Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aracım 100 ü Geçmiyor Yardım [ÇÖZÜLDÜ]

Teşekkür / Beğen

Aracım 100 ü Geçmiyor Yardım [ÇÖZÜLDÜ]

merhaba arkadaşlar 87 model renault 9 aracım var öncelikle Sorunları belirteyim

1.Patinaj Çekmiyor
    2.100 Ü Geçmiyor (BENZİN LPG AYNI )
    3.Kalkışda Titriyor Ve Geri Geri Gelirkende Acayip Şekilde
    4.Yazda Kışda İlk Çalıştırmada Rolanti Sıfırdan Başlıyor Ustalar Bro'lar Her Öyle Diyor Ama İnanmıyorum
    5.5.Vitesi Hiçbir Hükmü Yok 4.De 100 Diyor 5.de'de 100'ü Geçmiyor Aynı
    6.Rampalarda 3-4 Kişi Varsa Motor Bogulur Gibi Oluyor Vites Düşüyorum Baya Zorlanarak Bağırarak Çıkıyor
    7.Motor Çok Bağırıyor
    8.Dik Yokuşlarda Tek Kişi İle 50 60 I Geçmiyor Devirde Hız Göstergeside Takılı Kalıyor Adeta
    9.3000 deviri geçmiyor 4.5.Vitesde 4 Neyse 5 de o Yani Düşük Viteslerde cıkıyor Tabiki
    10.motor Çok Gürültülü Çalışıyor Rolanti Normal Isınınca 900 1000 arası (Arkadaşlardaki Brolar Sanki Motor Çalışmıyor Gibi Sessiz)
    -----------------------------------
    VE BENİM AKLIMA GELEN Tahminler

SENTE ATLAMASI
    KARBÜRATÖR
    EZGOZ
    Debriyaj bitmesi Veya Kaçırması
    BİRYERLERDEN HAVA ALMASI VEYA AZ ALMASI

Son olarak neredeyse herparça değişti bu sorundan ötürü değil ama ilk başta aracı aldıgımda yoktu 125 basmıştım lpg de yağmurlu havada dahada gidiyordu
    yağ pompası V kayışı ve ezgoz patlak oldugundan değişti hava filtresi o sıralarda bu sorun patlak verdi ne yaptıysam çözemedim
    bujiler kablolar ve bobin değişti ama bunlar iyi yönde etki etmesi gerekmezmi aracı alalı 1 sene oldu okadar para harcayıpda hala sorun yaşamak hoşuma gitmiyor sinir bozucu bir durum satıncada alıcının bana sövmesini istemiyorum
    Enson yağı değişti Yine yok
    yani ne yaparsan yap yok
    Benzin ve Lpgde aynı performans
    Yağ Eksiltmesi Yakması Üflemesi Yok Bu Yüzden Motor Yaptırmak İstemiyorum Yazın Satmayı Düşünüyorum Zaten
    Yokuş aşağı denedim 1 hafta önce 120 de Takılı kaldı Gitmedi

Evet daha önce Bu sorunları Yaşayan Varmı veya sizi bro'ların Performası nasıl kıyaslamak adına Sorunu Çözene (50 TL)Ödül vereceğim Biraz uzun oldu kusura bakmayın Yazdıgım Sorunlar Bana tek Bir sorundan İbaret Gibi Geliyor Fikriniz nedir.
    Konu makaveli7196 tarafından (11.Ocak.2018 Saat 22:18 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğen
    50 tl kurtarmaz )))

bende de vardı...o da öyleydi...gitmiyordu ve çok yakıyodu )))

distiburator olabilir mi....toros distrubtarü taktirmıştim...kışın çalışmıyo diye...yine çalışmıyordu ))

distiruratör diyolar onu araştımanı öneririm

3. Teşekkür makaveli7196 Mesaja Teşekkür Etti.

Teşekkür / Beğen
    distiburator yenisi 200 300 arası imiş denemekde yarar var tabiki ayrıca gaza basıp çektiğimde ezgozda patlama oluyor hafifden belirtmeyi unutmuşum takılan ezgoz sorunlu olabilirmi diye geliyor aklıma öncelikle onu kontrol ettirip sonra distiburator ve karburatore baktıracağım

Teşekkür / Beğen

sorun tüp beynindenmiş arkadaşlar yeni aldıgım regülatör arızalı çıktı oluyor demekki sonrada benzin için karbüratör e ayar çekildi şuan patide çekiyor eskiye göre %50 performans artışı oldu teşekkürler

6. Teşekkür srdr87, algorist Mesaja Teşekkür Etti.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)