Clio 4 / megane 4 sedan ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hüseyincan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aracım clio 4 icon dizel otomatik sedef beyaz (17 jant paketi, geri görüş kamerası, ön arka park sensörü ) bu aracımı satıp yeni megane sedan 1.5 dci joy yoğun kırmızı manuel vites görüş paketli ( arka park sensörü, sis farı ) almak istiyorum sizce doğru bir işmidir?

geçmek istememin sebebi benim aracımı sattığımda o aracı kafa kafaya alabiliyorum üstüne para ekleyip icon yada touch almak isterim ama bütçem yok. hatcbak araç küçük geldiğinden sedana geçmek istiyorum sizce doğru bir kararmıdır? renorenoreno

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence mantıklı ben olsam yapabilirdim böyle bisey.sadece otomatik vites farkı düşündürürdü.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ticari mantığıyla baktığın zaman neden yapılmasınki derim hatta megane'nın bir avantajıda kasasının daha taze/güncel oluşu clio 4 2012 sonu çıkışlı artık olmuş 5-6 yaşında..

bence gözünüze hoş, sürüş profilinize uygu geliyorsa mantıklı

bigbrother

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Clio halen güzel bu araç sadece malzeme kalitesi kötü

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
joy megan almazdım ama şuna katılıyorum bu yıl sonu gibi clio 5 gelecek o da düşünülebilir satış yaparken.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
"hatcbak araç küçük geldiğinden sedana geçmek istiyorum "

tek başına bu neden yeter de artar bile. araç eşyadır en işlevsel şekilde kullanılmalı ki; hayat standardını yükseltsin. çok yakışan takım elbisen var lakin kilo aldın artık seni sıkıyor ve elinde alternatifin varken, sadece kumaş deseni güzel diye giyilir mi?

neyse edebiyatı bir yana bırakıp teknik takılalım
:) 6 vitesli manuele geçince sık sık vites değiştirmekten bıkacaksın, geri görüşe alışana kadar zorlanacaksın. bunlarda zamanla üstesinden gelinecek şeyler. şahsen iki segment arasında tercih yapacaksam üst segmenti seçerim

Son düzenleme:

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İmkaniniz varsa Megane 'a her türlü geçilir fakat biraz şansınızı zorlayın gerekirse ikinci el bakın ama bence gene otomatik alın. Ben gündüzleri otomatik Fluence kullanıyorum akşama kendi aracıma binesim gelmiyor. Acayip sürüş konforu var otomatikte bende fırsat kolluyorum otomatik Clio ya geçicem.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
açıkcası ben şahsi bir araç alıyor olsaydım edc almazdım, sorunları bir yana eğer azda olsa performans düşkünüyseniz edc ciddi anlamda performansı törpülüyor, tek edc olupta seri olan gördüğüm kadarıyla fluence'ki onunda neden öyle olduğunu anlayamadım gitti :)

gerisi yani clio 4 olsun,captur olsun megane 4 olsun kağıt üzerinde bile manuel'e kıyasla 0-100de vs 1sn gibi çok ciddi bir süre daha yavaş buda yetmiyormuş gibi otobanda fark dahada açılıyor 160lara kadar o fark 6snlere kadar çıkabiliyor (youtube'da videoları inceleyin ivmelenme manuel le kıyasla edc görürsünüz)

şahsen eskiden ilk clio4üm manueldi 150-160a zıpkın gibi çıkıyordu 160dan sonra hatrı sayılır yavaşlayıp düzde 186-188 yokuş aşağı 194-196 diyordu şimdi edc daha henüz 140larda kesiyor, 160dan sonrası resmen yok 170 yapana kadar araç patlayacak resmen, yokuş aşağı 182, ancak up uzun yokuş olacakta 190lara çıkcakki oda sayılmaz be..

aynısı megane 4 içinde geçerli ve ben yeni doğana sahip olduğum,edc problemleri şirket aracı olduğu için umursamadığım halde, konfor düşkünü oldığum halde sonraki aracımı özellikle manual rica ettim (megane 4)

bu arada alabiliyorsanız megane 4 hatchback alın, biri yerli üretim (sedan) diğeri fransız ve aralarında ciddi farklar var yada ikisinide test edip zorlayın direk gece ile gündüz gibi fark var otomotive biraz bile merakınız varsa farkı anlarsınız hissedilir derecede fark var trim sesi,konfor ve özellikle yol tutuşda.

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
açıkcası ben şahsi bir araç alıyor olsaydım edc almazdım, sorunları bir yana eğer azda olsa performans düşkünüyseniz edc ciddi anlamda performansı törpülüyor, tek edc olupta seri olan gördüğüm kadarıyla fluence'ki onunda neden öyle olduğunu anlayamadım gitti :)

gerisi yani clio 4 olsun,captur olsun megane 4 olsun kağıt üzerinde bile manuel'e kıyasla 0-100de vs 1sn gibi çok ciddi bir süre daha yavaş buda yetmiyormuş gibi otobanda fark dahada açılıyor 160lara kadar o fark 6snlere kadar çıkabiliyor (youtube'da videoları inceleyin ivmelenme manuel le kıyasla edc görürsünüz)

şahsen eskiden ilk clio4üm manueldi 150-160a zıpkın gibi çıkıyordu 160dan sonra hatrı sayılır yavaşlayıp düzde 186-188 yokuş aşağı 194-196 diyordu şimdi edc daha henüz 140larda kesiyor, 160dan sonrası resmen yok 170 yapana kadar araç patlayacak resmen, yokuş aşağı 182, ancak up uzun yokuş olacakta 190lara çıkcakki oda sayılmaz be..

aynısı megane 4 içinde geçerli ve ben yeni doğana sahip olduğum,edc problemleri şirket aracı olduğu için umursamadığım halde, konfor düşkünü oldığum halde sonraki aracımı özellikle manual rica ettim (megane 4)

bu arada alabiliyorsanız megane 4 hatchback alın, biri yerli üretim (sedan) diğeri fransız ve aralarında ciddi farklar var yada ikisinide test edip zorlayın direk gece ile gündüz gibi fark var otomotive biraz bile merakınız varsa farkı anlarsınız hissedilir derecede fark var trim sesi,konfor ve özellikle yol tutuşda.
hb fikrinize katılıyorum ithal olması hissettirmiş.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hb fikrinize katılıyorum ithal olması hissettirmiş.

maalesef öyle, renault servis müdürüne soruyorum abi kiralama yenilenmesinde hatchbackmi sedanmı dedim adam hiç bilmediğim beklemediğim 3-4 ciddi fark ve sorundan bahsedince onun beraberinde üretim montaj kalite sorunlarındanda bahsedip gözün kapalı sorgusuz sualsiz hatchback deyince araştırdım ciddende dediği gibi çıktı :(

diyorum ya sadece binip biraz zorlamayla insan 3dkda farkını anlıyor muhakak satış noktalarında 2sinide test etmeyi tavsiye ederim balıklama sedana zıplamaktansa

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...