Megane Sport Tourer Telefon bağlantısı kurma sorunu

Turkdiscus

Erdal ÖZTÜRK
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli forum üyesi arkadaşlar, 2012 model Megane sport tourer ile bir citröen arasından sonra yine aranızdayım, bazı sport tourerlerin ( 2012 nin ikinci yarısı ve sonrası galiba) cd çalar ünitesinin üzerinde bluetoth sembolü var, satın aldığım araçta böyle bir sembol yok, fakat direksiyon altı kumanda da ve gerekse multmedya ekranında telefon ile ilgili görseller ve yazılar var, sorum şu, bu araca telefon bağlantısı yapılabiliryor mu, cevap evet ise nasıl yapılıyor ve son olarak bağlantı yapılabilinirse sadece konuşma yapmaya mı yarıyor yoksa telefon üzerindeki müzik vs leri de araç üzerinden dinleyebilirmiyiz?

İlgilenen değerli arkadaşlara şimdiden müteşekkirim.

*UfukASLAN

Ufuk ASLAN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Radyodan kod gönderiyorsun cep telefonuna o kodu giriyorsun . Radyoda telefon araştırman lazım.

Telefon üzerinden bütün multimedya oynatıcı seslerini arabadan dinleyebilirsiniz

Turkdiscus

Erdal ÖZTÜRK
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bluetoth üzerinden mi olacak bu aktarım, telefonun bluetoth unu açık bırakıp kurcaladığımda ekranda bir şey göremedim.

*UfukASLAN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
üzerinden mi olacak bu aktarım, telefonun bluetoth unu açık bırakıp kurcaladığımda ekranda bir şey göremedim.

Evet Bluetoth açık olacak radyonun menüsünden telefon bulup eşleştirme yapacaksın

Turkdiscus

Erdal ÖZTÜRK
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ufuk bey söyledikleriniz faydalı olmadı, araçta bluetoth olmadığını düşünüyorum, ayrıca aux kablosu aldım o da araçtaki yerine olmadı ne hikmetse kabloyu mu yanlış aldım onu da bilmiyorum.

qG1bl3.jpg 6J79qW.jpg

Lb7ypJ.jpg

Ekli dosyalar

• qG1bl3.jpg
    qG1bl3.jpg
    27.1 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:

*UfukASLAN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ufuk bey söyledikleriniz faydalı olmadı, araçta bluetoth olmadığını düşünüyorum, ayrıca aux kablosu aldım o da araçtaki yerine olmadı ne hikmetse kabloyu mu yanlış aldım onu da bilmiyorum.

qG1bl3.jpg 6J79qW.jpg

Lb7ypJ.jpg

Bluetoth radyoda aktıf mı ? açık modunda mı

Bende clio grantour var esleştşrme hemen oldu

Megane Sport Tourer hangi serisi

Ekli dosyalar

• qG1bl3.jpg
    qG1bl3.jpg
    27.1 KB · Görüntüleme: 0

Turkdiscus

Erdal ÖZTÜRK
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ufuk bey bu araçlarda bluetoth olduğuna eminmisiniz, benim araç 2012 4. ay trafik çıkışlı, sonraki versiyonların cd çalarlarının üzerinde bluetoth simgesi bulunurken benim cd çaların üzerinde yok, ama anormla olarak ilk mesajda yazdığım üzere direksiyon altı kumanda da konuşma ikonu var.

*UfukASLAN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tavan lambasinin orada ufak bir mikrafon olacak haparlo tarzi

Turkdiscus

Erdal ÖZTÜRK
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ufuk bey yardım çabalarınız için teşekkür ederim, aracın vites kolunun ön kısmında olan girişlerin rca giriş olduğunu öğrendim, ( Aux sanıyordum) rca girişi aux a çeviren aşağıda fotoğrafını eklediğim kablo ile ( 5tl ) sorunu çözdüm, araç üzerinden telefon ile görüşme imkanı da tanıyor, ses kalitesi mükemmel olmasa da tatmin edici düzeyde.

Yg2E06.jpg

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı kablodan zamanında bende almıştım ama pek kaliteli ses alamamıştım. aslında radyonun resmini ekleseydiniz bluetooh ile ilgili yorum yapardık.