Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Megane 4 Geri Vites Problemi

Teşekkür / Beğen

Megane 4 Geri Vites Problemi

Herkese iyi günler.Aracım 2017 model 1,6 16v benzinli.Aracımı Kasım ayında teslim aldım.Aldığım günden beri geri vitese geçişte bazen sorun yaşıyorum. Sıkıntı olduğu zamanlarda ya hiç geçmiyor çift debriyaj yapıyorum öyle geçiyor ya da biraz zorlayınca geçiyor.Servise gittim bir problem olmadığını bunların şanzumaninda senkromeç olmadığını diğer araçlara da baktıklarını aynı problemin olduğunu söylediler.Biraz arabadan anlayan birisi olarak yaptıkları açıklama bana tatmin edici gelmedi.Acaba aranızda aynı problemi yaşayanlar var mı?

Gökhan Gümüş
    gokhan3505 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    senkromeç olmayabilir bi kaç yerde okumuştum. clio 4 kullananlarda da benzer sorun vardı. çaresi yok sanırım.
    SİVAS DURDULU ORTAOKULU . I love my car.
    Meggy III (2012-2016)
    Clio IV (2016-....)
    2.aracımız
    Meggy IV(2018-......)

Teşekkür / Beğen
    Evet servis Clio 4 lerde de hatta Kadjar da da aynı problemin olduğunu söyledi.

4. Beğeni gokhan3505 liked this post
    Gökhan Gümüş
    gokhan3505 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    ben clio 4 kullanıyorum. ailemizde megane 3 vardı onda da benzer sorun vardı. şu an ki clio 4 üm 6 vites geri vites mandallı oldugu için pek sorun çıkmıyor ama genel olarak durum öyle maalesef.
    SİVAS DURDULU ORTAOKULU . I love my car.
    Meggy III (2012-2016)
    Clio IV (2016-....)
    2.aracımız
    Meggy IV(2018-......)

Teşekkür / Beğen
    Clio3 de vardi. Cift devriyaja alismistim sorun olmuyordu. Bende yeniliginde degil 2yasindan sonra oldu diyebilirim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teşekkür / Beğen
    Merak ettiğim konu Megane 4 lerde genel olarak bu problem var mı yoksa benim araçta mı bir sıkıntı var.Bu sabah otopark ta karşılaştığım bir Megane 4 sürücüsüne sordum hiçbir problemi olmadığını söyledi

Teşekkür / Beğen
    Alıntı yolfatihi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merak ettiğim konu Megane 4 lerde genel olarak bu problem var mı yoksa benim araçta mı bir sıkıntı var.Bu sabah otopark ta karşılaştığım bir Megane 4 sürücüsüne sordum hiçbir problemi olmadığını söyledi

Benim ki dizel düz vites. Hiç böyle sorun yaşamadım. Çekerim geri vites mandalını sessizce yerine geçti bu zamana kadar.

asgeda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    hiçbir manuel aracın geri vites sisteminde senkromeç sistemi yoktur. Bu Renault marka araca özel bir durum değil fakat bunun olmaması bazı zamanlarda dişli seslerine sebep olabiliyor aksi halde iki kez debriyaja basınca geçiyor gibi bir sorun var ise debriyaj sisteminin hidroliğinde hava olma ihtimali yüksek gibime geliyor. Servis bunların hepsinde böyle gibi bir söylemi kabul edilemez.
    MEGANE 1.5 DCI EDC ICON SEDAN

Teşekkür / Beğen
    Debriyaj sistemi hidroliğinde hava olsa bu sorun devamlı olarak tekrarlamaz mı acaba?Benim sorunum her 10 denemenin 2 veya 3 ünde oluyor.

Teşekkür / Beğen

Dizelerin şanzıman yapısı farklı herhalde.Ayrıca bildiğim kadarıyla sizinkisi 6 vites.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)