Megane 4 Geri Vites Problemi

asgeda

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekrarlamaya bilir, pedala basma hızın yarıya kadar basıp sonra birden sonuna kadar basman bu gibi hareketler bile vitesin geçip geçmemesi gibi etkiler yapabilir. Benim önerim naçizane aracın vites kolunu geri vites yerine getirip elinizle desteklemek ve akabinde debriyaj pedalına yavaş bir şekilde basmanız. Vites pedalınıza ne kadar bastığınız anda geçiyor ise bu sizin şanzıman ayırma yani kavrama noktanızdır çok fazla dipte ise sorun var demektir, yok pedal basılı olduğu halde geri vitese hala geçmiyor ise araç ya kavramayı ayırmıyordur.

yolfatihi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekrarlamaya bilir, pedala basma hızın yarıya kadar basıp sonra birden sonuna kadar basman bu gibi hareketler bile vitesin geçip geçmemesi gibi etkiler yapabilir. Benim önerim naçizane aracın vites kolunu geri vites yerine getirip elinizle desteklemek ve akabinde debriyaj pedalına yavaş bir şekilde basmanız. Vites pedalınıza ne kadar bastığınız anda geçiyor ise bu sizin şanzıman ayırma yani kavrama noktanızdır çok fazla dipte ise sorun var demektir, yok pedal basılı olduğu halde geri vitese hala geçmiyor ise araç ya kavramayı ayırmıyordur.
Söylediklerinizi bugün akşam deneyeyim.Sonucu burada paylaşırım.Teşekkür ederim.

Kerim42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba benim aracımda Megane 4 1.6 joy bende de bazen benzer durum oldu tam oturmuyor gibi oluyor ikinci debriyaj da geçiyor ama durum her seferinde olmuyor artık olacak korkusuyla tam köşeye doğru biraz daha bastırıp geçiriyorum problem yok aslında kafaya takmak istersen büyük bir problem gibi ama ben bunu şimdilik görmezden geliyorum eğer artarsa servise gidebilirim.

Aktastr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese iyi günler.Aracım 2017 model 1,6 16v benzinli.Aracımı Kasım ayında teslim aldım.Aldığım günden beri geri vitese geçişte bazen sorun yaşıyorum. Sıkıntı olduğu zamanlarda ya hiç geçmiyor çift debriyaj yapıyorum öyle geçiyor ya da biraz zorlayınca geçiyor.Servise gittim bir problem olmadığını bunların şanzumaninda senkromeç olmadığını diğer araçlara da baktıklarını aynı problemin olduğunu söylediler.Biraz arabadan anlayan birisi olarak yaptıkları açıklama bana tatmin edici gelmedi.Acaba aranızda aynı problemi yaşayanlar var mı?
Merhaba megane 4 2017 joy kullanicisiyim. Bendan öncede seat ibiza kullandim. Her iki aracimdada ayni sorunu yasadim. Geri vitese gecmiyorsa zorlamanin mantigi yok araci o sirada herhangibir vitese tak sonra geriyi dene. Iyi aksamlar

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yolfatihi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba megane 4 2017 joy kullanicisiyim. Bendan öncede seat ibiza kullandim. Her iki aracimdada ayni sorunu yasadim. Geri vitese gecmiyorsa zorlamanin mantigi yok araci o sirada herhangibir vitese tak sonra geriyi dene. Iyi aksamlar

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben de zorlamıyorum zaten ama bazen öyle acil durumlar oluyor ki o an geri vites takıp gitmeniz gerekiyor.İşte o anlarda sıkıntı oluyor. Mesala geçenlerde önümdeki araba beni görmedi ve geri gelmeye başladı ben de hemen geri vitese takıp geri gitmek istedim ama vites o anda geçmedi korna falan derken adam bana birkaç santim kala durdu.Sıkıntı burada.