Clio 2 Kalorifer Temazsızlık Sorunu

redyeoha

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi forumlar. 1.5 dCi 2003 Model Clio'ya sahibim. Aracımın kaloriferi bi çalışıyor bi duruyor. bazen 5 saniye çalışıp 5 saniye duruyor. bazen 2 dakika çalışıp duruyor. Kaloriferin kaçıncı kademede olduğu fark etmiyor. 2 gündür elektrikçiye gidiyorum zamanım yok diyerek başından savıyor. Bir yerde temazsızlık olduğunu düşünüyorum. Belki bi kaç soketi temizlesem wd40 ile, normale dönebilir diyorum ama soketlere nasıl erişebileceğimi de bulamadım. Acaba nerelere wd40 uygulaması yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Bir de kaloriferin dereceleriyle oynayınca kalorifer çalışmadığı halde motor bölümünden çıt çıt diye ses geliyor. Klimam da çalışmıyor ama şuan benim için önemli olan kalorifer. Malum kış ayındayız :D

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kalorifer motorun çalışmadığı için klimanın çalışmaması normal. Diğer arızaya gelincede eğer sadece son kademede çalışıyorsa potansiyometre arızalı ama hiç bir kademede çalışmıyorsa motor arızalı veya soket erittiyse kaçırma yapıyodur.

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2004 kango da bu ariza vardi bizde. Kalorifer ayari otomatikmi manuelmi. Bizdekide bazen calismiyordu. Cukurq girince çalışıyor du. Tuttuk cikardik motoru bir guzel bnzinle yikadik resmen. Bide hava verdik ondan sonra pek sıkıntı cikwrmamisti.

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

babapars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cıt cıt ses geliyosa röleye bakın sigorta tablasındadır

Xperia z2

redyeoha

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kalorifer motorun çalışmadığı için klimanın çalışmaması normal. Diğer arızaya gelincede eğer sadece son kademede çalışıyorsa potansiyometre arızalı ama hiç bir kademede çalışmıyorsa motor arızalı veya soket erittiyse kaçırma yapıyodur.

Kalorifer çalıştığı zamanlarda da denedim yine çalışmıyor klima. Ama o çıt çıt sesi canımı sıktı. Büyük ihtimal soketinde sıkıntı var bir yerde temazsızlık var.

redyeoha

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2004 kango da bu ariza vardi bizde. Kalorifer ayari otomatikmi manuelmi. Bizdekide bazen calismiyordu. Cukurq girince çalışıyor du. Tuttuk cikardik motoru bir guzel bnzinle yikadik resmen. Bide hava verdik ondan sonra pek sıkıntı cikwrmamisti.

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

işte kalorifer motoruna nasıl erişebileceğimi bilmiyorum. Bilsem bende temizleyeceğim :D

FerhatKym

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, sorun hala devam ediyorsa kalorifer rezistansına baktırın. Aynı sorun bende de vardı. 4 te çalışıyodu bi çalışıp bi çalışmıyodu. Rezistansa baktık, pas içinde kalmış görünmüyordu. 160 lira parça alıp taktım sorun çözüldü.