Elektrik arızası

Ferit4515

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar 2 gün önce kısa bi dağ yoluna girdim rampa cıkarken araç bi anda yeniden calıstrmş gbi oldu butun gostergeler aclp kapandı direksiyon stop etmis gbi sertlersdi ekrana baktm butun ısiklar yanıyo ama aracda tekleme stop etme olmadı bu ne arızası olabilir veya arıza kapıdamı

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar 2 gün önce kısa bi dağ yoluna girdim rampa cıkarken araç bi anda yeniden calıstrmş gbi oldu butun gostergeler aclp kapandı direksiyon stop etmis gbi sertlersdi ekrana baktm butun ısiklar yanıyo ama aracda tekleme stop etme olmadı bu ne arızası olabilir veya arıza kapıdamı
Arıza tespit cihazı ile kontrol ettirmekte fayda var birde aracı altından kontrol ettirin zarar gören kablo soket olabilir

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yol bozuktu sanırsam sarsıntı titremeye neden olmuştur. eski bir konu vardı ayrıntıları tam hatırlayamıyorum ama durum şöyleydi. garip garip uyarı ışıkları yanıyordu arıza umulmadık bir sensör/soket kaynaklı kesik kesik temassızlık nedeniyle çıkmıştı

bilgisayara bağlatın arıza vermiyor, kablo soket bütünlüklerinde açılma filan yoksa geçici olarak benzer durum yaşanmıştır. nede olsa tüm sensörler beyine bağlı, birindeki kılçık tüm sistemi sapıttırabiliyor