Egzos muayenesinden kalmak

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
İnsallah LPG ayarı ile kurtarır. Orijinal kat ları söktürüp egzos cularda bırakan düz borular çeken arkadaşlar şimdi o parçalar için ayıla bayıla para verecekler .

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Valla benimde bitmiş emisyon standart gidiyordum Başaran a her seferinde abi değerler yüksek diyordu dayı karbüratör ayarı yapta gel....bende ters ters bakıp dünya yol geldim dayı az dinlensin normale döner deyip 10 dk sonra tekrar giriyordum tabii daha ters bakarak her seferinde garibim söylene söylene veriyordu pulu:))anladığım kadarıyla bu güzel dönem bitti.....

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Valla benimde bitmiş emisyon standart gidiyordum Başaran a her seferinde abi değerler yüksek diyordu dayı karbüratör ayarı yapta gel....bende ters ters bakıp dünya yol geldim dayı az dinlensin normale döner deyip 10 dk sonra tekrar giriyordum tabii daha ters bakarak her seferinde garibim söylene söylene veriyordu pulu:))anladığım kadarıyla bu güzel dönem bitti.....
Aynen öyle . Artık yollarda çevirmede polis memuru egzos emisyonları nı da kontrol eder malûm her yıl yapılması gerekiyor

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
artık dışarıdada geçmiyor kardeşim.o eski sistem bitti.öylle 30 saniye egzosa bişey sok hadi al pulunu devri kapandı.artık tek bir yer ankara nın yeni yüklediği programa anında online bağlanılarak yapılıyor en az 5 dakika sürüyor.geçen hafta yaptırdım daha,önümdeki 4 arabadan 2 si geçemedi.yeni yazılım ve program atmışlar hata varsa affetmiyor.

iyi de...benim motoru bozdular...yarısını su atıyo egzoztan, yağ atıyo...nasıl geçecem şimdi ben )))
haftaya gidecem bakalım nolcak ))

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Onu da dışarıda bir yerde denedim. Muayene yapacak kişi bunun zaten tuvtürkte iki tane daha ücretsiz muayene hakkı var orada tekrar niye yaptırımıyorsun dedi. Bende tuvde sorun çıktığını çoğu aracın geçmediğini söyledim. Aynı yazılımı kullanıyoruz aracı yaptırmadıysan bir egzoscuya git yaptır yoksa değerler aynı çıkar dedi. Egzoscu katalizör değişecek dedi. Bir katalizör 1000 lira. Kat değiştiremem. O da değişse bile başka nedenlerden olabilirmiş. Oksijen sensörü enjektör hava filtresi buji vs.En son başka bir egzoscuya gittim. Geçici olarak katalizör takarız dışarıda bir yer biliyorum orada muayeneden geçersin ardından katalizörü çıkarıp normal susturucuyu takarız dedi.İnsanları zorla üç kağıtçılığa sevkediyorlar.

G3121 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dışarıda olmaz...hangisi geçirmediyse...sadece o onay verebilir..
bu beni geçirmedi...başka yerden geçeyim olayı yok...

samsundaki tuvtürke girdin...geçemedin...ankaradaki tuvtürke bile giremiyon....

o adam geçiebilir bitek seni

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen öyle . Artık yollarda çevirmede polis memuru egzos emisyonları nı da kontrol eder malûm her yıl yapılması gerekiyor

etsin kardeşim...hatta sanayicileri de vergiye bağlasınlar...
yapılan işlemlere fiş kesip devlete vergi versinler...

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
etsin kardeşim...hatta sanayicileri de vergiye bağlasınlar...
yapılan işlemlere fiş kesip devlete vergi versinler...
Sanayide yaptırdığın işlemlerde fiş aldın mı ? Sen zorlayacak sın adamın vergi kaçırmasına müsaade etmeyeceksin

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanayide yaptırdığın işlemlerde fiş aldın mı ? Sen zorlayacak sın adamın vergi kaçırmasına müsaade etmeyeceksin

var mı öyle bi sistem türkiye de...
kim almış ki....

fişi bitek yetkili servis veriyor...

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
var mı öyle bi sistem türkiye de...
kim almış ki....

fişi bitek yetkili servis veriyor...
Ben alıyorum kredi kartı var diyorum [emoji4]

Aytskal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dışarıda olmaz...hangisi geçirmediyse...sadece o onay verebilir..
bu beni geçirmedi...başka yerden geçeyim olayı yok...

samsundaki tuvtürke girdin...geçemedin...ankaradaki tuvtürke bile giremiyon....

o adam geçiebilir bitek seni

Yalnız önemle belirteyim Tüvtürk ile yapılan egzoz muayenesi ile dışarıdakinin bir farkı var ben senin yerinde olsam dışarıda yaptırım.Artık Online sisteme geçilmiş yani sonuçların değerlendirmesi hem Tüvtürkte hemde dışarıda aynı direk Save edilip sisteme ekleniyor .Niye dışarısı dersen Ben egzoz muayenesini dışarıda yaptırdığımda önümdeki eski Suzuki kamyoneti geçirmek için çok uğraştılar :) Tüvtürkte böyle bir çaba yok direk kötü ise bırakıyor.Bu arada adamların aracı muayeneden geçirmek için egzozda yaptıkları uygulama gerçekten akıllıcaydı :)