alarak deli gibi silmeye çalışıyor. Genel bi saçmalık mı bu ya da ne önerirsin?

Orda şöyle bir durum var sensör alanında ne kadar çok damla varsa veya su varsa o kadar hızlı calisyor. Yani o sensörün göreceği alana sensörün göremeyeceği kadar az su gelirse çalışmayabilir. Ama zamanında captur kullandım ve sileceklerin otomatik çalışmasından yana bir sorun yaşamadım zamanında ve doğru hızda girerdi hep devreye.

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orda şöyle bir durum var sensör alanında ne kadar çok damla varsa veya su varsa o kadar hızlı calisyor. Yani o sensörün göreceği alana sensörün göremeyeceği kadar az su gelirse çalışmayabilir. Ama zamanında captur kullandım ve sileceklerin otomatik çalışmasından yana bir sorun yaşamadım zamanında ve doğru hızda girerdi hep devreye.

bir elektrikçiye mi göstersem ayarını hocam? Bir de camın sileceklerin altında boydan boya cam çatlağı var. Etki etmez ama yine de sorayım sensörle alakalı mıdır?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir elektrikçiye mi göstersem ayarını hocam? Bir de camın sileceklerin altında boydan boya cam çatlağı var. Etki etmez ama yine de sorayım sensörle alakalı mıdır?

Bahsettiğiniz çatlak akut tarafında sanırım sensör ise yukarıda dolayısıyla onun bir etkisi olmaz ama Elektrikci yerine servise gösterseniz daha iyi olur.

Robinson_Crusoe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arkadaşlar dikiz aynasındaki kablolardan dolayı imiş otomatik far uyarısı bugün kablolar takıldı sorun kalmadı,

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
camı silikonla yapıştırınca yerinden oynamasın diye aynı gün aynayı takmamaları doğru olmuş. bağlantısı kopmuş her şeyde uyarı yanıyor, aslında çok iyi bi özellik

benimde arka park sensör hoparlörü bozulmuştu onda bile uyarı verdi, değiştirdik geçti. hoparlör yerini merak edenlere: sol c sutunundaki sert plastiğin arkasında. işi bilen biri sökerse iyi olur çünkü kırılması kolay tırnaklar var