Sabahları çalışmayan toros sorunu

efsanekral55

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar sabahları ilk çalıştırmada torostum çok zor çalışıyor buji meksefe platin herşeyi değiştirdim fakat gene düzelmedi lpg mikseri eski acaba bundan yapabilirmi düğmeyi ortaya alıp çalışmaya başlicagı anda lpg atıyorum zar zor çalışıyor benzinde ise hiç çalışmıyor çalıssada gaz yemiyor stop ediyor nedense benzin otomatiği yeni olduğu halde araç benzine geçtiğinde ısınana kadar gaz yemiyor gaza basınca stop ediyor bunun nedeni nedir acaba bu araçlar için kolay çalıştırma yöntemi varmıdır ayrıca aracı çalıştırıyorum ısınıyor sonra stop ettiğimde aracın motor yerinden altına bayağı bir çeşme gibi yarım litre su akıtıyor bu su nerden akıyor çözemedim sizde nedendir bu suyun akısı bu sorunlar hakkında bilgi verebilen olursa sevinirim..

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar sabahları ilk çalıştırmada torostum çok zor çalışıyor buji meksefe platin herşeyi değiştirdim fakat gene düzelmedi lpg mikseri eski acaba bundan yapabilirmi düğmeyi ortaya alıp çalışmaya başlicagı anda lpg atıyorum zar zor çalışıyor benzinde ise hiç çalışmıyor çalıssada gaz yemiyor stop ediyor nedense benzin otomatiği yeni olduğu halde araç benzine geçtiğinde ısınana kadar gaz yemiyor gaza basınca stop ediyor bunun nedeni nedir acaba bu araçlar için kolay çalıştırma yöntemi varmıdır ayrıca aracı çalıştırıyorum ısınıyor sonra stop ettiğimde aracın motor yerinden altına bayağı bir çeşme gibi yarım litre su akıtıyor bu su nerden akıyor çözemedim sizde nedendir bu suyun akısı bu sorunlar hakkında bilgi verebilen olursa sevinirim..
Karbüratör temizliği ve ayarı yapıldı mı hiç, akan sıvı su mu ?

Hakan_63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Termostattan falan su kaçırıyor ve hava yapıyor olabilir.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kartalim vardi. Renaulttan o kadar anlamam ama birseyler yazim yinede. Lpgli ve benzinli aracin ayari once benzine gore yapilir. Karburator ayarlari distirbutor platin meksefe ve avans ayarlari dahil guzelce yapildiktan sonra lpg ayar yapilir. Sonrasinda lpg beyninde role varmi yoksa baglattirin daha rahat calisir. Sibop ayarinada baktirabilirsiniz. Sonra buji buji kablosu. Bide o su niye akiyor belli olur nerden aktığı.

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

efsanekral55

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
karbüratör temizliği yapılmadı benzinde bu gaz yememe sorunu ilk çalıştırmada 1 km gidene kadar yaşanıyor sonrası düzeliyor ısınınca motorun altından akan su normal radyatöre koyduğum su aracı çalıştırıyorum ısınıyor sonrasında stop edince alttan şakır şakır su akıtıyor

Son düzenleme:

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
karbüratör temizliği yapılmadı benzinde bu gaz yememe sorunu ilk çalıştırmada 1 km gidene kadar yaşanıyor sonrası düzeliyor ısınınca motorun altından akan su normal radyatöre koyduğum su aracı çalıştırıyorum ısınıyor sonrasında stop edince alttan şakır şakır su akıtıyor
Calisirken atmiyormu

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Su akıtıyor diyorsun. Conta yakmış olmasın araç. Üst kapak contası yanan motor ilk çalışmada tekler, çünkü bujiler nemlenir ısınınca ateşleme düzelir. Önce contayı sonra devirdaim sistemini kontrol ettirin.

ftoros

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kışın aracın zor çalışmasının ilk önce akünün durumunun iyi olması gerekir akünüzün ömrü dolduysa zor çalıştırır ikinci sebep marş motorunun durumu marş motoru kuvvetli değilse kömürü azalabilir marş otomatiği iyi çalışmıyor olabilir uzun zamandır subap ayarı yapılmadıysa subaplar sıkı olabilir.bundan dolayı zor çalışır aracınızın benzine zor geçmesinin sebebi memeler zamanla kurum yapıyor ve tıkanıyor haftada bir benzinde bir kere çalıştırmak gerekir aracın su atması su hortumlarını kontrol edin radyatörün sagını solunu ön ve arka tarafını iyice kontrol edin bulursunuz

efsanekral55

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor egzoz bağlantı yerinin ordan suyu kaçırıyor resimlerini çektim detaylı atarım dedim ama burdan atamadım çalışırken alttan suyu atmıyor sadece stop edince çeşme gibi yarım litre suyu altına akıtıyor bide çalısırkende motorun dediğim egzoz bağlantı yanındaki tabladan su kaçıyor arkadaşlar mail adresiniz varsa detaylı resimlerini çektim atabilirim resimleri görünce anlasılır

muhammettas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elim az çok yatkındır araba işlerine. Kendi aracımda sabahları çalışmıyordu açtım interneti araştırdım. birkaç parçada aldım parçacadıdan bujiler platin meksefe vs başladım işe. Ama şunude diyebilirim ki sabah çalışmayan araba genelde subap ayarından dolayı çalışmıyor

ustanın teki şurda anlatmış , dediklerinin hepsini yaptım sonrasında ustama bi gaz ayarı çektirdim araba soğukta sabahları on numara çalışmaya başladı.

https://www.otoayar.com/aracim-kisin-calismiyor/