Egzos muayenesinden kalmak

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yalnız önemle belirteyim Tüvtürk ile yapılan egzoz muayenesi ile dışarıdakinin bir farkı var ben senin yerinde olsam dışarıda yaptırım.Artık Online sisteme geçilmiş yani sonuçların değerlendirmesi hem Tüvtürkte hemde dışarıda aynı direk Save edilip sisteme ekleniyor .Niye dışarısı dersen Ben egzoz muayenesini dışarıda yaptırdığımda önümdeki eski Suzuki kamyoneti geçirmek için çok uğraştılar :) Tüvtürkte böyle bir çaba yok direk kötü ise bırakıyor.Bu arada adamların aracı muayeneden geçirmek için egzozda yaptıkları uygulama gerçekten akıllıcaydı :)

ben 6 kere gittim tuvtürke...hepsinde de tek seferde geçtim )))
aynı tuvtük bi arkadaşımla kavga etmiş...muaneye geliyon, farın yanmıyo diye..itişmişler falan ))
sorun belki de karşı taraftadır...önyargılı olmamak lazım...

demek istediğim adamlar seni geçirse ne, geçirmese ne...adam 1.5-3 bine çalışan adam..
adamları geçirmeyip kafasını neden şişirsin ki..ek maaş mı veriyorlar adamları geçirmeyince adamlara ))
yok...hatta işlei uzuyo...bi arabaya 2 kez bakıyolar))

tuvturk bence arkadaşa iyilik yapmış aslında...araştırsın biraz...egzoz neden öyle olmuş...

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben alıyorum kredi kartı var diyorum [emoji4]

gititğin yer bence çok büyük bir özel servistir...sanayide pos yok...ayıca posta ayrı ayrı işlemler yazıyor mu ))

alpikom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yalnız önemle belirteyim Tüvtürk ile yapılan egzoz muayenesi ile dışarıdakinin bir farkı var ben senin yerinde olsam dışarıda yaptırım.Artık Online sisteme geçilmiş yani sonuçların değerlendirmesi hem Tüvtürkte hemde dışarıda aynı direk Save edilip sisteme ekleniyor .Niye dışarısı dersen Ben egzoz muayenesini dışarıda yaptırdığımda önümdeki eski Suzuki kamyoneti geçirmek için çok uğraştılar :) Tüvtürkte böyle bir çaba yok direk kötü ise bırakıyor.Bu arada adamların aracı muayeneden geçirmek için egzozda yaptıkları uygulama gerçekten akıllıcaydı :)
çok doğru bir tespit.bende lpg seviside yaptırdım .onlarda bayağı uğraştılar benden önceki bir kaç araçla.

siesta23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün tekrar sanayiye uğradım arıza tespite bağlandı enjektör arızası çıktı. Bir enjektör ömrünü tamamlamış değişti diğer enjektörler temizlendi.Enjeksiyon ustasında da emisyon cihazı var ona bağladı pek bir değişim olmadı. Aracın benzinde çekişi arttı sadece. Enjeksiyon ustası da egzoscuya yönlendirdi.Usta bir katalizör 1000-1200 lira gerek yok dedi. Oradan bir katalizör uydurdu. Sonra orada ölçüm yapan bir yere girdim. Değerler neredeyse minimuma geldi. Sınır 0.30 bende daha önce 1.45 çıkmıştı. Kat takıldıktan sonra 0.17ye düştü.Hem benzinde hem lpg de değerler düştü lakin bu defa da sistemde sorun varmış ölçüm onaylanmadı. Hay ben böyle işin. Dizeller geçiyor benzin+lpg olanlarda sistem onay vermiyor pazartesi tekrar gideceğim.Sonucu buraya yazarım. Şunu da belirteyim artık aracın arkasına plaka gözükecek şekilde kamera konulup online işlem yapılıyor.

G3121 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

siesta23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi iki ihtimal kalıyor geriye. Ya lpgli araçlarla ilgili gerçekten yazılımsal bir sorun var yada sistem aynı yerde muayene hakkım olduğu ve aynı yerde ölçüm yaptırmadığım için ölçümü onaylamıyor.

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdi iki ihtimal kalıyor geriye. Ya lpgli araçlarla ilgili gerçekten yazılımsal bir sorun var yada sistem aynı yerde muayene hakkım olduğu ve aynı yerde ölçüm yaptırmadığım için ölçümü onaylamıyor.

enjektör değiştiğinde tam olarak neler hissettin...ayrıltılı anlatır mısın...

enjektör mü işiyordu galiba senin

siesta23

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
enjektör değiştiğinde tam olarak neler hissettin...ayrıltılı anlatır mısın...

enjektör mü işiyordu galiba senin
Araç benzinde çalıştıktan sonra motor sarsıntılı çalışıyordu. Araç kalkışta gazı vermeme rağmen tekleyerek kalkıyor benzinde giderken yığılıyordu. Enjektörler temizlendi bir tanesi değişti. Şimdi çok seri oldu. Sarsıntı yok tekleme yığılma yok.Çekişi arttı.

f_cagan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar
Ankara Etimesgut ta ikamet ediyorum
Bende de Megane 1 98 model 16.8 valf renk gri granit var
Eksoz dan 2 seferdir kalıyorum
Son hakkım var ondan da geçemez isem tekrar 65 TL verip yeniden muayeneye gireceğim
Sizden ricam olsa
Benim araçtan olan arkadaşlar yakın zaman da eksozdan geçen varsa yardım ci olabilirmi

f_cagan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gerek kalmadi arkadaşlar eksozdan geçtim

Son düzenleme: