Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Antifriz kullanımı

Teşekkür / Beğen

Antifriz kullanımı

Eylül ayında aldığım clio 4 1.5dci aracımın periyodik bakım zamanı mayıs ayına geliyor. Bir önceki bakımda antifriz koyulup koyulmadığını bilmiyorum. İstanbuldaki kış şartlarınsa Aracın motor suyu bölümüne antifriz eklemeli miyim? Oranı ne kadar olmalı? Tecrübeli kişilerin yardımlarını bekliyorum.

Teşekkür / Beğen
    Alıntı Ahmetc1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eylül ayında aldığım clio 4 1.5dci aracımın periyodik bakım zamanı mayıs ayına geliyor. Bir önceki bakımda antifriz koyulup koyulmadığını bilmiyorum. İstanbuldaki kış şartlarınsa Aracın motor suyu bölümüne antifriz eklemeli miyim? Oranı ne kadar olmalı? Tecrübeli kişilerin yardımlarını bekliyorum.
    Bende ikinci el olarak almıştım. Antifriz ne durumda olduğunu bilmiyordum. Komple antifirizi degistirttim. Size tavsiyem ise. En yakın servise muracad edip antifirizinizi ölçtürmeniz. Duruma göre onlar sizi yönlendirir. Ölçüm için bir ücret falan talep etmiyorlar
    diye biliyorum. Çok pahalı birsey olmamakla birlikte, kışın önemli bir etken olduğunu söyleyebilirim.

er.tansel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Antfrizin 3 litresi organik olsa bile en iyi marka 50 lira. Serviste size durumunu soylerler gerek varsa degistir derler size.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teşekkür / Beğen
    Ölçüm için ücret almıyorlar, 3 litre antifiriz 116,85 TL idi Aralık ayında. Bakım programına göre 4. yılda değiştirilmesi gerekiyor.

sharkemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    acayip kazık ya en kral antifiriz ki kırmızı en iyisidir sanayide litresi 7,5 tl hemde italyan bu herifler sanki altın suyumu koyuyor 116 lira nedir 3 litre şeye

Bilal Ünal meganne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    antifriz ölçen aletler var...en iyisini aldım...düzgün ölçmedi...ya da bozuğnu yolladılar..iade ettim...almadım bi daha
    Ciğerlerin sönüyorken Tanrı'yı andın;
    Tasa etme gerçekleşir mukaddes andın.
    Gönlündeki yaraların kanını dindir...
    YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN CİHAN SENİNDİR! ! !

Teşekkür / Beğen
    Alıntı boun6734 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ölçüm için ücret almıyorlar, 3 litre antifiriz 116,85 TL idi Aralık ayında. Bakım programına göre 4. yılda değiştirilmesi gerekiyor.
    Çok pahalıymış gerçekten sanki tam sentetik yağ

Aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    %50-50 oranın çok tavsiye edildiğini duydum ancak yaşanılan bölgeye göre araştırdığımda %33-50 arası tavsiye edildiğini öğrenmiştim.

Bizim buralarda 3 Lt antifiriz fiyatları 25-55 tl arası değişiyor alınan yere ve markaya göre.

http://www.kimyakulubu.com/antifiriz/

Coşkun
    coskun34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    Maksimum yarı yarıya antifriz safsu karışımı kullanılabilir. Öncelikle ölçüm yaptırın gerek duyulursa değişim yapılır
    https://youtu.be/Ad0taZucvGo
    Konu coskun34 tarafından (07.Ocak.2018 Saat 10:23 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğen

Alıntı Ahmetc1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antifiriz mutlaka vardır,ama ne kadardır bakmak lazım,ıstanbul maksimum -20 derece civaridir, buda %65 su % 35 antifrize yaklaşık tekabül eder sanırım,ölcmek zor geliyorsa sadece su hazinesini serum hortumu ile boşaltın,yerine bir litre antifiriz koyun sizi kurtarır

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)