Megane 2 1.4 hem LPG'de hem benzinde yanan motor arıza lambası

isobjk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba, aranıza yeni katıldım. 2005 Megane 1.4 hb aracım çok kez sanayide bakılmasına rağmen arıza lambası iki sonra yeniden yanıyor. Hem lpgde hem benzinde. Aldığım arkadaş bir iki gün sonra kendiliğinden söner demişti ama maalesef 100 km benzinde kullandığım halde yine de sönmedi. Yardımcı olursanız sevinirim.

alpikom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arıza ışığı yandığı için kullanmak sakıncalı.sorunun kaynağını bulmak lazım.zengin fakir karışımından olabilir,yanlış montaj ve ayardan olabilir hatta nozül çaplarından olabilir.bu şekilde kullanma tavsiye etmem.iyi bir lpg servisi ve ustası bul baktır derim.hangi ildesin bilmiyorum,ama istanbul ankara konya antalya gibi illerde iyi lpg ustaları tavsiye edebilirim.

isobjk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arıza ışığı yandığı için kullanmak sakıncalı.sorunun kaynağını bulmak lazım.zengin fakir karışımından olabilir,yanlış montaj ve ayardan olabilir hatta nozül çaplarından olabilir.bu şekilde kullanma tavsiye etmem.iyi bir lpg servisi ve ustası bul baktır derim.hangi ildesin bilmiyorum,ama istanbul ankara konya antalya gibi illerde iyi lpg ustaları tavsiye edebilirim.

İlginiz için teşekkür ederim alpikom. Alanya'dayım. Bugün aracın üzerinde olan Lovato Otogaz yetkili servisine gittim. 100 km benzinde kullan demişlerdi hâlâ lamba yandığı için lpgde problem yok dediler. Cumartesi günü motor ustasına baktırcam tekrar. Bakalım ne diyecekler?

alpikom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
inşallah sorununuza çare olurlar.lpg de problem yok demelerinide ayrıca gayri ciddi buluyorum.sorunun kaynağı lpg olabilir.öyle 100 km kullan geçer falan ustanın işi bilmediğini gösteriyor.yetkili bayimi gittiğiniz lpg ci.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Bobinleri ve bujileri kontrol ettirin. Motorda silkeleme çekiş düşüklüğü varmı ?

isobjk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lovato yetkili servisi gittiğim yer. Sabah motor soğukken ve benzindeyken rölantide silkeleme var daha sonra toparlıyır. Lpgde ise söz konusu değil.

isobjk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar dün aracımın O2(oksijen) sensörü ısıtıcı devresi değişti. Bilgisayar P0141 arızası vermişti. Bakalım arıza lambası bir kaç gün sonra yine yanacak mı?