Aracım tekliyor,çırpıyor

Musto1828

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba ankarada yaşıyorum 2013 model megane 1.6 16 valf lpgli taşıt kullanıcısıyım 32 yaşındayım bir sorunum var bir türlü aşamadım,aracım çırpıyor bobin mi yoksa sübap mı çözemedik ,aklı başında ustada bulamadım önerisi olan yardım edecek olan varsa memnun olurum .
İstanbul yolu oray renault servisine götürdüm lpg kaynaklı dedi ama benzinde de yapıyor ama az yapıyor .arabadan buz gibi soğudum ilk fırsatta kurtulcam 60 bin km de

Musto1828

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün yeni bi bombası daha çıktı şoför kapısını açmaya çalışıyorum açılmıyor ama diğer kapılar açılıyor birkaç kez uğraşınca açıyor bunu bugün birden fazla yaptı

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
hacı abi...hacı abi...sat gitsin...

kaç liradır araban...40-50 bin eder galiba...

al toyota cor ona, opel, nissan....

sür babalar gibi hacı abi))

Musto1828

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı bozuk satmak bize yakışmaz hemşehrim .

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun konuyu Megane bölümüne taşıdım .

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Genelde bobinler yüzünden tekler. Onlarda sorun yok lpg de yapıyorsa lpg enjektörlerinden yapar. kalkarken titriyorsa motor takozlarından yapabilir. Kapıya gelince açılmayan kapının kilit mekanizması arızalanmış olabilir.

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Oncelikle buji kablolarini teker teker çıkarıp bakin. Hangi bujide tepki yani calisma deismiyorsa sıkıntı o pistona bagli parcalarda olabilir. Benzin ve lpg de ayni arizayi verdigine göre ya buji dir. Yada atesleme. Buji kablosuda olabilir. Buji kablolarina su felan degdimi son gunlerde. Geceleyin bi gaz verip bakin. Buji kablosundan elektrik atlamasi varmi motora veya kablolqr arasina. Buji kablolarinin hepsini cikarip taktiginda hepsi ayni tepkiyi veriyorsa bobindir yuksek ihtimal. Arac rolantide normal gaza yuklenince teklemesi artiyormu?

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

pc0120fluence

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Triğer kayışı sente atlamış olabilir. 60 km de triger değişim kaç km de? 60 bin km eski meganlarda idi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ksenturk34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genel sorun gazlı araçlarda bobinler 6 bin km de değiştirilmelidir . Bununla birlikte bujileride degistirmeni tavsiye ederim ;)