Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2014 Fluence İkaz Işığı

Teşekkür / Beğen

2014 Fluence İkaz Işığı

Cümleten selamün aleyküm. Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın. İki gündür başıma gelen bir durum var. Dün sohbet bölümünden yazmıştım ama geri dönüş alamadım. Sadece sabahları işe giderken aracı hareket ettirdikten sonra 500 metre gitmeden abs ikaz ışığı yanıyor. Abs lambası yanmadan önce de hareket halindeyken sanki sağ arka teker bir yere sürtüyormuş gibi ya da el freni çekilmiş gibi sürtme seni geliyor. Hafif yokuş olan bir yerde frenden ayak çekince bile fren yapıyormuş gibi yavaş hareket ediyor. Biraz yol gittikten araç ısındıktan sonra bu sorun ortadan kalkıyor. Bu durum hakkında yol gösterebilecek birisi var mıdır ? Ankara da ikamet ediyorum. Saygılar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

er.tansel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Alıntı BABO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten selamün aleyküm. Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın. İki gündür başıma gelen bir durum var. Dün sohbet bölümünden yazmıştım ama geri dönüş alamadım. Sadece sabahları işe giderken aracı hareket ettirdikten sonra 500 metre gitmeden abs ikaz ışığı yanıyor. Abs lambası yanmadan önce de hareket halindeyken sanki sağ arka teker bir yere sürtüyormuş gibi ya da el freni çekilmiş gibi sürtme seni geliyor. Hafif yokuş olan bir yerde frenden ayak çekince bile fren yapıyormuş gibi yavaş hareket ediyor. Biraz yol gittikten araç ısındıktan sonra bu sorun ortadan kalkıyor. Bu durum hakkında yol gösterebilecek birisi var mıdır ? Ankara da ikamet ediyorum. Saygılar.

İlk olarak balatalari kontrol ettirin derim. Birde el freninizin tam olarak inik olduğundan emin olun ( elektronik el freni yok ise ) bunun haricinde yine Balat’a bittiyse ( tamamen ) balayının bıyığını algılayan sensöre kafan indiyse bundan da yapabilir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teşekkür / Beğen
    Kampanaların donmuş olabileceğini söylediler. Bu meret donarken taraf mı seçiyor sadece sağ arka donsun bugün diye Bu olay abs yi etkiler mi?

Teşekkür / Beğen
    Alıntı er.tansel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk olarak balatalari kontrol ettirin derim. Birde el freninizin tam olarak inik olduğundan emin olun ( elektronik el freni yok ise ) bunun haricinde yine Balat’a bittiyse ( tamamen ) balayının bıyığını algılayan sensöre kafan indiyse bundan da yapabilir.

Eyvallah hocam el frenini kontrol ediyorum hareket etmeden önce. İnşallah sorun sadece budur öyleyse gerisi kolay. Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için

Teşekkür / Beğen
    Alıntı BABO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyvallah hocam el frenini kontrol ediyorum hareket etmeden önce. İnşallah sorun sadece budur öyleyse gerisi kolay. Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için

Rica ederim sorun çözülürse ve bilgilendirirseniz diğer arkadaşlara da yol gösterici olur. İyi forumlar.

alsh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Rica ederim sorun çözülürse ve bilgilendirirseniz diğer arkadaşlara da yol gösterici olur. İyi forumlar.

Sigorta olsa sürekli mi yanardı hocam?
    Renault Fluence 2015

Teşekkür / Beğen
    Sigorta da olabilir ikaz ışığını sürekli yakar mi yorum yapamam ama ona da bakın tabi

Teşekkür / Beğen
    Sigorta da olabilir ikaz ışığını sürekli yakar mi yorum yapamam ama ona da bakın tabi

Sorun yaşadığım günlerde sabahları -7 -8 dereceydi bugün hem el freni çekmedim hem de hava eksilerde değildi o yüzden aynı sorunu tekrarlamadı normalde frenlerimde sorun yoktu. Sorun büyük ihtimal kampanaların donmuş olmasından kaynaklı.

Taylan AYDIN karacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    donma problemine uyuyor. her ihtimale karşı bilgisayara bağlatın, altta yatan başka bir şey var/yok emin olursun. fren en önemli ekipman

........FLUENCE.......

pc0120fluence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Selamlar. Öncelikle arkalar kampana değildir. Araç fluence ise. Fren klaperinin yayı bozulmuş olabilir. Dolayısıyla geri atmayıp sürtme yapar. Ayrıca merkez bozuk olabilir, geriye kendini çekmeyebilir. Tozlanmıştır. Elfreni bir tarafı tam bırakmıyor olabilir. Sorunu o tekeri söktürerek halledebilirler. Abs ısığı da sensör tozlanınca yanabilir. Megane 1 de başıma geldi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)