Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Clio 4 Esc/Asr kontrol ettirin uyarısı cözümü

maninwar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

ütü konusu Clio 4 Esc/Asr kontrol ettirin uyarısı cözümü

Dün durduk yere aracım Esc/Abs Kontrol Ettirin uyarısı verdi.daha önce de anlık verip kısa sürede kendi gitmişti bu sefer kendi silinmedi.Ben de elimdeki elm327 ariza tespit cihazina bagladim hic bir ariza kaydi gorunmedi ama ekrandaki uyari duruyordu.
    Bu arada bisey daha dikkatimi çekti, eller serbestte kapılar kilitlenince gelen bip bip sesi de çıkmıyor ama kapılar kilitlenip flasorler yanıyordu.Direksiyonun sol alt yanindaki sigorta kutusunu açtım.sigortalari sökmeden tek tek multimetreyle kontrol ettim hepsi sağlamdı.multimetreyle kontrol için beep diye öten ayara getirip iki ucu sigorta üstünde görünen küçük iki metal kısma değdiriyoruz ötüyorsa sigorta sağlamdır ötmezse sigorta kopmuştur.
    Neyse sadede geleyim ,sonra tüm sigortaları teker teker søküp tekrar yerine taktım hem de bu arada sigortaları gözle kontrol ettim.aman ha hepsini aynı anda sökeyim demeyim sonra karistirirsiniz. bir tane söküp bakın yerine takın sonra yanındakini, şeklinde sırayla gidin.ve sonuç, ariza uyarısı silindi.start stop devre dışı yazdı, o da debriyaja basınca düzeldi.siz siz olun böyle bir uyari çıkarsa yok aküymus yok abs sektörüymüş birsürü para dökmeden önce bunu bedavadan bir deneyin ise yarayabilir.ha bu arada sen sadece ariza ışığını söndürdun arızan devam ediyordur, demeyin çünkü ariza ışığı yanarken bile asr esc çalışıyordu denedim.
    Konu maninwar tarafından (17.Ocak.2018 Saat 17:11 ) değiştirilmiştir.

2. Teşekkür chetaq Mesaja Teşekkür Etti.
    Beğeni chetaq, karacan liked this post
    Taylan AYDIN karacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen
    güzel bilgi teşekkürler. "kolaydan zora doğru gidilir" lafı boşuna söylenmiyor

bir fıkra:
    makine mühendisi, elektrik mühendisi, bilgisayar mühendisi araçta gidiyorlar. araç arıza yapar durur

makine mühendisi: kaputu açar birkaç yere çekiçle vurur, birkaç vidayı sıkıştırır fakat araba çalışmaz

elektrik mühendisi: “Bu işi bende der. kabloları denetler, tüm elektrik aksamına bakar fakat araba yine çalışmaz

ikisi birden bilgisayar mühendisine bakar

bilgisayar mühendisi:“Şimdi hep birlikte arabadan inelim, sonra geri binelim marşa basalım...” der

........FLUENCE.......

metehanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür / Beğen

Alıntı maninwar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün durduk yere aracım Esc/Abs Kontrol Ettirin uyarısı verdi.daha önce de anlık verip kısa sürede kendi gitmişti bu sefer kendi silinmedi.Ben de elimdeki elm327 ariza tespit cihazina bagladim hic bir ariza kaydi gorunmedi ama ekrandaki uyari duruyordu.
    Bu arada bisey daha dikkatimi çekti, eller serbestte kapılar kilitlenince gelen bip bip sesi de çıkmıyor ama kapılar kilitlenip flasorler yanıyordu.Direksiyonun sol alt yanindaki sigorta kutusunu açtım.sigortalari sökmeden tek tek multimetreyle kontrol ettim hepsi sağlamdı.multimetreyle kontrol için beep diye öten ayara getirip iki ucu sigorta üstünde görünen küçük iki metal kısma değdirmiyoruz ötüyorsa sigorta sağlamdır ötmezse sigorta kopmuştur.
    Neyse sadede geleyim ,sonra tüm sigortaları teker teker søküp tekrar yerine taktım hem de bu arada sigortaları gözle kontrol ettim.aman ha hepsini ayna anda şok.eyin sonra karistirirsiniz bir tane söküp bakın yerine takın sonra yanındakini şeklinde sırayla gidin.ve sonuç ariza uyarısı silindi.start stop devre dışı yazdı o da debriyaja basınca düzeldi.siz siz olun böyle bir uyari çıkarsa yok aküymus yok abs sektörüymüş birsürü para dökmeden önce bunu bedavadan bir deneyin ise yarayabilir.ha bu arada sen sadece ariza ışığını sondurdun arıdan devam ediyordur demeyin çünkü ariza ışığı yanarken bile asr esc çalışıyordu denedim.
    Güzel bir paylaşım, teşekkürler tavsiye için

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)