Antifriz kullanımı

Ahmetc1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eylül ayında aldığım clio 4 1.5dci aracımın periyodik bakım zamanı mayıs ayına geliyor. Bir önceki bakımda antifriz koyulup koyulmadığını bilmiyorum. İstanbuldaki kış şartlarınsa Aracın motor suyu bölümüne antifriz eklemeli miyim? Oranı ne kadar olmalı? Tecrübeli kişilerin yardımlarını bekliyorum.

tfnylmz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eylül ayında aldığım clio 4 1.5dci aracımın periyodik bakım zamanı mayıs ayına geliyor. Bir önceki bakımda antifriz koyulup koyulmadığını bilmiyorum. İstanbuldaki kış şartlarınsa Aracın motor suyu bölümüne antifriz eklemeli miyim? Oranı ne kadar olmalı? Tecrübeli kişilerin yardımlarını bekliyorum.

Bende ikinci el olarak almıştım. Antifriz ne durumda olduğunu bilmiyordum. Komple antifirizi degistirttim. Size tavsiyem ise. En yakın servise muracad edip antifirizinizi ölçtürmeniz. Duruma göre onlar sizi yönlendirir. Ölçüm için bir ücret falan talep etmiyorlar
diye biliyorum. Çok pahalı birsey olmamakla birlikte, kışın önemli bir etken olduğunu söyleyebilirim.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Antfrizin 3 litresi organik olsa bile en iyi marka 50 lira. Serviste size durumunu soylerler gerek varsa degistir derler size.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

boun6734

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ölçüm için ücret almıyorlar, 3 litre antifiriz 116,85 TL idi Aralık ayında. Bakım programına göre 4. yılda değiştirilmesi gerekiyor.

sharkemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
acayip kazık ya en kral antifiriz ki kırmızı en iyisidir sanayide litresi 7,5 tl hemde italyan bu herifler sanki altın suyumu koyuyor 116 lira nedir 3 litre şeye

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
antifriz ölçen aletler var...en iyisini aldım...düzgün ölçmedi...ya da bozuğnu yolladılar..iade ettim...almadım bi daha

clio55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ölçüm için ücret almıyorlar, 3 litre antifiriz 116,85 TL idi Aralık ayında. Bakım programına göre 4. yılda değiştirilmesi gerekiyor.

Çok pahalıymış gerçekten sanki tam sentetik yağ :)

Aytskal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
%50-50 oranın çok tavsiye edildiğini duydum ancak yaşanılan bölgeye göre araştırdığımda %33-50 arası tavsiye edildiğini öğrenmiştim.

Bizim buralarda 3 Lt antifiriz fiyatları 25-55 tl arası değişiyor alınan yere ve markaya göre.

http://www.kimyakulubu.com/antifiriz/

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Maksimum yarı yarıya antifriz safsu karışımı kullanılabilir. Öncelikle ölçüm yaptırın gerek duyulursa değişim yapılır
https://youtu.be/Ad0taZucvGo

Son düzenleme:

swordfish

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Antifiriz mutlaka vardır,ama ne kadardır bakmak lazım,ıstanbul maksimum -20 derece civaridir, buda %65 su % 35 antifrize yaklaşık tekabül eder sanırım,ölcmek zor geliyorsa sadece su hazinesini serum hortumu ile boşaltın,yerine bir litre antifiriz koyun sizi kurtarır

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi